Zmiany w serwisie CBD

Służby rozwijają i konserwują państwową infrastrukturę informatyczną.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Zmiany w serwisie CBD

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Nadeszła wreszcie chwila, aby przedstawić szerszemu gronu większe zmiany, jakie zostały wprowadzone w serwisie Centralnego Banku Dreamlandu w ostatnim czasie.
  • Najbardziej dostrzegalną z nich jest nowy motyw, który zastąpił wcześniejszy korzystający z platformy Bootstrap. Prosiłbym bardzo o uwagi odnośnie niego i sugestie poprawek.
  • Obecna jest już funkcja zleceń stałych, która umożliwia ustawianie cyklicznych płatności. Ułatwia to m.in. terminową wypłatę wynagrodzeń.
  • Dodano opcję powtarzania i zwracania przelewów oraz powtarzania zleceń stałych. Za pomocą jednego kliknięcia można automatycznie uzupełnić formularz wykonywania przelewu danymi z poprzednich transakcji.
  • Umożliwiono satysfakcjonujące korzystanie z serwisu bez włączonej obsługi języka JavaScript (chociaż niektóre pomocne funkcje jej wymagają). Utrudnienia mogą się pojawić przy usuwaniu zleceń stałych.
Zachęcam do sprawdzenia zmian (hiperłącze) i podzielenia się opinią na ich temat. Mile widziane będą również propozycje innych zmian.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Zmiany w serwisie CBD

Post autor: RIIF »

Gratuluję i życzę dalszych udanych implementacji :)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Zmiany w serwisie CBD

Post autor: Daniel von Witt »

Czy system CBD jest stabilny? Czy od czasu do czasu pojawiające się problemy są wynikiem błędów w samym systemie czy grzebania przy nim?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Zmiany w serwisie CBD

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Daniel von Witt pisze: 17 sty 2019, 14:44Czy system CBD jest stabilny? Czy od czasu do czasu pojawiające się problemy są wynikiem błędów w samym systemie czy grzebania przy nim?
Błędy, a przynajmniej znaczna większość z tych, które zostały zgłoszone, powodowane są przez niedostosowanie CRiP-u do obecnych funkcjonalności CBD (konkretniej — udostępniania kont).

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Zmiany w serwisie CBD

Post autor: Andy Sky »

Mi z łatwych do zrobienia rzeczy brakuje w szczegółach rachunków dwóch elementów:
1) rozróżnienia między przelewami wychodzącymi, a przychodzącymi. Np. podświetlania kwot przychodzących na zielono, wychodzących na czerwono, poprzedzonych znakiem minus), bo w takim układzie nie widać gdzie co się zmieniało, trzeba się wczytywać w wyciąg operacji,
2) dodania kolumny z saldem po operacji, tak wiem, jest przy spisie rachunków, ale wygodniej jest je widzieć w wyciągu.

A motyw bardzo prosty i schludny.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Zmiany w serwisie CBD

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Andy Sky pisze: 17 sty 2019, 19:54Mi z łatwych do zrobienia rzeczy brakuje w szczegółach rachunków dwóch elementów:
1) rozróżnienia między przelewami wychodzącymi, a przychodzącymi. Np. podświetlania kwot przychodzących na zielono, wychodzących na czerwono, poprzedzonych znakiem minus), bo w takim układzie nie widać gdzie co się zmieniało, trzeba się wczytywać w wyciąg operacji […].
Obecnie można to stwierdzić jeszcze po nazwie akcji w kolumnie po prawej stronie. Dla przelewów wychodzących jest to „Powtórz”, a dla przychodzących — „Zwróć”. Nie wiem, czy wprowadzenie kolorów oraz znaków poprzedzających kwoty nie zmniejszyłoby czytelności.
Andy Sky pisze: 17 sty 2019, 19:54[…] 2) dodania kolumny z saldem po operacji, tak wiem, jest przy spisie rachunków, ale wygodniej jest je widzieć w wyciągu.
Bieżącego salda rachunku? Myślę, że byłoby to dobrym dodatkiem, choć muszę odpowiednio go przestrzennie rozplanować.
Andy Sky pisze: 17 sty 2019, 19:54A motyw bardzo prosty i schludny.
Dziękuję za opinię.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Zmiany w serwisie CBD

Post autor: Daniel von Witt »

Nie mogę wysłać przelewu. Po wypełnieniu formularza i wciśnięciu "wyślij" strona nie reaguje.

Edycja: nie działa przy niektórych rachunkach (np. konto Luindoru nie działa, Furlandii działa normalnie).

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Zmiany w serwisie CBD

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Daniel von Witt pisze: 18 sty 2019, 10:42Nie mogę wysłać przelewu. Po wypełnieniu formularza i wciśnięciu "wyślij" strona nie reaguje.

Edycja: nie działa przy niektórych rachunkach (np. konto Luindoru nie działa, Furlandii działa normalnie).
Wygląda na to, że powodowane jest to przez zabezpieczenia przeciwko CSRF. Sugeruję wyczyścić pamięć podręczną o całym serwisie CBD (usunięcie historii domeny w przeglądarce) lub problematycznych stronach kont (Ctrl + F5).

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Zmiany w serwisie CBD

Post autor: Daniel von Witt »

Pomogło. Dziękuję.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Zmiany w serwisie CBD

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Schludny motyw. Rozważał Ekscelencja implementacje wersji ciemnej i jasnej? Mam na myśli, żeby przełączać w zależności od pory na mniej jasne kolory.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Zablokowany

Wróć do „Sekcja G Królewskie Służby Informatyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości