Turniej strategiczny Mikro2020

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Aleksander »

Przypomniało mi się jak grałem w tego typu gry. Najbardziej frustrujące było zawsze to, że gdy człowiek chciał w spokoju rozwijać gospodarkę, wymyślać fikuśne wynalazki i sponsorować kulturę, to jacyś barbarzyńcy wszystko ładowali w armię i od razu napierdalali :D Cóż, sprawdziłbym się jako cesarz z dynastii Ming :D
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Andy Sky »

الوـس pisze: 9 paź 2020, 20:40 Przypomniało mi się jak grałem w tego typu gry. Najbardziej frustrujące było zawsze to, że gdy człowiek chciał w spokoju rozwijać gospodarkę, wymyślać fikuśne wynalazki i sponsorować kulturę, to jacyś barbarzyńcy wszystko ładowali w armię i od razu napierdalali :D Cóż, sprawdziłbym się jako cesarz z dynastii Ming :D
No własnie taki miałem plan jak dołączałem do gry, simowac sobie w spokoju gdzieś za oceanem i obserwować naparzanki w europie, a tymczasem jestem na pierwszej linii frontu...
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Posty: 606
Rejestracja: 3 wrz 2020, 09:40
NIM:
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Pokonały Cię zwłaszcza bunty, kanadyjczyk tylko pozbierał to co po nich zostało. Ale następnym razem już się tak łatwo nie dasz buntownikom :)
Jak najbardziej! Już mam nawet specjalną broń na tych "złych". ;)
Obrazek
No własnie taki miałem plan jak dołączałem do gry, simowac sobie w spokoju gdzieś za oceanem i obserwować naparzanki w europie, a tymczasem jestem na pierwszej linii frontu...
Życie bywa niestety przewrotne. ;)
Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: RIIF »

Daniel von Witt pisze: 9 paź 2020, 20:19
Wojna światów rozpoczęta: imperium zachodnie (Stany Zjednoczone Andy Sky) zaatakowały imperium wschodnie (Niemcy Roberta Fryderyka). Wojna toczy się na razie na morzu, gdzie Stany Zjednoczone górują w pierwszych godzinach wojny, niszcząc niemieckie okręty różnych typów.

(-) Daniel von Witt
Ściśle rzecz ujmując Andy wykorzystał moment mojej nieobecności i zaatakował floty chroniące południowe wybrzeże Europy. Po nocy sytuacja jest inna. Straty USA w niewielkim stopniu przewyższają straty Cesarstwa.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Daniel von Witt »

RIIF pisze: 10 paź 2020, 09:08 Ściśle rzecz ujmując Andy wykorzystał moment mojej nieobecności i zaatakował floty chroniące południowe wybrzeże Europy. Po nocy sytuacja jest inna. Straty USA w niewielkim stopniu przewyższają straty Cesarstwa.
Sytuacja jest taka sama jak wczoraj. Niemcy nie posiadają panowania na Morzu Śródziemnym, straciwszy swoje okręty. O stratach nic nie pisałem, różnica w kilku tysiącach w tę czy w tamtą to żadna różnica i na pewno nie świadczy o tym, że "po nocy sytuacja jest inna".

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: RIIF »

Daniel von Witt pisze: 10 paź 2020, 09:53 Sytuacja jest taka sama jak wczoraj. Niemcy nie posiadają panowania na Morzu Śródziemnym, straciwszy swoje okręty. O stratach nic nie pisałem, różnica w kilku tysiącach w tę czy w tamtą to żadna różnica i na pewno nie świadczy o tym, że "po nocy sytuacja jest inna".

(-) Daniel von Witt[/justify]
Trudno by perspektywa sojusznika USA była inna. Co do panowania na Morzu Śródziemnym to zapraszam z wojskiem w okolice Sardynii. Dość powiedzieć, że cieśnina Gibraltarska to nie jest całe Morze Śródziemne.

Co do strat "parę tysięcy w tą, czy tamtą", to biorąc pod uwagę ilość wojsk Cesarstwa w totalu, i fakt, że suma tychże z USA i Twoich jest niższa to bym był ostrożniejszy w ferowaniu wyroków.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Daniel von Witt »

RIIF pisze: 10 paź 2020, 10:10 Trudno by perspektywa sojusznika USA była inna. Co do panowania na Morzu Śródziemnym to zapraszam z wojskiem w okolice Sardynii. Dość powiedzieć, że cieśnina Gibraltarska to nie jest całe Morze Śródziemne.
Na morzu rządzą okręty, a nie działa kolejowe. Dotychczasowe bitwy unicestwiły kilka niemieckich okrętów, a na Morzu Śródziemnym ostały się amerykańskie. Mogę też odpisać w podobnym stylu: niech niemiecka piechota przeprawia się teraz z Nicei do Algieru.
RIIF pisze: 10 paź 2020, 10:10 Co do strat "parę tysięcy w tą, czy tamtą", to biorąc pod uwagę ilość wojsk Cesarstwa w totalu, i fakt, że suma tychże z USA i Twoich jest niższa to bym był ostrożniejszy w ferowaniu wyroków.
Pod względem strat wojna toczyła się dotąd w sposób wyrównany (raz kilka tysięcy na korzyść USA, raz kilka tysięcy na korzyść Niemiec), aczkolwiek jakość tych strat jest dla Niemiec większa niż dla USA (owe okręty kontra amerykańska piechota). Gdyby jednak w tak wyrównany sposób wojna toczyła się przez cały czas to USA przegra, bo ma mniejsze zdolności, o czym napisałeś.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Aleksander »

Powyższa dyskusja potwierdza uniwersalność praw socjologii. Gdy ją czytam to przypominają mi się zwyczajowe wymiany uprzejmości pomiędzy młodymi kibicami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze z Rudy Śląskiej. Wygląda to mniej więcej jak przedstawiam poniżej.
małolaty z KSG pisze:Dzisiaj na Frynie trafiamy kilku śmierdzieli. Pomimo propozycji wyjaśnienia sobie na ubitej ziemi sprinterki z chorzowa zawijają się i chowają do sklepu.

Trójkolorowa Ruda Śląska!
Co oczywiście zaraz skutkuje kontrą.
małolaty z HKS pisze:Farmazoniary od szczewusów znowu sieją ferment. Nikogo nie spotkaliśmy na mieście, bo na Rudzie nic nie znaczycie. Wjeżdżamy na Nowy Bytom i przestrzeliwujemy bohomazy farmazoniar z gorszej strony miasta w biały dzień. Nikogo nie spotykamy i zawijamy na Wirek.

Niebieska Ruda Śląska!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: RIIF »

Daniel von Witt pisze: 10 paź 2020, 12:21 Na morzu rządzą okręty, a nie działa kolejowe.
(-) Daniel von Witt[/justify]
Pisałeś o kontroli nad Morzem Śródziemnym. Okręty są zawsze mile widziane w zasięgu Dział z Nawarony.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Michał F Lubomirski-L
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2020, 10:32
NIM:
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Michał F Lubomirski-L »

Ja sobie mieszkam na Krymie...
Toczę bitwę z Rosjanami. Została mi jedna jednostka wojska, więc ściągam dwie, jakie mam na terytorium rosyjskim.

A zamierzałem uczynić Morze Czarne swym morzem wewnętrznym. ;)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Podkanclerzy Wielki w Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Posty: 606
Rejestracja: 3 wrz 2020, 09:40
NIM:
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Szanowny Panie Michale, nie zawsze idzie tak jak chcemy. ;P
Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: RIIF »

Michał F Lubomirski-L pisze: 13 paź 2020, 16:31 Ja sobie mieszkam na Krymie...
Toczę bitwę z Rosjanami. Została mi jedna jednostka wojska, więc ściągam dwie, jakie mam na terytorium rosyjskim.

A zamierzałem uczynić Morze Czarne swym morzem wewnętrznym. ;)
Na Krymie ładnie, i będziecie mieli ledwie jednego sąsiada :D
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Michał F Lubomirski-L
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2020, 10:32
NIM:
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Michał F Lubomirski-L »

Heinz-Werner Grüner pisze: 13 paź 2020, 21:18 Szanowny Panie Michale, nie zawsze idzie tak jak chcemy. ;P
To prawda :)
RIIF pisze: 13 paź 2020, 22:25
Michał F Lubomirski-L pisze: 13 paź 2020, 16:31 Ja sobie mieszkam na Krymie...
Toczę bitwę z Rosjanami. Została mi jedna jednostka wojska, więc ściągam dwie, jakie mam na terytorium rosyjskim.

A zamierzałem uczynić Morze Czarne swym morzem wewnętrznym. ;)
Na Krymie ładnie, i będziecie mieli ledwie jednego sąsiada :D
O, tak, Wasza Królewska Wysokość. ;)

Chyba że jakimś niewyjaśnionym sposobem opanuję Kaukaz do linii demarkacyjnej ustalonej z JO Diukiem Chamberlainem. :-)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Podkanclerzy Wielki w Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: RIIF »

Pięknie dziękuję wszystkim za wspólną grę. Po 50 dniach rozgrywki moje Niemcy zdominowały Europę i gra zakończyła się. Dziękuję za grę, fajne doświadczenie, rady i sugestie, pomoc.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Michał F Lubomirski-L
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2020, 10:32
NIM:
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Michał F Lubomirski-L »

Gratuluję zwycięstwa!

Również dziękuję wszystkim za grę.

Plany były trochę inne, ale miło się grało.
Nie ucieszyłem się wprawdzie z Waszej inwazji na Rumunię... i na Polskę...
Ale grało się dobrze.

Ostatnio zajrzałem tam kilka dni temu. Teraz zauważyłem, że i Krym mi Wasza Królewska Wysokość odebrał, ale i tak raczej by mi się nie przydał. ;)


Jeszcze raz dziękuję wystkim.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Podkanclerzy Wielki w Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Andy Sky »

Gratuluję zwycięstwa, miałem w końcówce zapewnić trochę rozrywki, żeby Niemcom za łatwo nie przyszło to zwycięstwo, ale niestety nie podołałem zadaniu. Za to strasznie mi się żołnierze rozpili od siedzenia w koszarach. ;) Wszędzie walają się puszki po Coca-Coli oraz butelki po innych trunkach made in USA.
Awatar użytkownika
Michał F Lubomirski-L
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2020, 10:32
NIM:
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Michał F Lubomirski-L »

Michał F Lubomirski-L pisze: 22 paź 2020, 13:00 Ostatnio zajrzałem tam kilka dni temu. Teraz zauważyłem, że i Krym mi Wasza Królewska Wysokość odebrał, ale i tak raczej by mi się nie przydał. ;)
Może jednak to było powstanie...?
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Podkanclerzy Wielki w Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Daniel von Witt »

Gratulacje pewnego pierwszego miejsca od jakiegoś już czasu. Koniec gry mnie irytował, bo nic się nie działo między pozostałymi aktywnymi graczami, stąd moje wbijanie szpilek, nieskuteczne (Niemcy) lub kuriozalne (Egipt). Ale to też tak się gra, jak loguję się do gry w tygodniu dwa razy na dobę. Tym niemniej oba konflikty w tej fazie gry, nawet przegrywane, nie zagrażały bytności Północnych Stanów Zjednoczonych, które skończyły na 4. miejscu ;)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Posty: 606
Rejestracja: 3 wrz 2020, 09:40
NIM:
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja również przyłączam się do gratulacji, choć skończyłem "nieco" wcześniej... ;)
Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
Michał F Lubomirski-L
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2020, 10:32
NIM:
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Michał F Lubomirski-L »

Kanclerz Wielki Michał Jerzy Potocki prosił, abym przekazał słowa uznania i gratulacje Zwycięzcy.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Podkanclerzy Wielki w Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość