[KURIER] JXW Robert Fryderyk: „Monarchia w Sarmacji to wydmuszka”

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

[KURIER] JXW Robert Fryderyk: „Monarchia w Sarmacji to wydmuszka”

Post autor: Edward II »

Kilka krótkich pytań Karoliny Aleksandry do JXW Roberta Fryderyka. Gorzka czekolada.

Zapraszam do lektury.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [KURIER] JXW Robert Fryderyk: „Monarchia w Sarmacji to wydmuszka”

Post autor: Stanisław Dmowski »

Wywiad mógł być dłuższy, ale i tak przyjemnie się czytało. Co zostało w pamięci? Z pewnością poruszony przez von Thorna schemat oczekiwania - realia. Snujemy wielkie koncepcje a w zderzeniu z rzeczywistością okazuje się, że albo są one niemożliwe do realizacji albo nie ma komu/dla kogo ich wdrażać. Może w grudniu ukaże się analogiczny wywiad odnośnie mojej kadencji...
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [KURIER] JXW Robert Fryderyk: „Monarchia w Sarmacji to wydmuszka”

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Rozbawiły mnie nieco te słowa:
Co w takim przypadku jest prawdziwą monarchią?

Etos. Szacunek dla hierarchii, a nie z góry założenie, że ktoś na szacunek nie zasługuje. Ceremoniał, a nie hejtowanie lub ignorowanie każdego jego przejawu. I tak dalej. Można wymieniać i wymieniać.
Pisze to człowiek-kontrowersja. Wiadomo, tylko krowa nie zmienia poglądów, dlatego można uwierzyć w cudowne przepoczwarzenie Roberta von Thorna z gburowatej larwy w motyla o naturze Buddy. Ja nie uwierzyłem. I stanowisko to jeszcze za mało, by wzbudzać szacunek. Pewne osoby po prostu nie powinny garnąć się tam, gdzie nie pasują, bo efekt jest rozczarowaniem lub komedią. Żeby lepiej to zobrazować - nie wyobrażam sobie siebie i jestem pewien, że i inni nie wyobrażają sobie mnie w roli króla Teutonii lub księcia Sarmacji. Nadaję się natomiast doskonale na prowokanta lub smutnego błazna. Zazwyczaj tych ról się trzymam.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [KURIER] JXW Robert Fryderyk: „Monarchia w Sarmacji to wydmuszka”

Post autor: Andrzej »

I stanowisko to jeszcze za mało, by wzbudzać szacunek.
Patrz: Alfi i jego pierdolenie o "szacunku spulnoty do korony" xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [KURIER] JXW Robert Fryderyk: „Monarchia w Sarmacji to wydmuszka”

Post autor: Aleksander »

Vladimir von Lichtenstein pisze: 7 paź 2018, 11:07Nadaję się natomiast doskonale na prowokanta lub smutnego błazna. Zazwyczaj tych ról się trzymam.
Królem Ciprofloksjan też byłeś niezłym. Ponieważ król nic nie może, a ty nic nie robiłeś, to świetnie odnalazłeś się w tej roli. W zasadzie panowanie Karoliny XVII Żółtozębnego jest jednym z lepszych panowań w naszej historii.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość