Ostatni miesiąc

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Ostatni miesiąc

Post autor: Stanisław Dmowski »

Obywatele!

Tak się składa, że za kilka dni miną dokładnie 3 miesiące od momentu wybrania mojej skromnej osoby na urząd premiera. Przez ten czas na tyle, ile mi siły i czas pozwalał pracowałem dla Dreamlandu i dla realizacji naszej racji stanu w mikroświecie, nie da się ukryć, że z różnym skutkiem. Pomimo wielu absencji obywatelskich a także rządowych powoli, kroczek po kroczku staramy się znowu pchnąć państwo na właściwe tory. Czasem wydaje mi się, że w tych wysiłkach jestem sam, ale może to tylko moje złudzenie, może są ludzie w tym kraju, którym zależy?

Zostawić Dreamland lepszym, niż go zastaliśmy - to hasło powinno przyświecać każdej osobie obejmującej urząd. Zdajemy sobie sprawę, że nadal nie został rozwiązany problem demograficzny, wiele jednak zostało poczynionych rzeczy dobrych. Na ostatni miesiąc kadencji tego rządu należy jeszcze bardziej wznieść to hasło, zakasać rękawy i ramię w ramię budować lepszy kraj. Dużo obietnic zostało zrealizowanych, jednak wiele jeszcze do zrobienia, dlatego w najbliższych dniach proszę spodziewać się działania, gabinet zdam uporządkowany i przygotowany na nowego pierwszego ministra.

Chciałbym zwrócić się w tym miejscu do obywateli z pytaniem, jakie według was powinniśmy podjąć działania? Co uważacie za priorytet na ostatni miesiąc przed wyborami? Ufam, że naród w końcu przemówi...
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ostatni miesiąc

Post autor: Stanisław Dmowski »

Plany:

- Uporządkowanie bazy prawnej, gdzieś we wrześniu MSW zajęło się uzupełnianiem nieaktualizowanej od wielu miesięcy bazy prawnej, prace jednak z powodów realnych stanęły, jeśli minister spraw wewnętrznych nie podoła nawałowi aktów prawnych, sam przejmę pałeczkę i dokonam uzupełnienia, oczywiście po otrzymaniu od JKM haseł dostępu do BP.

- Rewizja traktatów międzynarodowych, na naszym forum oraz w bazie prawnej próżno znaleźć traktatów z Trizondalem, Rotrią oraz RON, pomimo że znajdują się one w dziennikach ustawowych tychże państw, w MSZ jest dylemat, czy ponawiać procedurę uznaniową, czy też po prostu opublikować akty prawne (opóźnienie wynosiłoby ok. 7 lat).

- Archiwum Dreamlandzkie, po trwających wiele czasu pracach nad ulepszeniem CBD, MSW w końcu zadeklarowało się zrealizować projekt archiwum tj. zbioru starych stron dreamlandzkich, które obecnie nie działają, jeśli zdążymy, będzie to napewno jeden z lepszych prezentów dla kraju na 20-lecie


Te działania uznaję za adekwatne do obecnego stanu Rządu i kraju. Na wielkie projekty brak nam już rąk do pracy, dlatego celujemy w działania, które można zrealizować w wąskim gronie rządowym. Sukcesywnie będę uzupełniał ten wątek o informacje, postępy, liczę na opinie ze strony obywateli.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Ostatni miesiąc

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Cenię wszystkie działania. Myślę, że nikt nie robił w ostatnim czasie więcej od Ekscelencji.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ostatni miesiąc

Post autor: Stanisław Dmowski »

Fryderyk Orański-Nassau pisze: 14 lis 2018, 19:13 Cenię wszystkie działania. Myślę, że nikt nie robił w ostatnim czasie więcej od Ekscelencji.
Nawet nie wiecie, jak mnie tymi słowami podnieśliście na duchu.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ostatni miesiąc

Post autor: Stanisław Dmowski »

Wraz z obywatelem Ranleraldem podjęliśmy się prac nad stworzeniem rejestru wolnych stanowisk oraz uporządkowaniem baz prawnych, niestety opóźnienia jeśli o to drugie idzie wynikają z braku dostępu do BP, pomimo wielokrotnych próśb do JKM o jego przyznanie.

Informuję także, że na dniach przedłożę w dziale Polityka i Społeczeństwo list, w którym zawrę podsumowanie prac swojego gabinetu oraz swoje plany na dalszą przyszłość w Dreamlandzie. Już teraz mogę powiedzieć, że jest mi poniekąd wstyd, nie tak miała wyglądać moja kadencja, nie tak...wszystko niebawem.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Ostatni miesiąc

Post autor: Alfred »

Tytułem sprostowania chciałbym nadmienić, że tworzyłem dla Pana Premiera konto w systemie Bazy Prawnej dwukrotnie, jednak za każdym razem z jakiegoś powodu nie był on w stanie odebrać maila aktywacyjnego. Wczoraj późnym wieczorem założyłem konto na własny mail tymczasowy, aktywowałem je bez podobnych problemów i przekazałem dane dostępowe Panu Premierowi. Sprzeciwiam się sugerowaniu w tej sytuacji mojej odpowiedzialności za występujące opóźnienia, tym bardziej, że Minister Spraw Wewnętrznych posiada konto od początku bieżącej kadencji.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ostatni miesiąc

Post autor: Stanisław Dmowski »

Baza prawna w całości została uzupełniona przeze mnie. Była to żmudna praca, ale najważniejsze, że moi następcy nie będą musieli się męczyć wstawianiem aktów z wiosny 2018 i kadencji republikańskiej. W wolnej chwili postaram się jeszcze uporządkować obowiązujące traktaty międzynarodowe, na forum KSZ wielokrotnie podnosiłem kwestie kilku traktatów, których brak w bazie, ogłoszeniach urzędowych a znajdują się na forach innych państw.

Dziękuję w tym miejscu Ekscelencji Ranleraldowi za pomoc w tych prawach porządkowych. Spisaliście się!
Awatar użytkownika
Darudo Ranlerald
Posty: 99
Rejestracja: 19 lis 2018, 13:00
Numer GG: 808484
NIM:
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: Ostatni miesiąc

Post autor: Darudo Ranlerald »

Dziękuję, to była dla mnie przyjemność. I uchroniło mnie przed bezsensowną włóczęgą. :)

Kłaniam się nisko.
(-) Darudo Ranlerald
Filozof, etyk, pustelnik
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Ostatni miesiąc

Post autor: Stanisław Dmowski »

Moi drodzy,

w związku z pewnymi kontrowersjami związanymi z aktualnością dokumentów w BP, dokonałem w wolnej chwili ostatecznych porządków. W najważniejszych aktach prawnych są już aktualne ustawy i dekrety. Także zająłem się przejrzeniem obowiązujących traktatów.

Dodałem 3 traktaty, których nie było w bazie prawnej, ale które zostały podpisane i obowiązują. Jest to uznaniówka z Trizondalem (znaleziona w ogłoszeniach urzędowych), uznaniówka z RON (znaleziona na LDKD na google) i uznaniówka z Rotrią (znaleziona na LDKD na yahoo). Trochę mi zajął research tych list, jako że akty były z 2011 i 2008, ale znalazłem tam wiele pereł i ciekawych opowieści. :)
Zablokowany

Wróć do „Sekcja L Rząd Królewski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości