SK 2017/2/C [SBWM v. de Embere Di Rex]

Akta spraw, których nie osądzono wyrokiem. Także inne materiały archiwalne.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

SK 2017/2/C [SBWM v. de Embere Di Rex]

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

POZEW
z dnia 11 marca 2017 roku

I. POWÓD
Nazwa: Suwerenne Bractwo Wielkiej Małpy
Prowincja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Adres poczty elektronicznej: ioskar@interia.pl
NIFI: A96239

II. POZWANY
Imię i nazwisko: Djkcezarowcy de Embere Di Rex
Prowincja: Domena Królewska
Adres poczty elektronicznej: Djkkacper@wp.pl
NIM: 411405

III. ŻĄDANIE
Zaprzestanie używania fraz należących do Bractwa m.in: "Wielka Małpa", "Wielki Banan".
Zaprzestanie używania symboli Bractwa oraz podstawowych elementów doktryny Bractwa m.in: "Burdel", "Hawaje",
Zadośćuczynienie w kwocie 1.000 D za straty wizerunkowe przez nieodpowiednie zachowanie takie jak: błędy ortograficzne, gramatyczne, absurdalne reguły w Zakonie pod szyldem "Wielkiej Małpy", oraz używaniem fraz należących do BRWM bez zgody jego.

IV. UZASADNIENIE
Djkcezarowcy de Embere Di Rex po opuszczeniu Suwerennego Bractwa Wielkiej Małpy (jeszcze pod poprzednią tożsamością Kacper ben Chatliński), założył "Zakon Wielkiej Małpy", w którym używane są frazy i elementy należące do BRWM, które według statutu Bractwa są chronione: § 13 ust. 4. Nazwa Bractwa, symbole Bractwa oraz podstawowe elementy doktryny Bractwa stanowią własność Bractwa i podlegają ochronie prawnej.

Szczególnie widać to w dziale Zakonu Wielkiej Małpy: http://dreamland.net.pl/forum/viewforum.php?f=315
Jak i na stronie Zakonu Wielkiej Małpy: https://djkcezarowcy.wixsite.com/zakon-wielkiej-malpy

Suwerenne Bractwo Wielkiej Małpy rości sobie prawa do należących do Bractwa nazw i elementów, dlatego przy przychylności sądu i pozytywnym werdykcie sprawy, przedstawione żądania powinny być wystarczające do zadośćuczynienia z powodu strat.

V. OPŁATA
Należność pieniężna wpłynęła z dniem wniesienia pozwu do sądu.

(-) Oskar ben Grozny Witt
Zarządca Kancelarii Bractwa

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Walerian von Moscow
Posty: 305
Rejestracja: 4 lut 2017, 22:12
Numer GG: 0
NIM: 297802
Kontakt:

Re: Pozew w związku z używaniem własności Bractwa.

Post autor: Walerian von Moscow »

Oskar ben Grozny Witt pisze:POZEW
z dnia 11 marca 2017 roku

I. POWÓD
Nazwa: Suwerenne Bractwo Wielkiej Małpy
Prowincja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Alhambra
Adres poczty elektronicznej: ioskar@interia.pl
NIFI: A96239

II. POZWANY
Imię i nazwisko: Djkcezarowcy de Embere Di Rex
Prowincja: Domena Królewska
Adres poczty elektronicznej: Djkkacper@wp.pl
NIM: 411405

III. ŻĄDANIE
Zaprzestanie używania fraz należących do Bractwa m.in: "Wielka Małpa", "Wielki Banan".
Zaprzestanie używania symboli Bractwa oraz podstawowych elementów doktryny Bractwa m.in: "Burdel", "Hawaje",
Zadośćuczynienie w kwocie 1.000 D za straty wizerunkowe przez nieodpowiednie zachowanie takie jak: błędy ortograficzne, gramatyczne, absurdalne reguły w Zakonie pod szyldem "Wielkiej Małpy", oraz używaniem fraz należących do BRWM bez zgody jego.

IV. UZASADNIENIE
Djkcezarowcy de Embere Di Rex po opuszczeniu Suwerennego Bractwa Wielkiej Małpy (jeszcze pod poprzednią tożsamością Kacper ben Chatliński), założył "Zakon Wielkiej Małpy", w którym używane są frazy i elementy należące do BRWM, które według statutu Bractwa są chronione: § 13 ust. 4. Nazwa Bractwa, symbole Bractwa oraz podstawowe elementy doktryny Bractwa stanowią własność Bractwa i podlegają ochronie prawnej.

Szczególnie widać to w dziale Zakonu Wielkiej Małpy: http://dreamland.net.pl/forum/viewforum.php?f=315
Jak i na stronie Zakonu Wielkiej Małpy: https://djkcezarowcy.wixsite.com/zakon-wielkiej-malpy

Suwerenne Bractwo Wielkiej Małpy rości sobie prawa do należących do Bractwa nazw i elementów, dlatego przy przychylności sądu i pozytywnym werdykcie sprawy, przedstawione żądania powinny być wystarczające do zadośćuczynienia z powodu strat.

V. OPŁATA
Należność pieniężna wpłynęła z dniem wniesienia pozwu do sądu.

(-) Oskar ben Grozny Witt
Zarządca Kancelarii Bractwa
No naprawdę wymyśliłeś przypominam że to ja stworzyłem BRWM , Hawaje i Burdel też ja wymyśliłem i pozatym Zakon Wielkiej Małpy jest odłamem religi Wielkiej Małpy którą też ja wymyśliłem jak w relu np. Szyizm i Sunizm które mają podobne doktrynym i są odłamami islamu.A po za tym ty i ta twoja marionetka Dawid de Korsei pogłebiliście Bractwo i religię Wielkiej Małpy w stan głębokiej hibernacji i pewnie byś sobie o niej nie przypombiał gdyby nie moja cheć odrodzenia religi Wielkiej Małpy i jej regół.A po zatym i tak ci nic nie zapłace nawet gdyby to oznaczało wygnanie mie z Dremlandu lub wtrąceniem do więzienia XDdd.
Walerian von Moscow
Posty: 305
Rejestracja: 4 lut 2017, 22:12
Numer GG: 0
NIM: 297802
Kontakt:

Re: Pozew w związku z używaniem własności Bractwa.

Post autor: Walerian von Moscow »

A pozatym chyba jesteś ślepy bo Zakon Wielkiej Małpy założyłem po zmianie tożsamości na DjkCezarowcy de EMBERE Di REX.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Pozew w związku z używaniem własności Bractwa.

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Dane osobowe Kacper ben Chatliński dotyczą pierwszej części zdania przed przecinkiem.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Walerian von Moscow
Posty: 305
Rejestracja: 4 lut 2017, 22:12
Numer GG: 0
NIM: 297802
Kontakt:

Re: Pozew w związku z używaniem własności Bractwa.

Post autor: Walerian von Moscow »

Oskar ben Grozny Witt pisze:Dane osobowe Kacper ben Chatliński dotyczą pierwszej części zdania przed przecinkiem.
A no własnie chyba już trochę z miesiąc Dawid de Korsei nie był aktywnyw Dremlandzie a czy to zgodznie z regulaminem BRWM nie oznacza że automatycznie Dawid de Korsei przestał być WP BRWM ?
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Pozew w związku z używaniem własności Bractwa.

Post autor: Alfred »

Dreamopolis, dnia 11 marca 2017 r.
Z A R Z Ą D Z E N I E
Prezes Sądu Królestwa,
na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy federalnej z dnia 22 stycznia 2017 r. o postępowaniu sądowym,
co do sprawy z powództwa Suwerennego Bractwa Wielkiej Małpy przeciwko Djkcezarowcy de Embere Di Rex o ochronę dóbr osobistych
zarządza, co następuje:
1) wyznacza skład orzekający Sądu Królestwa: sędziego pokoju Martina Schlesingera-Asketila;
2) rejestruje sprawę pod sygnaturą SK 2017/1/C.

[offset=50]
Schlesinger-Asketil
[/offset]
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Pozew w związku z używaniem własności Bractwa.

Post autor: Alfred »

Dreamopolis, dnia 11 marca 2017 r.
Z A R Z Ą D Z E N I E
Przewodniczący składu orzekającego Sądu Królestwa,
na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy federalnej z dnia 22 stycznia 2017 r. o postępowaniu sądowym,
co do sprawy z powództwa Suwerennego Bractwa Wielkiej Małpy przeciwko Djkcezarowcy de Embere Di Rex o ochronę dóbr osobistych (sygn. SK 2017/1/C)
zarządza, co następuje:
wzywa pozwanego Djkcezarowcy de Embere Di Rex, aby złożył Sądowi Królestwa odpowiedź na pozew Suwerennego Bractwa Wielkiej Małpy w terminie 3 dni od dnia wydania niniejszego zarządzenia.

[offset=50]
Schlesinger-Asketil
[/offset]
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Walerian von Moscow
Posty: 305
Rejestracja: 4 lut 2017, 22:12
Numer GG: 0
NIM: 297802
Kontakt:

Re: Pozew w związku z używaniem własności Bractwa.

Post autor: Walerian von Moscow »

Martin Schlesinger pisze:Dreamopolis, dnia 11 marca 2017 r.

ZARZĄDZENIE

Przewodniczący składu orzekającego Sądu Królestwa,
na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy federalnej z dnia 22 stycznia 2017 r. o postępowaniu sądowym,
co do sprawy z powództwa Suwerennego Bractwa Wielkiej Małpy przeciwko Djkcezarowcy de Embere Di Rex o ochronę dóbr osobistych (sygn. SK 2017/1/C)

zarządza, co następuje:

wzywa pozwanego Djkcezarowcy de Embere Di Rex, aby złożył Sądowi Królestwa odpowiedź na pozew Suwerennego Bractwa Wielkiej Małpy w terminie 3 dni od dnia wydania niniejszego zarządzenia.

Schlesinger-Asketil
Wysoki sądzie ja nie wiem o co chodzi powodowi Założyłem Zakon Wielkiej Małpy tylko dla tego żeby by odrodzić na nowo religię Wielkiej Małpy którą mój do nie dawna brat Oskar ben Grozny i pan Dawid de Korsei doprowadzili do stanu głębokiej hibernacji co zresztą potwierdza tygodnik Luindorski http://tl.kings-man.pl/article/bracia-z ... empluja/.I po zatym nie wiem czemu nie mogą istnieć dwa odłamy religi Wielkiej Małpy o tych samych zasadach przecież np.w realu istnieje grekckj i rzymski odłam katolicyzmu które obydwie uznają władze papieża i wierzą w tego samego boga.I oczywiście ja też kiedyś jak byłem Wielkim Patriarchą BRWM nie byłem święty też robiłem głupie rzeczy jak np.Zamach stanu na władze BRWM po moim obaleniu ale już za wszystko przeprosiłem i żałuje tego pozatym nawet próbowałem przekonsć pana Oskara do współpracy między moim Zakonem a jego Bractwem i nawet mówił że może coś z tego będzie a teraz świruje .Tak więdz na prawdę proszę o oddalenie tego pozwu bo jest absurdalny .
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Pozew w związku z używaniem własności Bractwa.

Post autor: Alfred »

Dreamopolis, dnia 12 marca 2017 r.
Z A R Z Ą D Z E N I E
Prezes Sądu Królestwa,
na podstawie art. 4 ust. 4 w zw. z art. 12 ust. 1 ustawy federalnej z dnia 22 stycznia 2017 r. o postępowaniu sądowym,
co do sprawy z powództwa Suwerennego Bractwa Wielkiej Małpy przeciwko Djkcezarowcy de Embere Di Rex o ochronę dóbr osobistych (sygn. SK 2017/1/C)
zarządza, co następuje:
zmienia swoje zarządzenie z dnia 11 marca 2017 r. w przedmiocie wyznaczenia składu orzekającego Sądu Królestwa i rejestracji sprawy w taki sposób, że ustala nową sygnaturę sprawy — SK 2017/2/C.

[offset=50]
Schlesinger-Asketil
[/offset]
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: SK 2017/2/C [SBWM v. de Embere Di Rex]

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Pragnę zawiadomić wysoki sąd, że oskarżony pozbawił się obywatelstwa i nie widnieje na listach CRM.

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: SK 2017/2/C [SBWM v. de Embere Di Rex]

Post autor: ABW »

Oskar ben Grozny Witt pisze:Pragnę zawiadomić wysoki sąd, że oskarżony pozbawił się obywatelstwa i nie widnieje na listach CRM.
Z tego co wiem nie zwalnia go to z odpowiedzialności prawnej.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: SK 2017/2/C [SBWM v. de Embere Di Rex]

Post autor: Alfred »

Dreamopolis, dnia 14 marca 2017 r.
P O S T A N O W I E N I E
Sąd Królestwa w składzie:
— SP Martin Schlesinger-Asketil
co do sprawy z powództwa Suwerennego Bractwa Wielkiej Małpy przeciwko Djkcezarowcy de Embere Di Rex o ochronę dóbr osobistych (sygn. SK 2017/2/C)
postanawia, co następuje:
za zakłócenie czynności urzędowych w miejscu urzędowania Sądu Królestwa, tj. czyn zabroniony z art. 36 ustawy federalnej z dnia 22 stycznia 2017 r. o postępowaniu sądowym, wymierza Auksencjuszowi Butodziejowi-Wittowi karę porządkową 14 stawek dziennych grzywny, ustalając wysokość stawki dziennej na kwotę 400 D.
UZASADNIENIE
Dnia 13 marca 2017 r. Oskar ben Grozny-Witt, reprezentant powoda Suwerennego Bractwa Wielkiej Małpy, zawiadomił Sąd Królestwa, iż pozwany Djkcezarowcy de Embere Di Rex zaprzestał aktywności, zamieszczając post w wątku, w którym odbywało się postępowanie sądowe w sprawie, o której mowa w komparycji postanowienia. Tegoż samego dnia i w tymże wątku, cytując wypowiedź Oskara ben Groznego-Witta, Auksencjusz Butodziej-Witt skomentował ją następującymi słowami: „Z tego co wiem nie zwalnia go to z odpowiedzialności prawnej”.

Dział Sądu Królestwa jest miejscem wykonywania czynności urzędowych, nie zaś przestrzenią swobodnej dyskusji. Komentowanie przebiegu postępowania sądowego nie jest zakazane — co więcej, nie jest złe. Natomiast nie może mieć miejsca w wątku, w którym owo postępowanie się odbywa, w ten sposób bowiem zmniejsza jego czytelność i stanowi zakłócenie czynności urzędowych, co jest zabronione pod groźbą kary porządkowej grzywny.

Taką też karę Sąd wymierzył ukaranemu Auksencjuszowi Butodziejowi-Wittowi.

Przy określeniu wymiaru kary Sąd zważył, że ukarany pełnił w czasie popełnienia czynu urząd Premiera. Osoba sprawująca jedno z najwyższych stanowisk państwowych jest w szczególny sposób zobowiązana szanować pracę innych organów władzy publicznej. Auksencjusz Butodziej-Witt temu obowiązkowi nie zadośćuczynił, stąd Sąd postanowił o nałożeniu nań przewidzianej ustawą kary grzywny w stosunkowo wysokim wymiarze.

[offset=50]
Schlesinger-Asketil
[/offset]
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: SK 2017/2/C [SBWM v. de Embere Di Rex]

Post autor: Alfred »

Dreamopolis, dnia 14 marca 2017 r.
P O S T A N O W I E N I E
Sąd Królestwa w składzie:
— SP Martin Schlesinger-Asketil
co do sprawy z powództwa Suwerennego Bractwa Wielkiej Małpy przeciwko Djkcezarowcy de Embere Di Rex o ochronę dóbr osobistych (sygn. SK 2017/2/C)
postanawia, co następuje:
umarza postępowanie.
UZASADNIENIE
Pozwany Djkcezarowcy de Embere Di Rex zaprzestał aktywności.

Sąd zważył, co następuje.

Zdarzenie zaprzestania aktywności przez stronę nie jest przewidziane w przepisach o postępowaniu sądowym. Jednak jak wskazano w uzasadnieniu postanowienia Sądu Królestwa z dnia 22 stycznia 2017 r. (SK 2017/1/C), powoduje ono niemożność przeprowadzenia prawidłowego postępowania sądowego, przez co osądzenie sprawy — wydanie wyroku staje się niedopuszczalne. Co z kolei stanowi przesłankę umorzenia postępowania, zgodnie z art. 17 ust. 1 ustawy federalnej z dnia 22 stycznia 2017 r. o postępowaniu sądowym.

Wobec czego należało orzec jak w sentencji.

[offset=50]
Schlesinger-Asketil
[/offset]
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum mniejsze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości