Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Post autor: Maciej II »

Szanowni,

Cieszę się, że nowy rektor podejmuje działania rozbudowujące UKD, jestem mu za to niezwykle wdzięczny i liczę na kontynuację i intensyfikację działań podbudowujących naukowe dziedzictwo Królestwa.

Przy okazji tych działań, zwracam uwagę Jego Magnificencji na trącącą już nieco myszką Bibliotekę im. św. Róży. Myślę, że byłoby wskazane nieco unowocześnić i uzupełnić ten zasób - tworząc z niego, oprócz dotychczasowej części czysto księgozbiorczej, również swoiste archiwum i encyklopedię dziejów Królestwa (a może nawet słownik języka surmalajskiego?), a więc coś na wzór połączonych Neue Nationalbucherei oraz Encyklopedii Wandejskiej, z jednej strony z dość dużą otwartością na tworzenie nowych wpisów przez każdego zainteresowanego użytkownika, a z drugiej - z utrzymywaniem pewnego poziomu, egzekwowanego przez rektorat.

Podstawą takiej modernizacji jest oczywiście dobranie odpowiedniego engine'u do postawienia Nowej Biblioteki. Rozejrzałem się nieco po dostępnych opcjach i przedstawiam tu moje propozycje:

Mój zdecydowany faworyt - https://www.dokuwiki.org/dokuwiki - ponoć najprostszy w instalacji, a zarazem wyzbyty niepotrzebnych dodatków. https://www.dokuwiki.org/plugin:authphpbb3 daje również dość ułatwioną możliwość integracji z logowaniem przez konto na forum

https://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki - oryginalny silnik wikipedii - moim zdaniem nieco overkill dla naszych potrzeb, niemniej jednak dodaję do rozpiski z obowiązku kronikarskiego

https://www.drupal.org - bardzo potężny silnik dający możliwość postawienia również czegoś na kształt wikipedii, tyle wiem, nie jestem zbyt techniczny, ale zdaje mi się, że jest to dość trudna zabawa

https://tiki.org/HomePage - kolejny silnik "wikipediowy" - no clue, być może lepszy w czymś niż wszystkie pozostałe opcje.

Pozostawiam tutaj miejsce do dyskusji, z pewnym oczkiem w kierunku bardziej cywilizowanego w tych kwestiach bratniego narodu wandejskiego. Co byłoby najlepszą opcją Waszym zdaniem?

(-) M2, r.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Post autor: RIIF »

Dobry pomysł. Jednocześnie świetna okazja by Bibliotekę rozbudować i uczynić z niej też źródło materiałów dla studentów.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Post autor: Polyna »

TFW znalazłam ten temat słuchając Viki Gabor.
Maciej II pisze: 8 lut 2020, 11:24 Pozostawiam tutaj miejsce do dyskusji, z pewnym oczkiem w kierunku bardziej cywilizowanego w tych kwestiach bratniego narodu wandejskiego. Co byłoby najlepszą opcją Waszym zdaniem?
Hell I know. Jedyne co wiem, to to, że żaden z systemów wiki nie nadawał się do wandejskiego use case (PmWiki była najbliższa potrzebom, ale to są zupełnie inne potrzeby niż wasze), więc sami musicie przetestować różne systemy.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Post autor: Stanisław Dmowski »

Chociaż szata graficzna obecnej Biblioteki podoba mi się, warto czasem pokusić się o coś jeszcze lepszego. Jeśli dojdzie do renowacji, oferuję się do pomocy przy uzupełnianiu księgozbioru i haseł.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Post autor: Maciej II »

Nastąpiło testowe uruchomienie biblioteki. http://biblioteka.dreamland.net.pl/dokuwiki/ Zainteresowanych projektem zapraszam do kontaktu przez wiadomość prywatną w celu otwarcia konta.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Joahim-von-R
Posty: 60
Rejestracja: 14 lip 2019, 14:03
NIM: 516370
Kontakt:

Re: Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Post autor: Joahim-von-R »

Czy w projekcie mogą brać udział tylko obywatele Dreamlandu?
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 392
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Dołączam się do pytania. Jeśli można, to i ja zgłoszę się po konto.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Nowa Biblioteka im. świętej Róży

Post autor: Maciej II »

Cóż, nie, projekt może mieć również charakter częściowo międzynarodowy. Założę Panom konta.
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość