STAN KLĘSKI AKTYWNOŚCIOWEJ — 9 czerwca 2019 r., wskutek pogarszającej się sytuacji demograficznej, która w sposób negatywny odbija się na funkcjonowaniu najważniejszych urzędów Królestwa, Jego Królewska Mość Robert II Fryderyk wydał królewski edykt wprowadzający Stan Klęski Aktywnościowej. Poprzedzając swą decyzję JKM odwołał wszystkich członków Rad Przybocznej i Stanu. Spodziewane są dalsze działania i Orędzie wygłoszone wobec mieszkańców Dreamlandu i mieszkańców całego wirtualnego świata.

ORĘDZIE KRÓLA DREAMLANDU DO MIESZKAŃCÓW KRAJU I CAŁEGO WIRTUALNEGO ŚWIATA — Jego Królewska Mość wygłosił zapowiadane orędzie w związku z wprowadzonym stanem klęski aktywnościowej. Król skierował swe słowa nie tylko do byłych i obecnych mieszkańców Królestw, ale także do mieszkańców całego wirtualnego świata. Zapowiedział m.in reformy rządu, parlamentu i samorządową, politykę grubej kreski i politykę szeroko otwartych drzwi.

Wiadomości z Księstwa Sarmacji, 18.05.2012 r.

Miejsce spoczynku nieaktualnych i zamkniętych wątków.
Awatar użytkownika
Krzysztof Bojar
Posty: 165
Rejestracja: 28 mar 2012, 22:34
Numer GG: 42247879
Kontakt:

Wiadomości z Księstwa Sarmacji, 18.05.2012 r.

Post autor: Krzysztof Bojar » 18 maja 2012, 21:39

Szanowni Dreamlandczycy!

Z powodu dużych zaległości i sporej ilości wydarzeń w KS, dzisiejsza edycja informacji z Księstwa będzie miała formę dość skrótową.

Nowa koalicja, nowy rząd.
Zgodnie z przewidywaniami, w Izbie Poselskiej zawiązała się koalicja trzech mniejszych ugrupowań, pomijająca zwycięski w wyborach Blok Postępu. Stanowiska kanclerza objął kaw. Grigorij z Frontu Ludowo-Monarchistycznego. W międzyczasie, z Bloku Postępu odszedł jeden z trzech posłów, których ugrupowanie wprowadziło do parlamentu, JKW Michael von Lichtenstein.

Pełny skład nowego rządu można znaleźć na stronach internetowych KS: http://www.sarmacja.org/index.php?p=rejestr,wladze

Unia Z Wandystanem
Po kolejnej turze negocjacji, trwających z przerwami od wielu miesięcy, oficjalnie ogłoszona została unia Księstwa Sarmacji z Mandragoratem Wandystanu. Wandystan uzyskał status kraju koronnego na prawach prowincji, a umowa zjednoczeniowa zapewnia mu pewną pulę przywilejów, dając status podobny do tego, jaki posiada Królestwo Baridasu. Ogłoszenie Unii spotkało się z pozytywnymi reakcjami w obydwu krajach, i oprócz dalszego wzbogacenia regionalnej mozaiki Sarmacji, daje nadzieję na odbudowę pogrążonego od miesięcy w głębokim kryzysie MW.

Pełny tekst traktatu Unii: http://wandystan.eu/pupka/loremipsum/traktat.pdf

Zbliża się wielki jubileusz
Za dokładnie tydzień wypada 10 rocznica powstania Księstwa Sarmacji. Choć niewiele jeszcze wiadomo na temat planów rządu i korony na ten dzień, praktycznie każda sarmacka prowincja i każda ważniejsza instytucja będzie próbowała pokazać się w czasie obchodów z jak najlepszej strony, wzbogacając oficjalne uroczystości o własne inicjatywy. Będzie to beż wątpienia jedno z największych świąt w historii KS, które niewątpliwie przełamie wyjątkowo senną atmosferę obecnego miesiąca.

Zmiany w systemie gospodarczym
Po wielotygodniowym remoncie do życia wróciła mapa systemu gospodarczego Złota Wolność. Korona zapowiedziała na niedługą przyszłość serię modyfikacji systemu, między innymi wprowadzenie dwóch rodzajów zboża w miejsce jednego istniejącego obecnie i zmiany w skryptach odpowiedzialnych za działanie niektórych przedsiębiorstw.
(-) Krzysztof Bojar
Minister Spraw Zagranicznych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Ambasady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość