Zmiana pełniącego obowiązki premiera

Jego Królewska Mość spaja wspólnotę polityczną, zapewnia rządowi stabilność i rozwagę oraz sprawuje bezpośrednie wykonawstwo w niektórych, kluczowych dziedzinach. Korzysta przy tym z pomocy Dworu Królewskiego.
Awatar użytkownika
Alfred
Król Dreamlandu i Scholandii
Numer GG: 47634183
Kontakt:

Zmiana pełniącego obowiązki premiera

Post autor: Alfred » 8 sie 2018, 12:44

Wczoraj otrzymałem od Ministra Spraw Zagranicznych, hrabiego Williama Oxlade'a-Chamberlaina, zrzeczenie się wykonywania funkcji Premiera Rządu Królewskiego, do czego został on wyznaczony po moim wstąpieniu na tron i rezygnacji z urzędu szefa rządu. Mając na względzie ponowne podjęcie decyzji o wydaleniu Jego Królewskiej Mości Daniela von Witta z Królestwa Dreamlandu bez wymaganej prawem konsultacji z Koroną, jak również przekroczenie kompetencji w zakresie wykonywania czynności moderatorskich — jestem zadowolony, że tak się stało.

Uzyskawszy zgodę zainteresowanego, powierzyłem dziś tymczasowe szefostwo rządu sir Ruprechtowi van den Spraakowi, Ministrowi Policji. O ile nie będzie potrzeba ponownego głosowania, jego urzędowanie potrwa do końca następnego czwartku. Naturalnie, w tych dniach nie należy się spodziewać szczególnie wzmożonej aktywności rządu. Pan premier będzie przede wszystkim trzymał ster państwa na kursie. Zwróciłem się też do niego z prośbą o odwołanie Ministra Spraw Zagranicznych, której to prośbie mam nadzieję, że zechce zadośćuczynić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Król i Dwór Królewski”