Wizyta Sułtana w Republice Eislarskiej

Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Wizyta Sułtana w Republice Eislarskiej

Post autor: Alatriste »

Obrazek
Powitanie
Árnovike 27.09.2017
Wasza Sułtańska Mość, Szanowni Państwo,

Witam wszystkich z wielka estymą, szacunkiem i cieszę się z wizyty przedstawiciela Sułtanatu Wittasydów. Cieszę się z wizyty, która stanowi pierwszy krok do zawiązania współpracy na drodze handlowej i militarnej.

Militaryzacja państwa stanowi fundament jego bezpieczeństwa. Republika Eislarska powinna być państwem, w którym każdy jego obywatel może czuć się bezpiecznie, w którym każdy obywatel może czuć się wolny od zagrożeń zewnętrznych jak i wewnętrznych. Liczę na owocną współpracę i wymianę doświadczeń w tworzeniu stabilnej zawodowej armii. Fundamentem państwowości jest również silna gospodarka. W tej płaszczyźnie liczę, na rozwiązanie problemu eislarskiego przemysłu. Szczególnie gałęzi przemysłu futrzarskiego i rybołówstwa. Wierzę, że odpowiednie umowy handlowe wspomogą obydwie gospodarki.

Szanowny Sułtanie, nie będę ukrywał, że rad jestem z Waszej wizyty. W imieniu Narodu Eislarskiego i całej Republiki chciałbym serdecznie powitać Waszą Sułtańską Mość, raz jeszcze.
(-) Esjar Ragnarsson
Jarl Republiki Eislarskiej
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wizyta Sułtana w Republice Eislarskiej

Post autor: Daniel von Witt »

Obrazek
Wasza Ekscelencjo,

pragnę Wam serdecznie podziękować za możliwość odbycia podróży do Republiki. Ufam, że moja wizyta zaowocuje stałą współpracą pomiędzy Pańskim lennem, a reprezentowaną przeze mnie instytucją, oraz pozwoli stanowić przykład dla innych Dreamlandczyków, jak wiele jest możliwości na to, by aktywnie działać u samych podstaw naszego wielkiego państwa, jakim jest Królestwo Dreamlandu. Jego wielkość wyraża się tym, jak wielu kreatywnych i chętnych do nieustannego działania ludzi gotowych jest szerzyć jego wielkość i chwałę. Moje wystąpienie w Królestwie Hasselandu podczas tegorocznych FOTÓW poświęcone było częściowo właśnie pracy u podstaw, stanowiąc odpowiedź na wałkowany do porzygu kryzys. Mam nadzieję, że dzięki inicjatywom takim jak nasze ludzie przestaną słuchać biadolenia słabeuszy, tylko biorąc się do roboty uwierzą w swoje możliwości i zaczną sterować losami swych państw, niezależnie od tego jakie pozycje i role społeczne w nich piastują. My w Sułtanacie cenimy walkę i walecznych ludzi. Chcemy walczyć o nasze Królestwo i jego obywateli, aby były one coraz potężniejsze. Po to tu jestem, by rozmawiać o sposobach na podnoszenie tej potęgi.

Zdaję sobie sprawę, że kiełkujące inicjatywy takie jak Pańska czy moja, nie spotykają się z zwykłym szacunkiem, nie mówiąc już o aprobacie. Przykrości związanych z krzewieniem Pańskiego pomysłu doświadczył Pan w Księstwie Sarmacji, ja zaś zostałem zduszony przez totalitarne władze Monarchii Austro-Węgierskiej za to, że w spokoju chciałem prowadzić tam interesy Sułtanatu. Przykłady te dowodzą, że nieszablonowe działania są zagrożeniem dla skostniałych struktur upadającego świata, a jednocześnie jedną z kolejnych szans na jego uratowanie. Nie należy ich marnować i nie należy się poddawać. Wśród celów działania Sułtanatu jest zabieganie o swobodę prowadzenia działalności przez mikronautów. Z tyranami rzucającymi innym kłody pod nogi będziemy walczyć i ich miażdżyć, gdyż istnienie totalitaryzmów potęguje niekorzystne zjawiska w Mikroświecie.

Celem mojej wizyty jest więc nie tylko wynegocjowanie i zawarcie pewnych porozumień określających ramy współpracy eislarsko-wittasydzkiej. Pierwszorzędnym celem mojego pobytu w Republice jest promocja oddolnych aktywności, których tak bardzo nam brakuje.
                • Obrazek
[/justify]
Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Re: Wizyta Sułtana w Republice Eislarskiej

Post autor: Alatriste »

Defilada Weteranów z Batalionu Árno
Obrazek
Dzisiaj ulicami Árnovike odbyła się defilada wojskowa związana z wizytą Sułtana w Republice Eislarskiej. Kulminację centralnych obchodów w stolicy zaplanowano na placu przy wybrzeżu w porcie wojskowym. To tu wygłosił swoje przemówienie Jarl.

- Dziś będziemy świadkami pokazu siły ducha eislarskiego, wszyscy staniemy razem bez względu na różnice (...) Zawsze będą istniały różne koncepcje i różne zdania na temat drogi, którą powinien podążać nasz naród, jednak jestem pełen wiary w to, że wszyscy zrozumieją, że najważniejsze jest dobro wspólne. A tym dobrym wspólnym jest nasza Republika.

Po wystąpieniu Jarla Ragnarssona ruszyła defilada wojskowa. Rozpoczęły ją transportery opancerzone typu Cougar, za nimi maszerował batalion weteranów. Całość odbywała się na tle ustawionych w szyku dwóch okrętów rakietowych typu Orkan, były to ORE Einar i ORE Juliette, które wystrzeliwały saluty armatnie.
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Wizyta Sułtana w Republice Eislarskiej

Post autor: Daniel von Witt »

Obrazek
Jako miłośnik wojskowości z wielkim zachwytem i przyjemnością podziwiałem przemarsz i przejazd żołnierzy z Batalionu Árno. W zalążku tych sił zbrojnych dostrzegam wielki potencjał, który będę chciał żywo wspierać i rozwijać. Jak zostało to już uzgodnione w pierwszym dniu mojej wizyty Sułtanat Wittasydów w bardzo konkretny sposób zaangażuje się w życie gospodarcze i militarne Republiki Eislarskiej. Szczegóły podjętych decyzji zostaną przekazane opinii publicznej do wiadomości pod sam koniec mojej wizyty, jednak już dziś zdradzić mogę, że współpraca między Republiką a Sułtanatem będzie miała wymiar strategiczny, a władze i członkowie Sułtanatu będą traktowali Eislar priorytetowo. Naszym wspólnym celem będzie rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej i wojskowej na archipelagu oraz tworzenie łańcucha dostaw różnorodnych produktów i usług płynących statkami Wittasydów w obu kierunkach. Rodząca się w ten sposób wymiana handlowa powinna być motorem napędowym gospodarki Eislar oraz jednym z głównych elementów polityki gospodarczej prowadzonej przez Sułtanat.

Królestwo Dreamlandu przyłączając Eislar do swojego terytorium ulokowało go, zresztą na prośbę i przy aprobacie twórcy, na rubieżach państwa. Nie będziemy jednak chcieli, by taka lokacja przekładała się na każdą dziedzinę życia społecznego kraju. W związku z powyższym Sułtanat będzie stale i regularnie zasilać Eislar różnymi swoimi inicjatywami i aktywnością.
                • Obrazek
[/justify]
Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Re: Wizyta Sułtana w Republice Eislarskiej

Post autor: Alatriste »

Obrazek
Árnovike 04.10.2017
Wasza Sułtańska Mość, Szanowni Państwo,

Chciałbym podziękować Waszej Sułtańskiej Mości za owocną wizytę w Republice Eislarskiej. Wierzę, że to dopiero początek naszej wspólnej drogi. Liczę na wiele wspólnych inicjatyw w przyszłości. Dzięki tej współpracy niedługo zostaną formalnie powołane do życia Eislarskie Siły Samoobrony. Rozpocznie się szkolenie kadr podoficerskich i oficerskich. Razem uczynimy Eislar państwem silnym, bezpiecznym, patrzącym bez trwogi na przyszłość. Chciałbym jeszcze raz podziękować na ofiarowaną pomoc i otwartość.
(-) Esjar Ragnarsson
Jarl Republiki Eislarskiej
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Republika Eislarska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość