[Kultura] Festiwal we Flores

Miasto w Furlandii, w Hrabstwie Flores. Właścicielem jest Fryderyk Orański-Nassau. Strona miasta.
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

[Kultura] Festiwal we Flores

Post autor: Emil Potocki »

Panie Hrabio, Ekscelencje Uczestnicy,

jak zapowiedziałem*, tak postanowiłem zrobić i tworzę nowy wątek dyskusyjny specjalnie do rozmóww ramach zaproponowanego przez Pana Hrabiego festiwalu*. Proponuję, żebyśmy uczynili z tego niejaki trend, korzystając z głównego wątku zbiorczego w sprawie rozmów ogólnych, a szczegóły ustalali w bezpośrednich dyskusjach o sprawach; dzięki temu nie umkną nam żadne ustalenia, wytworzymy dodatkową aktywność na forum miasta i będziemy mogli toczyć więcej żywych dyskusji naraz! Postanowiłem zasugerować mały plan rozbudowy potrzebnych nam do ostatecznego ustalenia terminu czy przeprowadzenia festiwalu kwestii:
  1. Prequel powstania festiwalu: (zdarzenia do proponowanej historii/legendy)
    • Myśliwy, bohater wspomnienia, uciekający przed stadem wilków odnalazł bezpieczne schronienie,
    • W miejscu, w którym ten myśliwy-bohater się ukrywał, założył potem prosperującą osadę,
    • Jego historia wpisała się w lokalną kulturę, wydarzenie i wioskę zaczęto kojarzyć z kultem.
  2. Przebieg festiwalu:
    • Rozpoczyna się biegiem, w czasie którego uczestnicy wcielają się w rolę myśliwych lub wilków, zmierzając do schronienia lub starając się udaremnić ucieczkę łowcom; 'wilki' noszą charakterystyczne maski,
    • Po pogoni, na rynku osady miejsce ma wspólna uczta przeznaczona dla uczestników biegu i wszystkich chętnych mieszkańców hrabstwa — w czasie uczty wystawiane są dania pochodzące z lokalnego łowiectwa,
    • W tym czasie najpewniej odbywają się inne gry i zabawy, przeznaczone dla dorosłych i dzieci.
  3. Klimat festiwalu:
    • Silny wpływ shinto, animizmu i kultu przodków,
    • Duży nacisk kładziony na promocję lokalnej kultury, uczczenie tamtych wydarzeń i bohatera,
    • Festiwal, wierzenia i kult promieniują na inne sfery; na przykład, oswojony wilk (symbol zwycięstwa) jako zwierzę Hrabiego z silnym tłem kulturowym, wilk w Herbie, mocne myśliwskie tradycje regionu.
Powyższy zbiór wiadomości pochodzi naturalnie w całości z pomysłów Pana Hrabiego. Pomyślałem, że moglibyśmy zacząć dyskutować kolejno nad każdą częścią, zaczynając na przykład od legendy; przy okazji musielibyśmy tylko pomyśleć, gdzie znajdowałaby się osada założona przez myśliwego, jak miałaby się nazywać i kim on sam był, czemu historia utkwiła w pamięci? Moglibyśmy na przykład przypisać jej tożsamość Segano albo Galilii, które potem złączyły się w naszą Segali, ale z drugiej strony to mogłoby znacznie wpłynąć na charakter święta, czyniąc je bardziej miejskim. Innym pomysłem byłoby umiejscowienie osady w odmiennym, odosobnionym miejscu na terenie hrabstwa Flores, gdzie leżałaby na przykład rezydencja Hrabiego, choćby letnia. Jeżeli była to ucieczka przed wilkami, myśliwy mógłby się schronić w gęstych lasach, kotlinie, na niedostępnych wzgórzach czy w jaskini, ale wydaje mi się, że klimatycznie bardzo pasowałaby knieja, której przypisano później nadnaturalną ochronę; na przykład, wilki nie były w stanie przekroczyć jej granicy, skamlały tylko żałośnie i potulniały przy krawędzi lasu, ona sama charakteryzowała się czymś wyjątkowym, na przykład krystalicznie czystym źródłem, grą świateł, et cetera.
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [Kultura] Festiwal we Flores

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Generalnie nie widzę przeciwwskazań, żeby przypisać jej taką tożsamość, a to dlatego, że możemy sobie założyć kilka świąt, a legenda dotycząca stolicy Hrabstwa to niemal obowiązek. Możemy również założyć, że stworzymy ta nową mapę miasta i w jej ramach gdzieś na uboczu osadzimy knieje do której na święta mogłyby zbierać się rodziny z dala od miejskiego zgiełku. Co do powodu zapadnięcia w pamięci, ciężko mi wymyślić coś oryginalniejszego, niż czyste założenie, że jeśli ktoś założył osadę to z dziada pradziada historia się przenosi. Chyba, że faktycznie chcemy dodać jakieś cechy mające znamiona mity; takie hiperbole odwagi i siły na przykład. Nie wypadałoby tez pozostawić herosa bez imienia. Pytanie czy ma to być znów czysta fantazja czy imię am coś symbolizować; na przykład utworzyć je od jakiegoś germańskiego(albo innego) słowa powiązanego z łowiectwem.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Kultura] Festiwal we Flores

Post autor: Daniel von Witt »

Zacna inicjatywa Panowie. Cieszy mnie, że lenno rośnie w oczach. Jak dalsze przymiarki organizacyjne?

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: [Kultura] Festiwal we Flores

Post autor: Emil Potocki »

Temat jest na etapie czystych sugestii i pomysłów. Moja nieregulaminowa przerwa świąteczno-poświąteczna ma się ku końcowi i od niedzieli zabiorę się za wiszące tematy, włącznie z tym; nie godzi się, aby pamięć Patrona święta czekała!
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [Kultura] Festiwal we Flores

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Przyznaję, że mam nieco nawały zajęć realnych, ale postaram się zastanowić nad jakimś rozbudowaniem już pewnych założeń.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Segali”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość