[TRUD] Sztuka plastyczna

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Kolejna praca! Tym razem można powiedzieć, że to dzieło niemal kolektywne, które posiada trzech ojców. Zapraszam do zapoznania się z Monarchizmem, który zjada własnych królów. Ze specjalną dedykacją dla tow. bar. de Senancoura.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Edward II »

Obrazek
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: matmax »

Ja tylko zwrócę uwagę, że (ptak?) na belce na pierwszym obrazku przypomina nieco rekina, płynącego bokiem.

Obrazek
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Torkan Ingawaar »

To nie żaden rekin, tylko głowa skytyjskiego dorsza. W czasach, kiedy na Skytji praktykowano wieszanie (1 poł. XIX w.) do poprzecznej belki szubienicy przywiązywano odcięty łeb świętej ryby, co miało dawać do zrozumienia, że kara wykonywana jest w majestacie prawa i zgodnie z zapisami świętych ksiąg. W 1854 roku, w trakcie trwania trzecie buntu świątynnego, ten sposób zabijania uznany został za jeden z przejawów szkodliwego wpływu kultury Południa i powrócono tym samym do bardziej tradycyjnych form wykonywania kary śmierci - zrzucania z klifu i smażenia w foczym tłuszczu (w takim kształcie funkcjonują one do dnia dzisiejszego). Tow. Iwanowicz tworząc swój komiks zapewne zainspirował się starymi rycinami skytyjskich szubienic z tamtego okresu.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

matmax pisze:Ja tylko zwrócę uwagę, że (ptak?) na belce na pierwszym obrazku przypomina nieco rekina, płynącego bokiem.
Ale gdy odbywały się konsultacje, to tylko tow. Radziecki recenzował. Jeśli potraficie narysować lepiej, to zapraszam! Ale ostrzegam, jeśli wygryziecie mnie z posady redakcyjnego rysownika, to przechodzę do św. Augustyna!
Edward II pisze:
Obrazek
Boję się, Wasza Królewska Mość. :/
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Gdy w końcu z wielkimi bólami przebrnąłem przez trzeci filar programu naszych szacowanych adwersarzy, nie mogłem się powstrzymać przed śmiechem. Czego tak naprawdę pragnie dr von Witt? Odpowiedź znajdziecie w w najnowszym wpisie na łamach Trudu. Ze smutkiem zawiadamiam, że w artykule nie ma penisów. :(
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Daniel von Witt »

Rysunki takie sobie, jak zwykle, tylko proszę mi powiedzieć jak w praktyce wygląda mój antykomunizm? Rządzę już ponad 4 miesiące i gdybym chciał mógłbym unicestwić komunistów. Jestem jednak chrześcijaninem, wolnościowcem i praworządnym poddanym Korony, więc w przeciwieństwie do komunistów nie mam ciągot zamordystycznych i nigdy nie postulowałem usunięcia pewnych grup społecznych z życia publicznego z jakiegoś powodu, który mi się nie podoba. Wasz lider nosi w swoim podpisie moje słowa o gościnności skierowanej wobec Wandejczyków, szerzej - wobec innych ode mnie. W końcu z tej gościnności skorzystaliście i dziś twierdzicie, że jednak to nie gościnność tylko pragnienie unicestwienia Was. Żałosne.

(-) Daniel książę von Witt
Klub Polityczny św. Augustyna
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

I nie dostrzegacie w tym ambiwalencji, Towarzyszu? Z jednej strony straszycie komunizmem niegrzeczne dzieci, z drugiej uważacie się za gościnnego. A może tak naprawdę nas kochacie, ale się wstydzie do tego przyznać. :3
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Daniel von Witt »

Chrześcijaństwo mnie do tego skłania, by być gościnnym i kochać wszystkich. Nie jest to jednak miłość bezwarunkowa. Komunizm jest sprzeczny z chrześcijaństwem i mam obowiązek go zwalczać. Nawróćcie się, to dam Wam spokój :)

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Zaiste, w tych słowach tkwi kwintesencja chrześcijaństwa!
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Daniel von Witt »

Oczywiście, że tak! :) Nie jestem modernistą tylko tradycjonalistą.

Program Klubu Politycznego św. Augustyna atakuje komunizm, nie ludzi zarażonych tą chorobą. Ale dla każdego komunisty jest nadzieja, zważywszy, że większość z Was, włączając w to Pana, często zmienia poglądy i próbuje czegoś innego.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Oj, Towarzyszu von Witt, więc może i dla Was jest nadzieja, że porzucicie te religijne zabobony i nie będziecie dążyć do zbudowania zhierarchizowanego i wiernopoddańczego społeczeństwa.

Co do zmiany poglądów... czy piszecie teraz o życiu realnym, czy wirtualnym? W wirtualnym to ja byłem nawet rotryjskim biskupem, ale to dawno, dawno temu.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Daniel von Witt »

Vladimir Iwanowicz pisze:Oj, Towarzyszu von Witt, więc może i dla Was jest nadzieja, że porzucicie te religijne zabobony i nie będziecie dążyć do zbudowania zhierarchizowanego i wiernopoddańczego społeczeństwa.
Religijne zabobony są mi zupełnie obce. Chrześcijaństwo jest jedyne i prawdziwe. Reszta to gniot. Ale jak Pan mający związek z wandyzmem o ile mnie pamięć nie myli, może wołać o porzucenie religijnych zabobonów?
Vladimir Iwanowicz pisze:Co do zmiany poglądów... czy piszecie teraz o życiu realnym, czy wirtualnym? W wirtualnym to ja byłem nawet rotryjskim biskupem, ale to dawno, dawno temu.
Mnie nie interesuje Pana życie realne. Wobec obecnych w mikronacyjnej przestrzeni publicznej person interesuje mnie życie wirtualne, a tu jak Pan wskazywał, poglądy się Panu zmieniały. Może więc i kiedyś znów przyjdzie pora na metamorfozę? Chociaż konwertyci mają moje ograniczone zaufanie :]

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Daniel von Witt pisze:
Vladimir Iwanowicz pisze:
Oj, Towarzyszu von Witt, więc może i dla Was jest nadzieja, że porzucicie te religijne zabobony i nie będziecie dążyć do zbudowania zhierarchizowanego i wiernopoddańczego społeczeństwa.
Religijne zabobony są mi zupełnie obce. Chrześcijaństwo jest jedyne i prawdziwe. Reszta to gniot. Ale jak Pan mający związek z wandyzmem o ile mnie pamięć nie myli, może wołać o porzucenie religijnych zabobonów?

Oj, chyba mnie nie znacie, Towarzyszu. Nigdy nie byłem Wandejczykiem ani wyznawcą Wandy. W Sarmacji sam siebie deifikowałem, więc jeśli już mam mówić o jakiejś religii w odniesieniu do samego siebie, to był to kul mojej własnej osoby. Może przeniesiemy go do Dreamlandu?

Daniel von Witt pisze:
Vladimir Iwanowicz pisze:
Co do zmiany poglądów... czy piszecie teraz o życiu realnym, czy wirtualnym? W wirtualnym to ja byłem nawet rotryjskim biskupem, ale to dawno, dawno temu.
Mnie nie interesuje Pana życie realne. Wobec obecnych w mikronacyjnej przestrzeni publicznej person interesuje mnie życie wirtualne, a tu jak Pan wskazywał, poglądy się Panu zmieniały. Może więc i kiedyś znów przyjdzie pora na metamorfozę? Chociaż konwertyci mają moje ograniczone zaufanie :]

Być może, kto wie. Na chwilę obecną jednak nie przewiduję zmiany konwencji.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Daniel von Witt »

Vladimir Iwanowicz pisze:W Sarmacji sam siebie deifikowałem, więc jeśli już mam mówić o jakiejś religii w odniesieniu do samego siebie, to był to kul mojej własnej osoby. Może przeniesiemy go do Dreamlandu?
To chyba logiczne, że ten kult podąża za Panem :) A czy Pan jakoś wykształci kult Vladimira to już Pańska sprawa.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Towarzysze! Dawno nie było żadnych rysunkowych wypocin. Wszyscy żyją jeszcze wyborami, dlatego warto oderwać od nich choć na chwilę myśli. Inspiracją do najnowszego wpisu na łamach Trudu jest oczywiście KPśwA i dyskusja pod teologiczno-politycznym esejem. Mam nadzieję, że Towarzysze wybaczą mi tę lekką drwinę i kontrast. Grafikę dedykuję mojemu przyjacielowi i dawnemu oponentowi Karolowi Wawrzyńcowi de Medici. Niech ma! Bóg musi być bardzo zajęty.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Daniel von Witt »

Bóg funkcjonuje poza czasem, więc można powiedzieć, że wszystko co było, jest i będzie ogarnia w jednej "sekundzie".

(-) Daniel książę von Witt
Klub Polityczny św. Augustyna
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:Bóg funkcjonuje poza czasem, więc można powiedzieć, że wszystko co było, jest i będzie ogarnia w jednej "sekundzie".
A, skoro to Towarzyszowi powiedział, to nie ma sprawy, Vlad, skasuj rysunek - wszystko wyjaśnione.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Piotr Novitius
Posty: 81
Rejestracja: 7 sie 2016, 15:29
NIM: 162405
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Piotr Novitius »

Pominę absurdalność myśli tej "sztuki", która wynika po prostu z niewiedzy, ale dlaczego ciągle tak czepiacie się Nordaty? Co ona wam takiego zrobiła?
(-) Piotr Novitius

Kanclerz Abachazji, Król Wenedii, obywatel abachaski i lider Kongresu Regionalno-Reformatorskiego tamże, obywatel bialeński, parlamentarzysta abachaski i dremlandzki, zfiodoryzowany zwolennik absurdalnych teorii spiskowych, multipaszportowy sezonowiec, bredzący, odosobniony margines mieszkańców RB etc. etc. etc.
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Sztuka plastyczna

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

PTR pisze:
Daniel von Witt pisze:
Bóg funkcjonuje poza czasem, więc można powiedzieć, że wszystko co było, jest i będzie ogarnia w jednej "sekundzie".
A, skoro to Towarzyszowi powiedział, to nie ma sprawy, Vlad, skasuj rysunek - wszystko wyjaśnione.

Widać, muszę. Emanacja Nieomylności przemówiła. :/
Piotr Novitius pisze:
Pominę absurdalność myśli tej "sztuki", która wynika po prostu z niewiedzy, ale dlaczego ciągle tak czepiacie się Nordaty? Co ona wam takiego zrobiła?

Nordata nic mi nie zrobiła, ale chyba już Towarzysz zdążył się zorientować, że Nordata (w niektórych przypadkach niesłusznie) jest synonimem chujowizny.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość