Tutorial

Wydział Organizacji i Nadzoru mieści się na siódmym piętrze budynku Urzędu Rady Ministrów.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Tutorial

Post autor: Karolina Aleksandra »

Panie Premierze,

chciałabym zapytać, czy zamierza Pan wprowadzać poprawki lub aktualizacje do Tutoriala, który jest obecnie wskazywany nowym mieszkańcom jako źródło podstawowej wiedzy. Z szybkiego przeglądu wynika, że co najmniej monarchę wypadałoby zaaktualizować, ale może ma Pan też jakiś pomysł na uatrakcyjnienie wiedzy podawanej w nim? Może, wzorem Sarmatów, jakiś film?

KA
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Stanisław Dmowski »

Wstrzymywałem się z odpowiedzią do czasu faktycznego objęcia funkcji, 15 sierpnia premierem był jeszcze JE Spraak.

Jeśli chodzi o tutorial, zdaje się, że w lipcu zdążyłem go przejrzeć, chcąc sprawdzić, jak to wygląda w Dreamlandzie z objaśnianiem kwestii mikronacji. Widać było, że conajmniej od kwietnia żaden z opiekujących się rejestrami ministrów nie był łaskaw aktualizować, nadal zresztą widnieje tam towarzysz Radziecki jako PRK. Z pewnością jeśli rząd się sformuje, otrzymam odpowiednie uprawnienia, dokonamy niezbędnych poprawek.

Sama koncepcja filmu promocyjnego jest fajna, tylko do jego ewentualnego powstania potrzebowałbym kogoś, kto ma profesjonalny program i zna się na rzeczy. Ja kiedyś eksperymentowałem z montowaniem filmów, jednak w moim wykonaniu mogłaby wyjść przysłowiowa fuszera. Jak ktoś zaoferuje wsparcie, z pewnością prace by ruszyły.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Nie wiem czy powinienem mieć dostęp do tego działu, ale pozwolę sobie to bez pardonu wykorzystać. Gdyby trzeba było kogoś kto nagra dźwięk pod film(samo użyczenie głosu, montowaniem się nie zajmuję) to się oferuję. Z CV mogę pochwalić się audycją dla Dreamlandzkiej Agencji Radiowej oraz prawdopodobnie za kilka dni jedną dla Rotrii.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Karolina Aleksandra »

To jest jawny dział, więc z dostępem nie ma problemu ;) Myślę, że Pan Premier chętnie to wykorzysta. Swoją drogą, może reaktywacja DAR?

KA
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Stanisław Dmowski »

O tym myślałem. Rozmawiałem w tej sprawie z towarzyszem Ipanienko. Fajnie by było na dobry początek nagrać audycję na 20-lecie Dreamlandu. Jeśliby było trzeba, mógłbym użyczyć głosu i skierować przez radio przemówienie do narodu.

Za wsparcie Panie Fryderyku dziękuję, niebawem skontaktuję się z Panem w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Reaktywacja DAR... Ja głosu zawsze chętnie użyczę, bo to kwestia nagrania się kilka razy i przesłania najlepszej wersji. Nic nie robiłem, bo sam się na montowaniu nie znam i, szczerze mówiąc, nie chce mi się to bawić. Więc jeśli są chętni do dalszego działania, a ktoś wstydzi się albo nie chce używać swojego głosu w internecie, albo po prostu chcemy dywersyfikacji głosów, coby się nie znudziły to pewnie.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Stanisław Dmowski »

Poprawki zostały wprowadzone, zniknęły nieaktualne informacje oraz inne błędy. To jednak nie koniec prac z tutorialem, planujemy niebawem wzbogacić go o opis historii po 2001 oraz więcej informacji dot. zajęć, jakich można się podjąć w KD.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Aleksander »

Nie jestem przekonany co do sensu wymieniania w tutorialu informacji, które szybko się dezaktualizują. Raczej lepiej byłoby opisać ustrój Królestwa i dać odnośnik do stosownego postu gdzieś na forum, który mógłby służyć również za poczet osób sprawujących dany urząd.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Tutorial rok temu, widniał jeszcze w bardziej zdezaktualizowanej formie. W poradniku dla nowych mieszkańców było napisane m.in to, że możemy jako jedną z wielu prowincji wybrać np. Weblandię, mimo że Weblandii nie ma z nami od dawna.
الوـس pisze: 22 sie 2018, 21:24 Raczej lepiej byłoby opisać ustrój Królestwa i dać odnośnik do stosownego postu gdzieś na forum, który mógłby służyć również za poczet osób sprawujących dany urząd.
Jestem podobnego zdania.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Stanisław Dmowski »

Ustrój jest tam jak najbardziej ujęty, po kolei każdy organ i kompetencje. natomiast jeśli chodzi o poczet sprawujących funkcje, miłoby było zrobić coś takiego na forum albo w ramach jakiejś encyklopedii. Pewne spisy urzędników państwowych znajdują się na stronie Rządu Królewskiego, ale nikt tam od bardzo dawna nie zaglądał.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Tutorial

Post autor: Polyna »

Florian von Stettin pisze: 22 sie 2018, 21:02 planujemy niebawem wzbogacić go o opis historii po 2001
Miłego opisywania historii.

Ja kiedyś postanowiłam że spiszę przynajmniej w formie kalendarycznej historię Mandragoratu Wandystanu. Ustaliłam plan działania: co tydzień riszerczować jeden tydzień treści opublikowanych w Wandei/LDMW/Gierku/forum Wandystanu w KS. Po obliczeniu przewidywanego czasu na wykonanie zadania wyszło że będę to robić przez ∞ lat. Uznałam że nie warto.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Stanisław Dmowski »

No mi też się marzy w takiej Bibliotece św. Róży stworzyć poczet królów, premierów i ważniejszych urzędników, trochę mnie do tego pomysłu zainspirowało przejrzenie Encyklopedii Wandejskiej. Zobaczymy, jak to wyjdzie.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Tutorial

Post autor: Polyna »

Florian von Stettin pisze: 22 sie 2018, 22:19 No mi też się marzy w takiej Bibliotece św. Róży stworzyć poczet królów, premierów i ważniejszych urzędników, trochę mnie do tego pomysłu zainspirowało przejrzenie Encyklopedii Wandejskiej. Zobaczymy, jak to wyjdzie.
Robiłam ostatnio to samo, z mandragorami i buduarami. Z tego doświadczenia mogę wam powiedzieć że wyjdzie że:

1. Połowa aktów powołania i odwołania poginęła, przez co wiadomo kiedy ktoś zaczął, ale nie wiadomo kiedy skończył. Albo odwrotnie. Albo nawet że wiadomo że ktoś na stanowisku był, ale nie wiadomo ani od kiedy ani do kiedy.
2. Nie, prasa nie zanotowała takich nic nieznaczących zdarzeń jak abdykacja mandragora.
3. Każdy wie że następcą Wandy była Krystyna. Z dokumentów historycznych wychodzi jednak że następcą Wandy był Janusz, a Krystyna zastąpiła Janusza. Każdy wie też że Ninel zastąpiła Wilorę. Nie można znaleźć na to odpowiednich dokumentów. Teraz cholera wie czy tak jest na pewno, czy między nimi był np. Mels.
4. Jak nie ma artykułów prasowych ani aktów prawnych, chcesz wyszukać brakujących informacji na liście dyskusyjnej. Niestety, lista była na hoo!Ya i szukanie tam czegokolwiek w archiwach wywołuje odruch pochlastania się.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Jeśli o poczet chodzi, starczy stronę rządu zaktualizować. Naprawdę, nie bierzcie się za nieproporcjonalnie czasochłonne do zysków prace.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Aleksander »

Czekam na poczet prezesów sądu w Dreamlandzie :D
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Tutorial

Post autor: Karolina Aleksandra »

Niech zgadnę, nowy rząd też olał temat?

KA
Zablokowany

Wróć do „Wydział Organizacji i Nadzoru”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość