STAN KLĘSKI AKTYWNOŚCIOWEJ — 9 czerwca 2019 r., wskutek pogarszającej się sytuacji demograficznej, która w sposób negatywny odbija się na funkcjonowaniu najważniejszych urzędów Królestwa, Jego Królewska Mość Robert II Fryderyk wydał królewski edykt wprowadzający Stan Klęski Aktywnościowej. Poprzedzając swą decyzję JKM odwołał wszystkich członków Rad Przybocznej i Stanu. Spodziewane są dalsze działania i Orędzie wygłoszone wobec mieszkańców Dreamlandu i mieszkańców całego wirtualnego świata.

ORĘDZIE KRÓLA DREAMLANDU DO MIESZKAŃCÓW KRAJU I CAŁEGO WIRTUALNEGO ŚWIATA — Jego Królewska Mość wygłosił zapowiadane orędzie w związku z wprowadzonym stanem klęski aktywnościowej. Król skierował swe słowa nie tylko do byłych i obecnych mieszkańców Królestw, ale także do mieszkańców całego wirtualnego świata. Zapowiedział m.in reformy rządu, parlamentu i samorządową, politykę grubej kreski i politykę szeroko otwartych drzwi.

Wybory premiera

Archiwum szeroki rozumianych spraw administracyjnych, już załatwionych. Także wszelkie archiwalia sprzed 27 maja 2018 r.
Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 1736
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
Kontakt:

Wybory premiera

Post autor: Alfred » 28 maja 2018, 20:15

Po nowelizacji dekretu o ustroju Rządu Królewskiego możliwe stało się złożenie przeze mnie urzędu premiera i rozpisanie przedterminowych wyborów, co też uczyniłem. Procedurę wyborczą przeprowadzi Komisarz Wyborczy Królestwa, Mat Max von Salvepol. Czas na zgłaszanie kadydatur i kampanię wyborczą jest do czwartku 7 czerwca włącznie. Głosowanie potrwa przez trzy kolejne dni.

Do czasu wyboru nowego premiera jego kompetencje będzie wykonywał wicehrabia Oxlade-Chamberlain.

Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 1736
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Alfred » 11 cze 2018, 21:17

Wyniki wyborów wprawiają w zakłopotanie. Jedyny kandydat, p. C. J. van Oranje-Nassau, otrzymał równo połowę ważnie oddanych głosów; reszta przypadła na głosy puste.

Ordynacja wyborcza stanowi (w art. 9 ust. 3), że „Premierem zostaje kandydat, który uzyskał zwykłą większość głosów”. Należy zwrócić uwagę, że nie jest to zbyt fortunne sformułowanie. Określenie „zwykła większość głosów” odnosi się na ogół do głosowań typu za — przeciw, tymczasem w wyborach premiera liczba kandydatów jest potencjalnie nieograniczona. Zdawałoby się zatem, że dekret wymaga, aby zwycięzca uzyskał więcej głosów, niż pozostali kandydaci razem wzięci. Jednakże z kolei treść art. 10a ust. 1 wskazuje, że brak rozstrzygnięcia wyborów zachodzi „w sytuacji równego rozłożenia głosów”, co pozwala stwierdzić, że „zwykła większość” jest niezręcznością językową prawodawcy, który ma na w istocie na myśli, że wybrany premierem zostaje kandydat, który otrzymał najwięcej głosów.

Dekret nie daje odpowiedzi, co jeśli startuje tylko jeden kandydat. Wydaje się jednak, że w takim kontekście przepis art. 9 ust. 3 należy interpretować tak, że kandydat zostaje wybrany, jeżeli oddano za nim większość głosów (uwzględniając głosy puste). Inne stanowisko prowadziłoby do uznania, że przy głosowaniu na jednego kandydata wynik wyborów jest z góry przesądzony, co oznaczałoby ich pozorność i jest nie do przyjęcia.

W obecnej sytuacji znajduje zatem zastosowanie art. 10a Ordynacji wyborczej, przewidujący przeprowadzenie drugiej tury wyborów w razie równego rozkładu głosów. Zostanie ona zarządzona za chwilę. Jeżeli i tym razem p. van Oranje-Nassau nie uzyska większości głosów, konieczne okaże się rozpisanie nowych wyborów.

Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 1736
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Alfred » 28 lip 2018, 19:24

W ramach przygotowań do nowych wyborów stwierdziłem utratę obywatelstwa dreamlandzkiego przez tych, którzy nie oddali głosu w wyborach poprzednich. Powinno to było nastąpić znacznie wcześniej; stało się inaczej wskutek problemów komunikacyjnych między mną a Komisarzem Wyborczym Królestwa. Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób na tym ucierpieli, bardzo serdecznie przepraszam.

Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 1736
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
Kontakt:

Re: Wybory premiera

Post autor: Alfred » 29 lip 2018, 16:41

Zarządziłem wybory premiera. Odbędą się one już według przepisów Prawa wyborczo-referendalnego i możemy mieć nadzieję, że tym razem nie potkniemy się o własne nogi. Akt zarządzenia wyborów zawiera obszerne pouczenie o procedurze wyborczej, z którym wszyscy powinni się zapoznać. Lista kandydatów otworzy się o północy.

Komisarzem Wyborczym Królestwa zgodziła się zostać moja Królewska Poprzedniczka. Jej profesjonalizm, doświadczenie, a przede wszystkim legendarna wręcz bezstronność dają najwyższą rękojmię prawidłowego przeprowadzenia wyborów.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum administracyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości