Turniej strategiczny Mikro2020

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Chamberlain »

RIIF pisze: 8 wrz 2020, 11:09 Btw. jak zrobić pokój z Francją? Staram sie i niestety nic z tego. Nie inicjuje dalszych walk. Jak to działa? @Chamberlain
Z innym graczem (człowiekiem) nie ma problemu - wysyła się ofertę w panelu transakcji i otrzymuje odpowiedź. W przypadku bota należy samodzielnie ustawić "pokój" w zakładce dyplomacja - tam, gdzie wyświetla się lista państw pozostających w grze i można ręcznie zdefiniować charakter relacji, wybierając spośród dostępnych opcji (pokój, prawo przemarszu, współdzielenie mapy). Bot nie zareaguje natychmiast, potrzebuje na to zwykle kilku dni. To sporo, więc sugeruję po prostu silnie ufortyfikować granicę - najlepiej do poziomu 3 lub 4. Bot tego nie przebije, potrzeba byłoby kilku jednostek artylerii. Będzie natomiast zawzięcie próbował się przebić, tracąc ludzi pod murem i to jest szansa dla gracza, by poważnie uszczuplić jego siły.

W odniesieniu do botów w ogóle polecam korzystać w przyszłości z możliwości przyznania mu np. prawa przemarszu. Po jakimś czasie niektóre z nich odwdźięczają się tym samym. To się przydaje, gdy np. chcemy zaskoczyć innego gracza, przebijając się niepostrzeżenie przez terytorium bota i zachodząc innego gracza od kuchni.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Posty: 606
Rejestracja: 3 wrz 2020, 09:40
NIM:
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Dzięki za porady. Ja na razie robię wszystko na czuja, a to jak zawsze wymaga wielu błędów. Oby tym razem jak najmniej. ;)
Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: RIIF »

@Chamberlain co wpływa na efektywność zadawanych obrażeń? Zauważyłem, że im większa armia tym ta efektywność mniejsza. Dlaczego?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Andy Sky »

RIIF pisze: 18 wrz 2020, 15:34 @Chamberlain co wpływa na efektywność zadawanych obrażeń? Zauważyłem, że im większa armia tym ta efektywność mniejsza. Dlaczego?
Pierwszy czynnik, niejako z boku zasadniczego pytania to wysokość morale. A drugi to maksymalna siła armii jaką sie walczy to o ile dobrze pamiętam 40. Więc nawet jak zaatakujesz armia 100 jednostek to i tak będą walczyły tylko z max siłą 40. Dlatego nie opłaca się koncentrować armii w wielkie zgrupowania. I z drugiej strony, armią z siłą 40 z powodzeniem można hamować nawet kilkukrotnie większe armie jeśli przeciwnik nie jest tego świadom ;)
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: RIIF »

Dziękuję! Czyli rozumiem, że to idzie proporcjonalnie jakoś :)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: RIIF »

RIIF pisze: 19 wrz 2020, 09:13 Dziękuję! Czyli rozumiem, że to idzie proporcjonalnie jakoś :)
Ps. Andy, wiadomość masz w grze :D
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jak idzie gra, czy ktoś wysunął się na prowadzenie? :)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Daniel von Witt »

Niemcy Roberta Fryderyka uzyskały jak dotąd 474 pkt. i są na prowadzeniu. Kraj Roberta zagarnął Francję, kraje Beneluxu, Danię, Norwegię, Wyspy Brytyjskie, Islandię, większość Hiszpanii i Austro-Węgier, Grecję, Włochy, Konstantynopol, Szwajcarię i część Serbii. Długo się wymieniało, ale to jest wartość 474 pkt. Drugie miejsce zajmują Środkowe Stany Zjednoczone, które pokonały południowe Stany, a ponadto zajęły część Kanady, Maroko, Portugalię i część Hiszpanii. Obecnie Stany z stolicą w Waszyngtonie są na wojnie w Algierii. Posiadają też Baleary i Sycylię. Krajem zarządza Andy Sky, który ma 338 pkt. Trzecie miejsce należy do niedawna do Egiptu Williama Oxlade Chamberlaina. Kraj znad Suezu ma 141 pkt. Egipt pokonał Arabię i Syrię, a obecnie toczy wojnę z Turcją, zajmując jej południe i zachód.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Chamberlain »

Znajdujemy się nieco za półmetkiem. Sytuacja wydaje się klarowna – mamy dwa mocarstwa i pięć mniejszych państw, teoretycznie mogących stanowić języczek u wagi, gdyby jeszcze nieco przybrały na wadze. Liderem jest niemiecki kajzer Robert Fryderyk, który gospodarczo i militarnie w szybkim tempie zbliża się do trybu god mode.

Wydaje się, że tym, co nasz czeka w dalszej części rozgrywki, to wojna o globalny prymat między imperium Roberta Fryderyka a superpaństwem Andy’ego Sky’a. Na korzyść tego pierwszego przemawia przewaga w ciężkim sprzęcie i ludziach, atutem drugiego są złoża ropy naftowej, czyli kluczowego surowca w grze. W krytycznym momencie Sky prawdopodobnie będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony Daniela Witta i jego Stanów Północnych. Robert Fryderyk zwasalizował sobie wschodnich sąsiadów – Rumunię i Polskę, rządzone przez braci Lisiewiczów. Trudno powiedzieć, czy przed decydującym starciem Niemcy zdecydują się eutanazować sąsiadów i przejąć ich ziemie czy może wykorzystają ich pod jakimś nowym Stalingradem.

Ja sam gram nieco peryferyjnym Egiptem. Przespałem pierwsze trzy tygodnie, obecnie staram się nadrobić zaległości. Celuję w solidne trzecie miejsce. Podobny status ma Grenlandia kierowana przez Heinza-Wernera Grünera. Wyspa przygotowuje się do odparcia inwazji sił zbrojnych Daniela von Witta.

Na mapie pojawił się również JKW Alfred, który zdecydował się grać Francją. Gdy tylko ruszył na Włochy, został brutalnie zgwałcony przez duet niemiecko-hiszpański i po dwóch dniach zniknął z mapy. Hiszpanią grał Rotryjczyk Pio Maria Facibeni, który po dwóch tygodniach sam padł łupem Niemiec i Ameryki. Taki już urok państw ze strefy zgniotu.

Swoje państwa posiadają również król Skarlandu (Szwecja) i Dreamlandu (Finlandia). Nie podjęli jednak wyzwania i już na starcie zapadli w błogi sen. Peryferyjne położenie póki co chroni ich przed brutalnym podbiciem.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: RIIF »

W ogóle apeluję o:
1) po tym turnieju zorganizowanie kolejnego,
2) ale zaproszenie maksymalnie szerokiego grona userów z innych krajów (co oznacza walenie do nich z buta),
3) zajebista jest ta gra.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Maciej II »

Myślę, że z kolejnym turniejem nie powinno być problemu, nie wiem czy JE Chamberlain planuje to ponownie zorganizować od strony technicznej (co byłoby wysoce pożądane, zwłaszcza, że jest chyba nieźle obeznany z tematem), natomiast kwestia rozesłania zaproszeń nie jest większym problemem, zwłaszcza, że zainteresowanie jest spore.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Joahim-von-R
Posty: 60
Rejestracja: 14 lip 2019, 14:03
NIM: 516370
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Joahim-von-R »

Kurcze, chyba muszę zalogować się i sprawdzić co z moją Brytanią.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: RIIF »

Joahim-von-R pisze: 3 paź 2020, 08:58 Kurcze, chyba muszę zalogować się i sprawdzić co z moją Brytanią.
Z czym? :D
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Chamberlain »

RIIF pisze: 2 paź 2020, 15:47 1) po tym turnieju zorganizowanie kolejnego,
2) ale zaproszenie maksymalnie szerokiego grona userów z innych krajów (co oznacza walenie do nich z buta),
Będzie z pewnością. Może już na innej mapce - wybór jest naprawdę szeroki. Przegadamy to, gdy będziemy na finiszu obecnego turnieju.

Co do zaproszeń - odwiedziłem fora wszystkich mikronacji z TOP 10, od Austro-Węgier po Bialenię i Skarland, w przypadku Sarmacji zaproszenie zostawiła JKW Karolina Aleksandra. Niewiele więcej można tu zrobić, bo korytko coraz bardziej suche, ale liczę, że tym razem uda się przyciągnąć przynajumniej kilku zaangażowanych graczy więcej.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Chamberlain »

I mały update, bo od wczoraj wydarzyło się naprawdę sporo.

Stany Północne przypuściły udany desant na wybrzeżu grenlandzkim. W efekcie Daniel von Witt wzbogaci się o ogromne złoża gazu ziemnego i wybije na trzecią pozycję w rankingu.

Kajzerowskie Niemcy dokonały napaści na Rumunię, zagarniając jej stolicę i prowine nadmorskie. Zmiażdżeni Rumuni, zepchnięci na Krym i Kaukaz, pokornie przyjęli dziś warunki pokojowe. Cały naród został przesunięty o 1000 km na wschód. Jak za starych, niedobrnych czasów ;] Kolejnym celeme Niemiec - Polska lub Skandynawia. Przekonany się w najbliższych dniach lub nawet godzinach. Festung Europa gotowa w 75%.

W tym samym czasie Imperium amerykańskie masakruje Algierię. Pancerniki Andy'ego sieją popłoch i zniszczenie zaledwie kilkaset kilometrów od południowych granic Cesarstwa Niemieckiego. Globalne starcie tytanów coraz bliżej.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Posty: 606
Rejestracja: 3 wrz 2020, 09:40
NIM:
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Właśnie otrząsnąłem się po zajęciu mojej Grenlandii... Tak dostać obuchem i nie wiedzieć w jaki sposób. No, ale prawo debiutanta. ;)

Jak idzie wojenka? Spojrzałem dzisiaj i chyba została piątka na mapie, tak? I nadal niepodzielnie rządzi RIIF z punktami w ilości siedmiu setek...
Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: RIIF »

Heinz-Werner Grüner pisze: 8 paź 2020, 13:45 Właśnie otrząsnąłem się po zajęciu mojej Grenlandii... Tak dostać obuchem i nie wiedzieć w jaki sposób. No, ale prawo debiutanta. ;)
Daniel von Witt Ci wjechał na podwórko.
Heinz-Werner Grüner pisze: 8 paź 2020, 13:45Jak idzie wojenka? Spojrzałem dzisiaj i chyba została piątka na mapie, tak? I nadal niepodzielnie rządzi RIIF z punktami w ilości siedmiu setek...
Rządzi, jak rządzi. Ostatnio nie ja wypowiedziałem wojnę, a to mi wypowiedziano. Delikwent został ukarany.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Posty: 606
Rejestracja: 3 wrz 2020, 09:40
NIM:
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

RIIF pisze: 9 paź 2020, 10:40
Heinz-Werner Grüner pisze: 8 paź 2020, 13:45 Właśnie otrząsnąłem się po zajęciu mojej Grenlandii... Tak dostać obuchem i nie wiedzieć w jaki sposób. No, ale prawo debiutanta. ;)
Daniel von Witt Ci wjechał na podwórko.
Heinz-Werner Grüner pisze: 8 paź 2020, 13:45Jak idzie wojenka? Spojrzałem dzisiaj i chyba została piątka na mapie, tak? I nadal niepodzielnie rządzi RIIF z punktami w ilości siedmiu setek...
Rządzi, jak rządzi. Ostatnio nie ja wypowiedziałem wojnę, a to mi wypowiedziano. Delikwent został ukarany.
To wiem, że zawitał i mi gęsi pozabierał, ale fakt przespałem strasznie, a i porad do końca nie posłuchałem... Trudno sie w to grało, jak się do końca zasad nie zna. ;)
Mimo tego był to czas przyjemnie spędzony.
Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Daniel von Witt »

Wojna światów rozpoczęta: imperium zachodnie (Stany Zjednoczone Andy Sky) zaatakowały imperium wschodnie (Niemcy Roberta Fryderyka). Wojna toczy się na razie na morzu, gdzie Stany Zjednoczone górują w pierwszych godzinach wojny, niszcząc niemieckie okręty różnych typów.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Turniej strategiczny Mikro2020

Post autor: Andy Sky »

Heinz-Werner Grüner pisze: 9 paź 2020, 13:11
RIIF pisze: 9 paź 2020, 10:40
Heinz-Werner Grüner pisze: 8 paź 2020, 13:45 Właśnie otrząsnąłem się po zajęciu mojej Grenlandii... Tak dostać obuchem i nie wiedzieć w jaki sposób. No, ale prawo debiutanta. ;)
Daniel von Witt Ci wjechał na podwórko.
Heinz-Werner Grüner pisze: 8 paź 2020, 13:45Jak idzie wojenka? Spojrzałem dzisiaj i chyba została piątka na mapie, tak? I nadal niepodzielnie rządzi RIIF z punktami w ilości siedmiu setek...
Rządzi, jak rządzi. Ostatnio nie ja wypowiedziałem wojnę, a to mi wypowiedziano. Delikwent został ukarany.
To wiem, że zawitał i mi gęsi pozabierał, ale fakt przespałem strasznie, a i porad do końca nie posłuchałem... Trudno sie w to grało, jak się do końca zasad nie zna. ;)
Mimo tego był to czas przyjemnie spędzony.
Pokonały Cię zwłaszcza bunty, kanadyjczyk tylko pozbierał to co po nich zostało. Ale następnym razem już się tak łatwo nie dasz buntownikom :)

Mała aktualizacja.
Widzę że RIIF i Chamberlain rozmyślają jak mnie sprawnie rozłożyć, więc postanowiłem im nieco pomóc i sam zaatakowałem. Flota Niemiecka została posłana na dno na wschód od Gibraltaru przy minimalnych stratach. Ze wsparciem do niemieckich Włoch leci silne lotnictwo egipskie, a flotylla okrętów podwodnych wycofuje się w kierunku Majorki, ale na zachodzie Egiptu już koncentruje się armia inwazyjna. Przerzucenie większych sił niemieckich ze wschodu zajmie trochę czasu. Egipt na razie nie został wplątany w wojnę, Chamberlain ma jeszcze szansę na zmianę frontu ;>
Zatem zobaczymy jaka będzie odpowiedź sił niemiecko-egipskich. Wobec dwukrotnie większego potencjału gospodarek Egiptu i Niemiec swoje szanse oceniam raczej słabo, ale liczę ze moja zaprawiona w bojach w Korei, Wietnamie i Iraku armia nie sprzeda łatwo skóry :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość