[TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

[TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Torkan Ingawaar »

http://trud.mikronacje.info/2017/05/04/ ... -kadencji/

Moje pierwsze opowiadanko na łamach Trudu. Niejako w nawiązaniu do tytułu niedawnego artykułu towarzysza Radzieckiego. Tradycyjnie zapraszam do lektury i komentowania.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Daniel von Witt »

Obraz nędzy i rozpaczy. Nowy Premier nawet nie wie, gdzie urzęduje. Pałac Rady jest w Ekorre, a nie w Dreamopolis. Tam jest Parlament i Sąd Królestwa. Dwór i Rząd siedzą w Ekorre.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Torkan Ingawaar »

Ależ to nie ma najmniejszego znaczenia. Po rocznych rządach dra von Witta wszystkie dreamlandzkie miasta wyglądają identycznie - są radioaktywną stertą kamieni. Miejscem akcji opowiadania równie dobrze mógłby być Szkolin, Ekorzyn, Saudade czy Gedania. Wiele by to nie zmieniło. Poza tym plecie doktor bzdury, bo do Ekorre nie da się obecnie wjechać. Zbyt wysoki poziom promieniowania. Przez ciągłe awarie sieci elektrycznej ta wiadomość być może jeszcze do towarzysza nie dotarła, ale od czasu katastrofy podwodnego okrętu o napędzie atomowym HMS Sir Markocjusz cumującego w ekorzyńskim porcie wszystkie instytucje federalne urzędują w Dreampolis. Z wyjątkiem Dworu Królewskiego, oczywiście. Oni mają własny schron w piwnicy.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Daniel von Witt »

Zapomniał Pan napisać o stertach powybijanych pedałów. Zapowiada się Rząd oderwany od rzeczywistości, pochłonięty narracją komunistycznej propagandy. Plus za bujanie w obłokach, choćby radioaktywnych. Tekst przyjemny. Poproszę o 120.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Torkan Ingawaar »

A jaka aktywność w mikronacjach nie jest oderwana od rzeczywistości i nie stanowi bujania w obłokach, obywatelu doktorze?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Daniel von Witt »

Proszę nie łapać za słówka. Wszystko ująłem wyraźnie w swym poprzednim poście.

(-) Daniel ax. von Witt
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Polyna »

Daniel von Witt pisze:Obraz nędzy i rozpaczy. Nowy Premier nawet nie wie, gdzie urzęduje. Pałac Rady jest w Ekorre, a nie w Dreamopolis. Tam jest Parlament i Sąd Królestwa. Dwór i Rząd siedzą w Ekorre.
Ciebie to jakoś dupa boli od tego że cię Torkan wygryzł z „„„należnej””” ci władzy? Bo co kolejne zarzuty to tym bardziej absurdalne i petty. Niedługo będziesz twierdził że rząd jest niekompetentny, bo ktoś źle przecinek w rozporządzeniu postawił.

Polecam ci się wybrać na co najmniej miesiąc do sanatorium.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Torkan Ingawaar »

Obrazek
Rząd Królewski z przyjemnością podejmie się refundacji kosztów pobytu towarzysza Daniela von Witta w placówce reedukacyjnej. Zdrowie naszych obywateli jest dla nas sprawą najwyższej wagi. Tylko mieszkańcy w pełni sprawni na ciele i umyśle będą w stanie budować lepszy, robotniczo-chłopski Dreamland.

Zarówno ja jak i moi podwładni z niepokojem patrzymy na pogarszający się z dnia na dzień stan zdrowia towarzysza Daniela von Witta. Mamy nadzieję, że zaproponowany przez towarzyszkę Ministrę turnus sanatoryjny będzie miał zbawienny wpływ na samopoczucie naszego najważniejszego obywatela, najcenniejszego skarbu będącego w posiadaniu Królestwa. Dorobek naukowy i artystyczny doktora Daniela von Witta legł u podstaw ubiegłorocznego renesansu. Wierzymy, iż po zakończeniu procesu reedukacji towarzysz Daniel von Witt nadal będzie działał ku chwale naszej wspólnej ojczyzny.
Z poważaniem,

(-) Torkan Ingawaar
Premier Rządu Królewskiego
Ostatnio zmieniony 4 maja 2017, 16:33 przez Torkan Ingawaar, łącznie zmieniany 1 raz.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Gratuluję debiutu, tatku. Nawet fajnie się czytało hiperbolę ideologicznego zidiocenia augustianów oraz groteskę ich rządów. Oby Wam nikt nie wystawił takiej oceny po tej kadencji...
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Aleksander »

Autor pała z fizyki.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Torkan Ingawaar »

Alus pisze:Autor pała z fizyki.
Blisko. Dopuszczający był w pierwszym semestrze.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Daniel von Witt »

Polyna pisze:
Ciebie to jakoś dupa boli od tego że cię Torkan wygryzł z „„„należnej””” ci władzy? Bo co kolejne zarzuty to tym bardziej absurdalne i petty. Niedługo będziesz twierdził że rząd jest niekompetentny, bo ktoś źle przecinek w rozporządzeniu postawił.

Polecam ci się wybrać na co najmniej miesiąc do sanatorium.
Chwileczkę droga Pani Minister. Jestem jaki jestem czy to w opozycji czy w rządzie. To celowe i zamierzone, ale nie jest podyktowane głodem władzy. Wybaczam jednak, że Pani tego nie wie, bo mnie Pani nie zna, bo niby skąd. Niemniej jednak nie będę dążył do tego, aby uległo to zmianie. Frajdę mi sprawia, gdy przeciwnicy idą złymi tropami i uważają, co uważają, a ja się z tego śmieję. Dzięki temu jeszcze bardziej jestem jaki jestem, bo wtedy będę dostawał takich rozbawiających mnie reakcji więcej, a mikronacje będą mnie bardziej bawić. A po to tu jestem :)

Nie wybaczę Pani jednak przejścia na ty. Minister Rządu Królewskiego mógłby jednak zachowywać się jak na Ministra przystało. Wiem, że dla Pani to nowość, ale idzie się przyzwyczaić z czasem.

Trzeba też wiedzieć, o czym się pisze. Nawet baśnie muszą mieć jakieś ręce i nogi.
Torkan Ingawaar pisze:
Rząd Królewski z przyjemnością podejmie się refundacji kosztów pobytu towarzysza Daniela von Witta w placówce reedukacyjnej. Zdrowie naszych obywateli jest dla nas sprawą najwyższej wagi. Tylko mieszkańcy w pełni sprawni na ciele i umyśle będą w stanie budować lepszy, robotniczo-chłopski Dreamland.
Niech Premier nie rozdaje pieniędzy na głupoty i sam się wpierw rozezna, gdzie jest jego siedziba, a nie nachodzi inne pałace po Dreamopolis. Z opisu w tekście wynika bowiem, że nawiedzony przez Premiera gmach to CBD.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Torkan Ingawaar »

Nie wybaczę Pani jednak przejścia na ty. Minister Rządu Królewskiego mógłby jednak zachowywać się jak na Ministra przystało. Wiem, że dla Pani to nowość, ale idzie się przyzwyczaić z czasem.
Za to towarzyszka Ministra raczej nie wybaczy towarzyszowi, towarzyszu doktorze, przejścia na pan/pani. Całe szczęście wykazuje się nieco większym profesjonalizmem i bezstronnością w pełnieniu swoich obowiązków niż towarzysz, więc możecie spać spokojnie, towarzyszu. Prokurator w nocy nie zapuka.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Ekscelencja ma rację. Na "Panią" trzeba zapracować, niemniej jednak ja staram się zwracać do najwyższych urzędników z należnym ich urzędom szacunkiem.

(-) Daniel ax. von Witt
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Polyna »

Daniel von Witt pisze:Nie wybaczę Pani jednak przejścia na ty. Minister Rządu Królewskiego mógłby jednak zachowywać się jak na Ministra przystało.
Akurat w tym wątku wypowiadam się jako osoba prywatna nie jako ministra, więc znowu wysuwasz doktor wysuwa zarzuty z dupy.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Daniel von Witt »

Proszę na przyszłość sygnalizować to w jakiś sposób, np. potrząsając biustem. Będę wiedział: "oho, Polyna jest już po godzinach".

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Aleksander »

Torkan Ingawaar pisze:
Alus pisze:Autor pała z fizyki.
Blisko. Dopuszczający był w pierwszym semestrze.
To i tak za wysoko.
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Polyna »

Daniel von Witt pisze:Proszę na przyszłość sygnalizować to w jakiś sposób, np. potrząsając biustem.
<ok>
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Torkan Ingawaar »

To i tak za wysoko.
W sumie to z chęcią bym się dowiedział, które elementy opowiadania tak mocno kłócą się z prawami fizyki.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [TRUD] Pierwszy dzień kadencji

Post autor: Aleksander »

Polecam eksperyment polegający na przejażdżce tramwajem lub autobusem i obserwowanie reakcji ciała podczas hamowania :D
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości