Wiadomości z Księstwa Sarmacji, 18.05.2012 r.

Miejsce spoczynku nieaktualnych i zamkniętych wątków.
Awatar użytkownika
Krzysztof Bojar
Posty: 165
Rejestracja: 28 mar 2012, 22:34
Numer GG: 42247879
Kontakt:

Wiadomości z Księstwa Sarmacji, 18.05.2012 r.

Post autor: Krzysztof Bojar » 18 maja 2012, 21:39

Szanowni Dreamlandczycy!

Z powodu dużych zaległości i sporej ilości wydarzeń w KS, dzisiejsza edycja informacji z Księstwa będzie miała formę dość skrótową.

Nowa koalicja, nowy rząd.
Zgodnie z przewidywaniami, w Izbie Poselskiej zawiązała się koalicja trzech mniejszych ugrupowań, pomijająca zwycięski w wyborach Blok Postępu. Stanowiska kanclerza objął kaw. Grigorij z Frontu Ludowo-Monarchistycznego. W międzyczasie, z Bloku Postępu odszedł jeden z trzech posłów, których ugrupowanie wprowadziło do parlamentu, JKW Michael von Lichtenstein.

Pełny skład nowego rządu można znaleźć na stronach internetowych KS: http://www.sarmacja.org/index.php?p=rejestr,wladze

Unia Z Wandystanem
Po kolejnej turze negocjacji, trwających z przerwami od wielu miesięcy, oficjalnie ogłoszona została unia Księstwa Sarmacji z Mandragoratem Wandystanu. Wandystan uzyskał status kraju koronnego na prawach prowincji, a umowa zjednoczeniowa zapewnia mu pewną pulę przywilejów, dając status podobny do tego, jaki posiada Królestwo Baridasu. Ogłoszenie Unii spotkało się z pozytywnymi reakcjami w obydwu krajach, i oprócz dalszego wzbogacenia regionalnej mozaiki Sarmacji, daje nadzieję na odbudowę pogrążonego od miesięcy w głębokim kryzysie MW.

Pełny tekst traktatu Unii: http://wandystan.eu/pupka/loremipsum/traktat.pdf

Zbliża się wielki jubileusz
Za dokładnie tydzień wypada 10 rocznica powstania Księstwa Sarmacji. Choć niewiele jeszcze wiadomo na temat planów rządu i korony na ten dzień, praktycznie każda sarmacka prowincja i każda ważniejsza instytucja będzie próbowała pokazać się w czasie obchodów z jak najlepszej strony, wzbogacając oficjalne uroczystości o własne inicjatywy. Będzie to beż wątpienia jedno z największych świąt w historii KS, które niewątpliwie przełamie wyjątkowo senną atmosferę obecnego miesiąca.

Zmiany w systemie gospodarczym
Po wielotygodniowym remoncie do życia wróciła mapa systemu gospodarczego Złota Wolność. Korona zapowiedziała na niedługą przyszłość serię modyfikacji systemu, między innymi wprowadzenie dwóch rodzajów zboża w miejsce jednego istniejącego obecnie i zmiany w skryptach odpowiedzialnych za działanie niektórych przedsiębiorstw.
(-) Krzysztof Bojar
Minister Spraw Zagranicznych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Ambasady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość