Prośba o dział na forum

Służby rozwijają i konserwują państwową infrastrukturę informatyczną.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Prośba o dział na forum

Post autor: Yaqu13 »

Proszę o utworzenie działu pod firmę w miejscu:
Strona główna forum / Prowincje / Księstwo Furlandii i Luindoru / Organizacje, media i rozrywka / ...

nazwa firmy: Jednorożec
opis: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
logotypu chwilowo brak (proszę o informacje jakie wymiary powinien mieć)

w środku działu proszę o podział na:
1) ogłoszenia
2) wątki
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Prośba o dział na forum

Post autor: Otton van der Berg »

Nie wiedziałem ,że każda instytucja, firma może mieć swój dział na forum.
BergCorp również zastanowi się nad powyższym i podpisuje się pod pytaniem jakie wymiary powinno mieć logo.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Prośba o dział na forum

Post autor: RomanoPorfavor »

Nie wiedziałem ,że każda instytucja, firma może mieć swój dział na forum.

Cóż, precedens jest faktycznie taki, że każda instytucja może mieć swój dział. Osobiście jednak jestem co raz bardziej sceptyczny, czy jest to słuszne podejście (na forum mamy i tak już straszną "działozę", co trochę utrudnia zarządzanie uprawnieniami, przenoszenie wątków, mnoży ilość przypisanych do działów grup itp. itd.)

Powyższy wniosek zrealizuję (z uwagi na wspomniany precedens) - pod warunkiem zgody zwierzchnika prowincji - ale podniosę w ramach KSI dyskusję nad standardami w tym zakresie. Nie do końca rozumiem przy tym o co chodzi w podziale działu na "ogłoszenia i wątki" - chodzi o dodatkowy poddział czy po prostu o przypięcie jakiegoś wątku (to jest możliwe jak dział już będzie i będize w nim jakiś wątek)?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Prośba o dział na forum

Post autor: RomanoPorfavor »

Ze swojej strony już bardziej prywatnie chciałbym prosić wszystkich wnioskujących o przemyślenie, czy faktycznie konieczny jest osobny dział dla danej instytucji/firmy, szczególnie gdy jest to świeżo powstająca jednoosobowa firma. Osobny dział nie daje wiele więcej opcji niż po prostu jeden dedykowany wątek informacyjny (który zawsze można przypiąć).
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Prośba o dział na forum

Post autor: Yaqu13 »

PTR pisze:...Nie do końca rozumiem przy tym o co chodzi w podziale działu na "ogłoszenia i wątki" - chodzi o dodatkowy poddział czy po prostu o przypięcie jakiegoś wątku (to jest możliwe jak dział już będzie i będize w nim jakiś wątek)?
Chodzi mi o coś takiego jak jest w:
Strona główna forum / Prowincje / Księstwo Furlandii i Luindoru / Organizacje, media i rozrywka / Tygodnik Luindorski

Chcę mieć możliwość rozdzielenia informacji "trwałych", które się nie zmieniają (ogłoszenia), od typowej dyskusji i spamu która ma miejsce na forum (wątki)

Tworzenie firm na forum wydaje mi się idealnym rozwiązaniem z tego powodu, że nie każdy potrafi napisać stronę internetową i zachęcić do jej odwiedzenia. Na forum przebywają wszyscy i przeskoczenie na inny dział a co za tym idzie odwiedzenie firmy nie stanowi tu problemu. Wydaje mi się, że to będzie przyszłość, całkowite przeniesienie aktywności na forum (co ma miejsce od dłuższego czasu) i stopniowe wygaszanie zbędnych stron www o których ludzie zaczynają już zapominać bo ich aktualizacja jest czasochłonna, a na forum napisze się posta i już wszystko jest aktualne ;)
PTR pisze:Ze swojej strony już bardziej prywatnie chciałbym prosić wszystkich wnioskujących o przemyślenie, czy faktycznie konieczny jest osobny dział dla danej instytucji/firmy, szczególnie gdy jest to świeżo powstająca jednoosobowa firma. Osobny dział nie daje wiele więcej opcji niż po prostu jeden dedykowany wątek informacyjny (który zawsze można przypiąć).
W moim przypadku to dział jest potrzebny bo firma będzie zawierała na "dzień dobry" dużo wątków z ofertami, miejscami do zapisów i jak bym to robił w jednym poście to by był ogromny bałagan
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Prośba o dział na forum

Post autor: Daniel von Witt »

Szanowni Państwo,

W dziale "Organizacje, media i rozrywka" wszystkie podmioty posiadające tam własne miejsce nie mają wewnętrznego podziału na dalsze działy. Wyjątek od tej zasady stanowi Fundacja Inferno, w której pierwotnie w działach tajnych mieli dyskutować członkowie jury Nagrody Inferno. W związku z zaniechaniem tego projektu działy puste zlikwidowano - pozostały tam dwa, też planowane do likwidacji z uwagi na ich znikomą użyteczność. W związku z powyższym odradzałbym tworzenie działów wewnątrz działu jednego tylko podmiotu. Zarządzanie treścią ważną i mniej ważną może odbywać się spokojnie w obrębie jednego działu (ogłoszenia, wątki przyklejone, wątki zwykłe, wątki otwarte i zamknięte - te drugie manipulowane tylko przez zarządcę działu).

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Prośba o dział na forum

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysza von Witta proszę jeszcze o jednoznaczne wyrażenie zgody bądź jej braku na dział dla "Jednorożca" :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Prośba o dział na forum

Post autor: Daniel von Witt »

Ja nie mam nic przeciw. Jeśli ktoś chce - proszę mu to założyć.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Prośba o dział na forum

Post autor: RomanoPorfavor »

Zgłoszenie zrealizowane.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Prośba o dział na forum

Post autor: Otton van der Berg »

Zatem BerCorp pozostaje w swoim miejscu by nie tworzyć dodatkowych działów. W razie nowego wątku dotyczacego BC otworzę nowy w tym samym miejscu.

Pytanie jednak z innej beczki czy można dodac do wątku logo? 28x28 o ile mnie wzrok nie myli

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Prośba o dział na forum

Post autor: Yaqu13 »

Daniel von Witt pisze:Ja nie mam nic przeciw. Jeśli ktoś chce - proszę mu to założyć.
PTR pisze:Zgłoszenie zrealizowane.
Dziękuję
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Prośba o dział na forum

Post autor: Daniel von Witt »

Otton van der Berg pisze:
Pytanie jednak z innej beczki czy można dodac do wątku logo? 28x28 o ile mnie wzrok nie myli
Dobry ma Pan wzrok, rozpoznając rozmiary w pikselach, chyba bardzo dokładnie :P Logo musi Pan sobie chyba samodzielnie dostosować do użycia na forum jako ikonkę działu.

Proszę również o rozsądek kolejnych wnioskujących o działy. Jeżeli spodziewacie się Państwo dużego ruchu i zamieszania - warto dział założyć. Natomiast jeśli dział ma być głównie słupem ogłoszeniowym firmy - nie ma żadnego sensu pogłębianie struktury forum. Większość firm i instytucji swoich działów nie posiada właśnie z tego powodu.

(-) Daniel von Witt[/justify]
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Prośba o dział na forum

Post autor: RomanoPorfavor »

Otton van der Berg pisze:Pytanie jednak z innej beczki czy można dodac do wątku logo? 28x28 o ile mnie wzrok nie myli
Nie ma możliwości ustawienia ikonki dla pojedynczego wątku - tylko dla działu.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Zablokowany

Wróć do „Sekcja G Królewskie Służby Informatyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość