CBD - błędy w saldzie i działaniu

Służby rozwijają i konserwują państwową infrastrukturę informatyczną.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: matmax »

Szanowni,

w przypadku stwierdzenia błędów w wyświetlanym saldzie, proszę o informacje albo tu, albo drogą prywatną. W najbliższym czasie dla każdego zgłoszonego konta będę analizował sytuację na bazie historii przelewów.

Proszę również o informacje w przypadku zagubionych przelewów. W takich sytuacjach najlepiej razem ze screenshotami.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzyszu,

Zgłaszam problem z kontem Parlamentu Królewskiego, a konkretnie z historią. W dniu dzisiejszym stwierdziłem, że historia urywa się na pozycji z dnia 2016-09-08. Błąd sugeruje też fakt, że pozycja na której urywa się historia jest przelewem do osoby nieznanej, której dane nie wyświetlają się (zapewne do osoby, która wykreśliła się z rejestru).

Jednocześnie informuję, że problem nie występuje przy skorzystaniu z opcji podzielenia tabeli na przychodzące/wychodzące - wtedy widać całą historię, aż do 2007 r.

Tak czy inaczej proszę o sprawdzenie tej sytuacji.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: Daniel von Witt »

Zgłaszam problem z kontem Klubu Politycznego św. Augustyna (proszę również zwrócić uwagę na datę jego założenia). Na koncie powinno znajdować się 30.000 D, natomiast saldo wynosi 0 D.

Obrazek

Obrazek

(-) Daniel ax. von Witt
Prezes Klubu Politycznego św. Augustyna
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: matmax »

Daniel von Witt pisze:Zgłaszam problem z kontem Klubu Politycznego św. Augustyna (proszę również zwrócić uwagę na datę jego założenia). Na koncie powinno znajdować się 30.000 D, natomiast saldo wynosi 0 D.

Obrazek

Obrazek

(-) Daniel ax. von Witt
Prezes Klubu Politycznego św. Augustyna
Saldo i data założenia zaktualizowane. Razem z tym kontem zaktualizowałem daty założenia łącznie 69 kont na wartość kolumny informującej o ostatniej operacji.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: ABW »

Witam, mimo, że KSI na urlopie.

Przelałem pieniądze jak na zdjęciu (w razie czego kliknąć, żeby zdjęcie wyświetlić w nowej karcie):

Obrazek

Z konta Kancelarii Premiera na konto MONu ( A8911 ) i na koncie MONu pieniądze się nie pojawiły. CBD sypie się coraz bardziej. Była to dotacja na działanie ministerstwa i mam nadzieję, że w miarę szybko KSI załatwią sprawę i dowiedzą się, gdzie te pieniądze się właściwie znajdują.

Za wszelkie działania w tej sprawie dziękuję.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: Daniel von Witt »

ABW pisze:Z konta Kancelarii Premiera na konto MONu ( A8911 ) i na koncie MONu pieniądze się nie pojawiły.
Numer konta jest za krótki. Powinien mieć sześć znaków. Może w tym problem? W sumie nigdy nie próbowałem przelewać pieniędzy na konta składające się z innej liczby znaków niż 6.

EDYCJA: sprawdzone - nie da się przelewać środków na konta nieistniejące.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: matmax »

ABW pisze: Z konta Kancelarii Premiera na konto MONu ( A8911 ) i na koncie MONu pieniądze się nie pojawiły. CBD sypie się coraz bardziej. Była to dotacja na działanie ministerstwa i mam nadzieję, że w miarę szybko KSI załatwią sprawę i dowiedzą się, gdzie te pieniądze się właściwie znajdują.
Problem jednak był w numerze konta. Nie da się zrobić przelewu na konto A8911, ale da się zrobić przelew na konto (spacja)A8911 - system uznał, że skoro numer konta ma 6 znaków, to wszystko jest w porządku. Muszę przyznać, że fascynujące jest dla mnie działanie niektórych aspektów systemów Dreamlandu.

Edytowałem ręcznie transakcję i przelew, tak by wskazywał na odpowiednie konto. Ciekawą kwestią jest jeszcze dla mnie, że najwyraźniej są dwa konta założone na ten sam CRIP dla MON.

Podejrzewam, że to nie jest nowy problem. Im więcej używa się systemów, tym chętniej pojawiają się bugi, które czaiły się w nich od lat.

Na najbliższy okres zalecam szczególnie dokładne sprawdzanie numerów kont. W razie natrafienia na sytuację jak wyżej proszę o kontakt. Po 16 stycznia planuję też ogłosić rekrutację na stanowisko testera w KSI - przydatne zarówno dla nas, jak i dla osoby pracującej na tym stanowisku (w realu jedna z dziedzin, gdzie szczególnie dużo szuka się pracowników do IT bez wymagań odnośnie wykształcenia informatycznego).
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Leszek van der Fryssau
Posty: 523
Rejestracja: 2 paź 2016, 17:45
NIM: 548063
Herb: l06
Lokalizacja: Koppenberg/Dhatar
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: Leszek van der Fryssau »

Drodzy Przyjaciele,

jeśli będą takie pojawiały się problemy, to trzeba będzie zastanowić nad opracowaniem i stworzeniem drugiego banku. To by zachowało płynność finansową. Mam na koncie środki prywatne, gazety, miasta oraz korporacji. Dzisiaj to czuje niepewność.
Obrazek
𝓛𝓮𝓼𝔃𝓮𝓴 𝓿𝓪𝓷 𝓭𝓮𝓻 𝓕𝓻𝔂𝓼𝓼𝓪𝓾
________________________________________
(—) wicehrabia Leszek van der Fryssau
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Te plany to już są od września :d dziwi mnie, że nie zauważył Pan postów, które pojawiły się w tym czasie.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: ABW »

O cholera, to jednak był mój błąd. Przepraszam za kłopot i dziękuję za interwencję. Następnym razem będę uważniejszy. Choć w tamtym momencie byłem lekko rozdrażniony i mi to umknęło. Tylko spokój może nas uratować.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: Daniel von Witt »

Zgłaszam problem z kontem B48509. Na koncie powinno znajdować się 88.300 D (w historii przelewów jest wpływ), ale saldo pokazuje 0 D.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Zgłaszam błąd!
Konto bankowe (A53770) zamiast nazywać się Ministerstwo Rozrywki nazywa się Ministerstwo Rozrwyki

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Nie pomyślałem poprawiłem problem z nazwą.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: Aleksander »

Szkoda, że nie Ministerstwo Rozsrywki.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: matmax »

Daniel von Witt pisze:Zgłaszam problem z kontem B48509. Na koncie powinno znajdować się 88.300 D (w historii przelewów jest wpływ), ale saldo pokazuje 0 D.

(-) Daniel ax. von Witt
Saldo zaktualizowane.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Zgłaszam problem z kontem B58206. Na koncie powinno znajdować się 103000 D (w historii przelewów jest wpływ), ale saldo pokazuje 88000 D.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Odświeżam, proszę o zainteresowanie się powyższą sytuacją.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: matmax »

Oskar ben Grozny-Fryssau pisze:Odświeżam, proszę o zainteresowanie się powyższą sytuacją.
Dziękuję za przypomnienie. Saldo zaktualizowane.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Wilhelm von Wolff
Posty: 80
Rejestracja: 21 gru 2015, 16:29
NIM: 520812
Lokalizacja: Dreamopolis
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: Wilhelm von Wolff »

Zgłaszam problem z kontem 520812. Na koncie znajduje się 4500 D a powinno 48600 D.

Obrazek

Obrazek
(-) Wilhelm von Wolff
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: CBD - błędy w saldzie i działaniu

Post autor: matmax »

Wilhelm von Wolff pisze:Zgłaszam problem z kontem 520812. Na koncie znajduje się 4500 D a powinno 48600 D.

(-) Wilhelm von Wolff
Saldo zaktualizowane z uwzględnieniem nowego przelewu.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Zablokowany

Wróć do „Sekcja G Królewskie Służby Informatyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości