[Super Szmejchel] Nr 1 (2020)

Gmina wiejska leżąca nad zachodnim wybrzeżem Tristu. Ostoja tradycji i normalności.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

[Super Szmejchel] Nr 1 (2020)

Post autor: Andrzej »

Najchętniej czytany tytuł w Szmejchelowie - zawsze za darmo!

Obrazek pt. 20.03.2020| nr 1 (2020) | Cena: 0,-
ZDJĘCIE DNIA
Obrazek
ul. Szosa Alfreda w Jeszczeprzeszczach (fot. Arkadiusz Siczko)

STATUS LENNA DLA SZMEJCHELOWA
Po wielu dniach starań i licznych wizytach na audiencji w samym zamku królewskim Szmejchelowo otrzymało w końcu status lenna i od wczoraj nazywa się Baronią Szmejchelowo. Baronem lenna został Mischa Baxter. Redakcja "Super Szmejchela" dowiedziała się, że baron złożył już homagium, a to oznacza, że Szmejchelowo jako dotychczas zapomniany region (nie licząc Hipsterdorfu) zyska rozgłos w Dreamlandzie.

Z zebranego badania opinii publicznej wynika, że najbardziej ucieszeni są mieszkańcy wsi Jeszczeprzeszcze, którzy liczą na przyjęcie pierwszych turystów. - Te mieściuchy ze Hipsterowa ciungle nam turystów zabieraly - żali nam się jedna z mieszkanek pani Jańcia. - My byśma chciely przyjuńć do naszyj agoro...argoturystyki, toć tyż potrafima bulwów na dych rych tłuściutkim szpeku przygrzać, no jak ni jak jo. Sołtys Jeszczeprzeszcz Marek Rudnik zapowiedział kampanię reklamową w lokalnej prasie.

W Hipsterdorfie panują mieszane nastroje. Jak mówi właścicielka kawiarni "Ziarno i Wrzątek" Dorothy Queerlover: - Mnie to wisi koło pisi. Wśród innych mieszkańców Wolnego Miasta panuje przekonanie, że powstanie Baronii Szmejchelowo spowoduje większy napływ ludności z regionów wiejskich, np. z Jeszczeprzeszcz, co może zmienić hipsterski charakter miasta. - Od razu widać, że jak przyjeżdża stara, brudna Przedbieda na tablicach KJE, to wieśniaki - mówi miejscowy pracownik biurowy Arthur Butschke. - Nie mogę w spokoju wypić kawy wieczorem na woonerfie, bo ci wiochmeni jeżdżą do nas na imprezy i hałasują, ponieważ nie mają gdzie się bawić u siebie.

"NA SYGNALE"
16-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo był pijany i nie miał prawa jazdy
Od 4 miesięcy do 6 lat pozbawienia wolności grozi 16-letniemu mieszkańcowi baronii Szmejchelowo, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej.

W ubiegły czwartek około godziny 22:00 dzielnicowy z Jeszczeprzeszcz podczas patrolu radiowozem zauważył znanego mu osobiście mieszkańca tej wsi, który prowadził pojazd nie posiadając do tego uprawnień. Policjant dał znak kierowcy do zatrzymania pojazdu, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Nastolatek siedzący za kierownicą SMW nie reagował na policyjne sygnały i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów rozbił pojazd o słup drogowy, następnie porzucił pojazd i pasażera, po czym podjął ucieczkę pieszo.

Dzielnicowy zatrzymał 16-latka w miejscu zamieszkania. Okazało się, że młody chłopak nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ był pod działaniem alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W chwili ujęcia 16-latek miał 0,9 promila alkoholu w organizmie. Pasażer, który pozostał w porzuconym volkswagenie, to właściciel auta, który również był w stanie nietrzeźwości. 16-latek trafił do policyjnego aresztu w Hipsterdorfie.

REKLAMA
Sołtys wsi Jeszczeprzeszcze zaprasza na XII dni Baronii Szmejchelowo! 26-28 kwietnia przyjdź z rodziną na grochówkę, grill, ciasto domowej roboty, Mini Luna Park, gry, zabawy i konkursy dla dzieci. JESZCZEPRZESZCZE - TU WARTO BYĆ. Tu dej ten obrazek jaki żem wysłał pocztom dzieńki

Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Super Szmejchel] Nr 1 (2020)

Post autor: Stanisław Dmowski »

Czy do numeru Super Szmejchela będzie dodawany składany plakacik z wizerunkiem barona Szmejchelowa?
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [Super Szmejchel] Nr 1 (2020)

Post autor: Andrzej »

Stanisław Dmowski pisze: 20 mar 2020, 12:20 Czy do numeru Super Szmejchela będzie dodawany składany plakacik z wizerunkiem barona Szmejchelowa?
Jest możliwe.....
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Super Szmejchel] Nr 1 (2020)

Post autor: Maciej II »

"Szosa Alfreda jest w pytkę, rozbijałem się tam jako gówniak na motorynce, mordowałem prostytutki i uciekałem przed nyskami, śmiechu było co niemiara."
Maciej (l. 20)

A to ja

Obrazek
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [Super Szmejchel] Nr 1 (2020)

Post autor: Aleksander »

Cëszëme sã!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 341
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Herb: https://kustosz.stempel.org.pl/1018/996 ... 129281.png
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: [Super Szmejchel] Nr 1 (2020)

Post autor: Ametyst I Dziecię »

Kolejna wariacja tego nazwiska do kolekcji.
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Super Szmejchel] Nr 1 (2020)

Post autor: Stanisław Dmowski »

Maciej II pisze: 20 mar 2020, 21:08 "Szosa Alfreda jest w pytkę, rozbijałem się tam jako gówniak na motorynce, mordowałem prostytutki i uciekałem przed nyskami, śmiechu było co niemiara."
Maciej (l. 20)

A to ja

Obrazek
U mnie we wsi mają taki motorek. Jaka to jest cudna maszyna...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gmina Szmejchelowo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości