Pomundialowy raport selekcjonera reprezentacji Dreamlandu

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Michaelus
Posty: 133
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:57
NIM:
Kontakt:

Pomundialowy raport selekcjonera reprezentacji Dreamlandu

Post autor: Michaelus »

Myślę, że nastał czas rozliczenia mojej dotychczasowej działalności na stanowisku selekcjonera drużyna narodowej Dreamlandu. Swoją funkcję objąłem 8 maja 2017 r. tuż przed rozpoczęciem V-Mundialu w Wandystanie. Zastałem wówczas reprezentację nieco zaniedbaną, znajdującą się w tyle za konkurencją. Zadanie było ciężkie, a to co udało się osiągnąć to 5 punktów (1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki) i 4. Miejsce w grupie C. Kolejne sezony to wdrożenie planu 6-sezonowego, a więc kompletna przebudowa kadry, skupienie się na rozwoju zdolnej młodzieży. W związku z tym wyniki osiągane w rozgrywkach Ligi Mikroświatowej, a nawet na V-Mundialu w Garapenii-Slawonii (3. Miejsce w grupie D z 2 zwycięstwami i 4 porażkami) schodziły na dalszy plan. Pierwszą walkę na poważnie po kilku sezonach przebudowy pojęliśmy na V-Mundialu 2018., gdzie wyszliśmy z drugiego miejsca w grupie A (bilans 4z-1r-1p), a w ćwierćfinale przegraliśmy 0:1 z Wandystanem. Udało się wyjść z grupy, ale tylko tyle. Drugie podejście do walki o najwyższe cele miało miejsce na kolejnym V-Mundialu 2019 w Leblandii. W fazie grupowej zajmujemy drugą lokatę z bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek. W ćwierćfinale wygraliśmy po dogrywce 3:1 z Hasselandem, w półfinale skromne, bo 1:0, ale zwycięstwo z Tropicaną, a w finale po bezbramkowych 120 minutach w serii rzutów karnych wygraliśmy z Teutonią i zdobyliśmy długo wyczekiwany sukces. Jednak było to w lipcu 2019. Jesteśmy tuż po mundialu w Starosaramcji 2020. Tu nie udało się obronić tytułu. Nie udało się nawet wyjść z grupy, po części przez brak odświeżenia składu, a po części przez postawę trenera (nie stawienie się na ławce rezerwowych na decydujący o wyjściu z grupy mecz z Gnomią). Tak więc mundial ten kończy pewien cykl. Drużyna nadal zdolna jest do rzeczy dużych, ale wymaga rekonstrukcji by była zdolna do wielkich. Jest od czego zaczynać. W kadrze znajduje się wielu cennych i utalentowanych graczy – pomocnik Mitter (24 Lata, 13 Cegieł, 14mln econ Wartości), obrońca Sauer (23L, 11C, 9 mln), obrońca Handl (27L, 14C, 7,8 mln), czy pomocnik Pachswoll (27L, 13C, 7 mln). Mogą oni stanowić trzon ekipy na kolejny V-Mundial, a mogą też posłużyć do zebrania finansów na przebudowę kadry z myślą o dłuższym horyzoncie czasowym.

Co dalej? Ze swojej strony deklaruję, że jestem gotowy przekazać drużynę narodową w ręcę nowego selekcjonera, który byłby bardziej związany z krajem i umożliwiłby lepszą promocję wirtualnej piłki nożnej w kraju. Mam nadzieję, że Dreamlandzka Federacja Piłkarska jest gotowa na wskazanie odpowiedniego kandydata. Z drugiej też strony deklaruję, że nie porzucę z dnia na dzień reprezentacji i będę pełnił funkcję do czasu wskazania następcy. Dlatego też czekam na decyzję związku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość