Naprawa forum

Służby rozwijają i konserwują państwową infrastrukturę informatyczną.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Naprawa forum

Post autor: Alfred »

Drodzy Współobywatele,

w ostatnim czasie członek Królewskich Służb Informatycznych, baron Tomasz von Habsburg, podjął próbę zainstalowania poprawki do oprogramowania forum. Próba ta zakończyła się niestety tylko częściowym powodzeniem, powodując zgłaszane przez Was problemy techniczne. Operację tę wykonano bez wcześniejszego uzgodnienia ze mną lub choćby udzielenia informacji.

W związku z bezskutecznością wysiłków naprawczych sprawcy całego zamieszania, w dniu dzisiejszym przejąłem kontrolę nad sytuacją. Niestety, przywrócenie stanu poprzedniego okazało się niemożliwe, bowiem przywrócenie kopii zapasowej bazy danych oznaczałoby utratę postów z trzech dni. Także odzyskanie oryginalnych plików forum mogłoby być utrudnione. Dlatego też zaktualizowałem forum do najnowszej wersji, po czym, w miarę możliwości ograniczonych względami technicznymi i dostępnym czasem, przywróciłem jego poprzedni wygląd. Królewskie Służby Informatyczne będą nad tym jeszcze pracować.

W przypadku występowania dalszych problemów proszę o niezwłoczne zgłoszenia.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Torkan Ingawaar »

Czyli wygląd zostanie w najbliższym czasie zmieniony, czy ta obleśna skórka będzie już na stałe?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: matmax »

Jakby co, zwracam uwagę, że możliwe, że wysypała się integracja z tapatalkiem.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Aleksander »

Potwierdzam. Obecny wygląd forum jest nie do zaakceptowania.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Karolina Aleksandra »

Zgodzę się, że skórka jest taka trochę jojonacyjna. Właśnie wymieniamy z Jego Królewską Mością uwagi na ten temat (tzn. JKM zachwyca się nowymi funkcjonalnościami typu powiadomienia, a ja jestem starą konserwą i narzekam). Jeśli ktoś umie dłubać w designie forum i umiałby stworzyć inny styl, to myślę, że wrota Pałacu są otwarte.

KA
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Alfred »

Obecny styl forum jest po prostu nowszą wersją tego wcześniejszego. Do zrobienia są takie rzeczy, jak przywrócenie ładnego nagłówka czy ikonek działów. Natomiast przywrócenie w pełni starego wyglądu jest po prostu niemożliwe. Rozejrzałem się wstępnie za innym stylem, ale przykro: wygląda na to, że może być tylko gorzej. Przypuszczam, że niewiele osób jest dziś skłonnych wkładać wysiłek w tworzenie takich rzeczy, mając na uwadze, że fora zostały wręcz wykoszone przez grupy facebookowe.

Jakimś rozwiązaniem byłoby opracowanie własnego stylu. Gdyby się udało, byłby to też świetny element wyróżniający nasze państwo, budujący immersję. Korona będzie poszukiwać możliwości współpracy z osobami kompetentnymi w tym zakresie. Zachęcam też do zgłaszania się, gdyby ktoś czuł się na siłach pomóc.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Alfred »

matmax pisze: 15 sie 2018, 21:19
Jakby co, zwracam uwagę, że możliwe, że wysypała się integracja z tapatalkiem.

Tak, stare rozszerzenia są niekompatybilne z phpBB 3.2 i musiały być odinstalowane. Przyjrzymy się możliwości przywrócenia tej funkcjonalności.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Aleksander »

Alfred pisze: 15 sie 2018, 21:27
Obecny styl forum

Ten styl ma tyle wspólnego z estetyką co styl do łopaty.
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Naprawa forum

Post autor: Polyna »

matmax pisze: 15 sie 2018, 21:19 Jakby co, zwracam uwagę, że możliwe, że wysypała się integracja z tapatalkiem.
No i dobrze, przestaną mnie dręczyć te ciągłe reklamy na komórce.
Alfred pisze: 15 sie 2018, 21:27Zachęcam też do zgłaszania się, gdyby ktoś czuł się na siłach pomóc.
Mogłabym spróbować coś zrobić z Pupką dla Sojuszniczego Państwa, ale najpierw musiałabym zobaczyć nową stronę główną Dreamlandu. A przede wszystkim, czy napisanie własnego stylu jest trudne.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Karolina Aleksandra »

Z problemów, których jeszcze nie zgłaszałam prywatnie, jest jeszcze kwestia herbów. Fajnie by było, gdyby jednak się wyświetlały tak jak wcześniej, nie jako linki do grafik.

KA
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: matmax »

Drama Queen pisze: 15 sie 2018, 22:27 No i dobrze, przestaną mnie dręczyć te ciągłe reklamy na komórce.
Kwestia preferencji. Ja na przykład od wysypania się Tapatalku przestałem tu wchodzić z komórki, bo wszelkiego typu skrypty forów w mobilnych przeglądarkach są koszmarne.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Stanisław Dmowski »

Trochę byłem zaskoczony, jak po 2 dniach nieobecności powróciłem na forum. Nie znam się na informatyce, dlatego ufam, że da się jeszcze to wszystko naprawić. Do poprzedniej wersji zdążyłem się przyzwyczaić, ta nowa jakaś taka :P
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Alfred »

Drama Queen pisze: 15 sie 2018, 22:27
Mogłabym spróbować coś zrobić z Pupką dla Sojuszniczego Państwa, ale najpierw musiałabym zobaczyć nową stronę główną Dreamlandu. A przede wszystkim, czy napisanie własnego stylu jest trudne.

Aww, jestem wzruszony.

Nową stronę główną — też chciałbym zobaczyć. Na razie KSI wybrały szablon do Wordpressa, chociaż jeszcze niezobowiązująco. Postawiliśmy na opcję budowania serwisu informacyjnego na gotowych rozwiązaniach i własnej platformy usług administracji publicznej. Nie ma póki co jakiegoś wzorca dla estetyki forum.

Stworzenie stylu nie powinno być bardzo trudne. Przyszedł postęp i cywilizacja; szablony phpBB są teraz oparte na Twigu. Można też bazować na aktualnym stylu i punktowo wprowadzać poprawki. Jest do tego dokumentacja w internecie.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Naprawa forum

Post autor: Polyna »

Alfred pisze: 16 sie 2018, 14:59 Nową stronę główną — też chciałbym zobaczyć. Na razie KSI wybrały szablon do Wordpressa
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Alfred »

Chciałbym, ale nie żartuję.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Aleksander »

Proponuję na PHP-fusion.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Posty: 257
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:50
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Hewret Monderski »

Alfred pisze: 15 sie 2018, 21:29
matmax pisze: 15 sie 2018, 21:19
Jakby co, zwracam uwagę, że możliwe, że wysypała się integracja z tapatalkiem.

Tak, stare rozszerzenia są niekompatybilne z phpBB 3.2 i musiały być odinstalowane. Przyjrzymy się możliwości przywrócenia tej funkcjonalności.
https://www.tapatalk.com/download_phpbb.php

W Bialenii też się Tapatalk wysypał (pewnie większa aktualizacja source'a).
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Naprawa forum

Post autor: Polyna »

Alfred pisze: 16 sie 2018, 16:16 Chciałbym, ale nie żartuję.
To już rozumiem skąd plotki o waszym NIET dla nowej głównej.

Wogle co będzie z agregatorem wiadomości dreamlandzkich w takim razie?
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Alfred »

Znaczy, wygląda to tak. Istnieje projekt szablonu nowej strony głównej, stworzony przez tow. Porfavora za jego bytności tutaj. Z tym, że nie da się go tak po prostu podpiąć pod istniejące skrypty, bo jest to spaghetti code at its' finest: łączenie się z bazą danych i operacje na pobranych danych przemieszane ze znacznikami HTML. W bonusie: znaczniki te są wyświetlane poleceniem print (echo) zamiast przez zakończenie bloku z kodem PHP. Na ile więc się orientuję, żeby zmienić wygląd strony głównej, trzeba napisać ją od nowa. Zresztą jest to potrzebne także ze względu na zbliżający się koniec wsparcia dla PHP 5.

Jako premier zasugerowałem, żeby nie tworzyć nowej strony głównej, rozumianej jako jeden, kompleksowy serwis od wszystkiego. Zdarzyło mi się być częścią takiego projektu, razem z JKW Marcinem Mikołajem. Mimo naprawdę intensywnego wysiłku, jak widać, stronę główną mamy wciąż tę samą. Po mnie, o ile wiem, pracował nad tym także JKW Pavel Svoboda — i też nie napisał. Mając to na uwadze, jak i fakt, że prawdopodobnie nie napiszemy tutaj lepszego CMS-a niż ludzie zajmujący się CMS-ami, zaproponowałem, aby rozdzielić stronę główną o funkcji informacyjnej i agregującej od platformy usług administracji publicznej. Tę pierwszą oprzeć na gotowych rozwiązaniach, tę drugą tworzyć samodzielnie. Niestety, na razie niezbyt idzie to do przodu.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Aleksander »

A nie można tego zrobić jak w Ciprofloksji? Pomijając fakt, że nie bardzo pojawiają się nowe treści, to sama strona - przy założeniu oczywiście pojawiania się tychże treści - jest bardzo przejrzysta i funkcjonalna.
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Sekcja G Królewskie Służby Informatyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości