Kultura Segali

Miasto w Furlandii, w Hrabstwie Flores. Właścicielem jest Fryderyk Orański-Nassau. Strona miasta.
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Kultura Segali

Post autor: Emil Potocki »

Trwają prace nad hymnem, podejmowane są próby odświeżenia wizualnego symboli Segali, kompletujemy akty prawne i historię, ale wciąż nieruszona pozostaje kwestia lokalnej kultury. W Bazie Prawnej KD najstarsza informacja o Segali wskazuje nam, że miasto istniało na dzień 29 sierpnia 2005 roku. Najstarsze wzmianki o Segali w Dzienniku Praw Unii wskazują na datę 31 sierpnia 2007 roku, najstarsze zapiski samych mieszkańców - na 1 listopada 2007 roku. Z pewnością istnieją też materiały jeszcze starsze, do których zwyczajnie nie udało mi się dokopać. W tym temacie nie chciałbym jednak traktować o historii miasta, a jego kulturze. Przez te grubo ponad 12 lat rozliczni działacze, szczególnie w latach 2007-2008, emulowali aktywność w mieście, zawiązywali umowy z państwami partnerskimi, uruchamiali rozgłośnie radiowe, pisali artykuły i tym podobne. Z tego powodu, przede wszystkim:
  • Zaginione materiały z lat minionych. Proponuję, żebyśmy ich poszukali i postarali się skompletować jak najszerszą listę ocalonych dóbr kulturowych starego Segali. Z pewnością coś musiało zostać po naszych poprzednikach, na pewno warto to zachować.
  • Rozwój kultury. W jaką stronę my sami moglibyśmy pójść, starając się emulować lokalną kulturę? Na co najlepiej postawić, z czego znane naszym zdaniem powinno być Segali? Może powinniśmy wskrzesić prasę lokalną, odznaczyć się czymś wyjątkowym? Co ze sztuką, z prozą i poezją - jesteśmy w stanie jakoś ją wypromować? Może powinniśmy ustanowić jakieś lokalne święto, na przykład rocznicę lokacji, zjednoczenia lub dzień jednego z byłych działaczy?
  • Segali na tle Furlandii i Unii Saudadzkiej. Jak możemy współpracować z innymi miastami z regionu, zachęcić Burgrabiów, Gonfalonierów i mieszkańców pozostałych aglomeracji do współpracy?
  • Zachowanie aktywności. To może się wydawać dość irrelewantną kwestią zważywszy na to, że w chwili obecnej Segali ma dwóch mieszkańców, ale trzeba mierzyć w przyszłość. Jak możemy ściągnąć do siebie kogokolwiek, zachęcić do działania, stworzyć mu warunki do rozwoju, żeby ten nasz zryw nie poszedł na marne?

Zapraszam do dyskusji, będę się starał jak najszybciej ustosunkowywać do wszystkich głosów. Osobiście też jeszcze dzisiaj złożę kilka bardziej konkretnych propozycji działania.
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Kultura Segali

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Wstępnie jako materiał do dalszych rozważań nad pytaniami zacząłem przeszukiwać Bibliotekę im. Róży.
Jedyne co znalazłem(I jeszcze nie zapoznałem się z treścią) co jest bliskie naszej sprawy to Historia Furlandii.

Jeśli ktoś z poza miasta ma pomysły na źródła(broń Boże nie musi nic za nas szukać ;) )to byłbym wdzięczny za podzielenie się nimi.

1. Z pewnością szukać trzeba. Myślę jednak, że najwięcej dadzą nam strony poprzednie do forum, a te musiałby wskazać ktoś starszy od nas. DvW, matmax-tutaj szukałbym tych, którzy mogą to pamiętać. Może JKM? Więcej pomyślę w weekend.

2.Jesteśmy kim jesteśmy-musimy wziąć pod uwagę to w czym jesteśmy dobrzy, wiec spodziewam się, że prasa to jedyne co może działać w dłuższej perspektywie. Z drugiej strony czy trzeba nam własnej gazety? Są już gazety unijne, w których prasa pojawia się rzadko. Może więc promocja po przez artykuły do nich? Możemy np. podzielić się tym co odnajdziemy w czeluściach serwerów. Jeśli jednak zdecydowalibyśmy się na własną gazetę we dwójkę(nie wróżę temu pomysłowi większego nakładu, niż miesięcznik, bo i tematów nie ma ton. No chyba, że jest się kreatywniejszym ode mnie :d)

Z opcji na święta przychodzi 2 Marca jako święto zjednoczenia; 21 czerwca 1992 roku jako dzień pamięci czy coś w tym rodzaju(zamach w którym zginęło 17 osób); 7 grudnia 2005 roku jako święto symboli; 27 grudnia jako przywrócenie praw miejskich i ewentualnie lokalne święto sportu w któryś dzień. Nie jestem jednak zwolennikiem mnożenia świąt. Wybrał bym z tego 2 czy 3.

3.Rzecz w tym, że miasta cierpią na brak mieszkańców z którymi można coś robić. Większość zarządców nie ma motywacji sami z siebie ;) Sam jestem zresztą przykładem. Dał mi Ekscelencja sporo motywacji, żeby robić cokolwiek nie dla samego robienia. Podejrzewam, że do współpracy najpierw musiałby być jakiś ruch.

4.Problem ludności w ogóle jest istotny dla mikro. Myślę, że najlepszą reklamą dla osiedlania tu nowych mieszkańców będzie to, że coś jest zrobione; że mamy tożsamość. Swoją drogą, byłby Ekscelencja zainteresowany np. polityczną partią regionalną? :D W zasadzie przyszło mi jako pomysł teraz, więc nie mam konkretnych inicjatyw do poruszenia, ALE brzmi chyba ciekawie. Pytanie o co mogła by walczyć taka partia. Na to wpadłem właściwie w celu pobudzania federalnego nastroju KD, który powoli każdy CHCE odbudowywać, a nic nie robi ;) Oczywiście nie liczę na wzięcie się za to teraz-jak się człowiek chwyta za wszystko to w rzeczywistości za nic. Najpierw skończmy kulturę, a potem pomyślimy o polityce. Ale chciałbym poznać opinię Ekscelencji o tym pomyśle.

Więcej jutro, bo o 4 za dużo nie poszukam.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: Kultura Segali

Post autor: Emil Potocki »

#Errata do posta #1 - miastami partnerskimi
Fryderyk Orański-Nassau pisze:Wstępnie jako materiał do dalszych rozważań nad pytaniami zacząłem przeszukiwać Bibliotekę im. Róży.
Jedyne co znalazłem(I jeszcze nie zapoznałem się z treścią) co jest bliskie naszej sprawy to Historia Furlandii.
Ale to jest niesamowite znalezisko! Skoro pochodzi z 2001 roku, oznacza to, że Segali jest starsze niż myślałem i liczy sobie co najmniej 16 lat w sferze istnienia nazwy. Rodowodem zawsze powinniśmy się chwalić i takie źródła chronić. Dziękuję bardzo za link!
Fryderyk Orański-Nassau pisze:1. Z pewnością szukać trzeba. Myślę jednak, że najwięcej dadzą nam strony poprzednie do forum, a te musiałby wskazać ktoś starszy od nas. DvW, matmax-tutaj szukałbym tych, którzy mogą to pamiętać. Może JKM? Więcej pomyślę w weekend.
To trochę marzenie ściętej głowy, ale jednym z dawnych Gonfalonierów Segali był Cyrica van den Sune, później przyjął nazwisko van den Sune-Buuren. Nie wiem czy ktokolwiek z dynastii van Buurenów wciąż działa w KD, ale moglibyśmy pokusić się o spytanie o losy Cyrica i ewentualnie o to, czy nie mają jakichś materiałów. I wspomniane przez Pana Gonfaloniera znamienite Ekscelencje, zdecydowanie.
Fryderyk Orański-Nassau pisze:2.Jesteśmy kim jesteśmy-musimy wziąć pod uwagę to w czym jesteśmy dobrzy, wiec spodziewam się, że prasa to jedyne co może działać w dłuższej perspektywie. Z drugiej strony czy trzeba nam własnej gazety? Są już gazety unijne, w których prasa pojawia się rzadko. Może więc promocja po przez artykuły do nich? Możemy np. podzielić się tym co odnajdziemy w czeluściach serwerów. Jeśli jednak zdecydowalibyśmy się na własną gazetę we dwójkę(nie wróżę temu pomysłowi większego nakładu, niż miesięcznik, bo i tematów nie ma ton. No chyba, że jest się kreatywniejszym ode mnie :d)
Tak myślałem, że gdybyśmy pokusili się o cały tytuł prasowy dla jednego, dwuosobowego miasteczka, mogłoby się to skończyć katastrofalną, przedwczesną śmiercią; ale moglibyśmy dogadać się choćby z jednym tytułem prasowym w kwestii możliwości publikacji lokalnych wieści i dóbr kultury, artykułów z życia lokalnego, tak jak Pan Gonfalonier sugeruje. Czy w Unii działają czynnie lokalne tygodniki, miesięczniki? Postaram się rozeznać w temacie, może popiszę do Ekscelencji prowadzących w Dreamlandzie, szczególnie w Furlandii, dzienniki.

Ja sam generalnie lubię pisać, więc pewnie próbowałbym skrobnąć co najmniej ten jeden artykuł na tydzień, krótkie opowiadanie osadzone w Segali w kilku częściach (to już raczej na forum, aniżeli w gazecie), może jakiś wywiad z JXW i Panem, chętnie bym założył jakieś kółko poetyckie i poprowadził kronikę dnia codziennego z Segali z krótkimi, jednoakapitowymi skrótowcami, ale publikowanymi codziennie. Na dłuższą metę wyszłoby nam z tego naprawdę sporo contentu, z takiej kroniki i szczerze mówiąc, nawet się na nią trochę napaliłem. :P

Oprócz tego - Segali leży nad morzem, więc szanty i pieśni marynistyczne by u nas pasowały. Sztuki malarskiej i rzeźby naturalnie sami nie stworzymy, bo zwyczajnie brakuje nam umiejętności, ale to nie znaczy, że nie możemy skorzystać z realnych materiałów i otworzyć jakiegoś muzeum.
Fryderyk Orański-Nassau pisze:Z opcji na święta przychodzi 2 Marca jako święto zjednoczenia; 21 czerwca 1992 roku jako dzień pamięci czy coś w tym rodzaju(zamach w którym zginęło 17 osób); 7 grudnia 2005 roku jako święto symboli; 27 grudnia jako przywrócenie praw miejskich i ewentualnie lokalne święto sportu w któryś dzień. Nie jestem jednak zwolennikiem mnożenia świąt. Wybrał bym z tego 2 czy 3.
I ja tak samo, zostałbym przy dwóch świętach, 2 marca i 7 grudnia wydają mi się być najfajniejsze. Cholera, gdyby tylko gdziekolwiek była jakaś informacja, kiedy to Segali po raz pierwszy zostało wymienione, zaimplementowane w administracji czy coś, to byśmy mogli proklamować święto realnego założenia miasta. Tak pewnie przyjdzie nam przyjąć datę 2 marca, tylko nie wiemy nawet do końca którego roku poza tym, że najpewniej już w 2001 istniało.
Fryderyk Orański-Nassau pisze:3.Rzecz w tym, że miasta cierpią na brak mieszkańców z którymi można coś robić. Większość zarządców nie ma motywacji sami z siebie ;) Sam jestem zresztą przykładem. Dał mi Ekscelencja sporo motywacji, żeby robić cokolwiek nie dla samego robienia. Podejrzewam, że do współpracy najpierw musiałby być jakiś ruch.
Wiadomo, że jak rąk do pracy brakuje, to się muru nie zbuduje. Dziękuję bardzo, niemniej. :) Ogólnie chciałbym, żeby samorządy i ich miasta stołeczne trochę rozprostowały kości, bo to w nich zawsze leży największe bogactwo mikronacji. Chętnie zaproponowałbym naszym sąsiadom współpracę, złożył im propozycję wzajemnych odwiedzin, festynów, uzupełniania treści stron. Nie chcę burzyć żadnych porządków, ale wszyscy przyznamy, że trochę tutaj, w samorządach Dreamlandu, cicho. Przynajmniej w niektórych działach. Spróbuję pościągać kogo się da, ale niestety nie mogę nic obiecać.
Fryderyk Orański-Nassau pisze:4.Problem ludności w ogóle jest istotny dla mikro. Myślę, że najlepszą reklamą dla osiedlania tu nowych mieszkańców będzie to, że coś jest zrobione; że mamy tożsamość. Swoją drogą, byłby Ekscelencja zainteresowany np. polityczną partią regionalną? :D W zasadzie przyszło mi jako pomysł teraz, więc nie mam konkretnych inicjatyw do poruszenia, ALE brzmi chyba ciekawie. Pytanie o co mogła by walczyć taka partia. Na to wpadłem właściwie w celu pobudzania federalnego nastroju KD, który powoli każdy CHCE odbudowywać, a nic nie robi ;) Oczywiście nie liczę na wzięcie się za to teraz-jak się człowiek chwyta za wszystko to w rzeczywistości za nic. Najpierw skończmy kulturę, a potem pomyślimy o polityce. Ale chciałbym poznać opinię Ekscelencji o tym pomyśle.
Czemu nie? A jakby to Pan Gonfalonier widział, bardziej jako stronnictwo segalijskie w Radzie Księstwa aktywizujące lokalne ustawodawstwo, czy jako centralną partię polityczną o rodowodzie furlandzkim, taką Partię Drobnomieszczańską? Podejrzewam, że chodziło raczej o pierwszą propozycję i przyznam, że całkiem mi się ona podoba, moglibyśmy ożywić co jakiś czas Radę propozycją jakichś zmian, proklamacjami, ostatecznie propozycją antyalhambryjskiej uchwały. Wszyscy przecież wiedzą, że port w Segali jest większy. ;)

Ale w sumie zachęcił mnie tym Pan Gonfalonier do zgłoszenia się do udziału w pracach Rady Księstwa, chociaż na początku trochę sceptycznie na to patrzyłem. Nie jest to organ, który wymagałby ode mnie nieprzyjemnie głębokiego legalizmu, a raczej bardzo pozytywnie służący narracji.
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Re: Kultura Segali

Post autor: Alatriste »

Wiadomo, że jak rąk do pracy brakuje, to się muru nie zbuduje. Dziękuję bardzo, niemniej. :) Ogólnie chciałbym, żeby samorządy i ich miasta stołeczne trochę rozprostowały kości, bo to w nich zawsze leży największe bogactwo mikronacji. Chętnie zaproponowałbym naszym sąsiadom współpracę, złożył im propozycję wzajemnych odwiedzin, festynów, uzupełniania treści stron. Nie chcę burzyć żadnych porządków, ale wszyscy przyznamy, że trochę tutaj, w samorządach Dreamlandu, cicho. Przynajmniej w niektórych działach. Spróbuję pościągać kogo się da, ale niestety nie mogę nic obiecać.
Jeśli chodzi o współpracę kulturalną czy jakąkolwiek to w imieniu Republiki Eislarskiej wyrażam chęć współpracy i przesyłam serdeczne pozdrowienia. :)
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: Kultura Segali

Post autor: Emil Potocki »

No i sam Pan Gonfalonier widzi, mamy już pierwszych partnerów! Witam serdecznie Ekscelencję Adriena, mojego starego kompana, na segalijskiej ziemi i obiecuję, oddeleguję tej współpracy mnóstwo sił. :)

Zarówno Segali jak i Republika Eislarska wiążą swój byt gospodarczy w dużej mierze z morzem, łączy nas przynależność państwowa, stare znajomości, wielkie nadzieje i plany. Z przyjemnością za kilka dni wybiorę się na Eislar po chwilę wytchnienia, jak tylko sfinalizuję kilka krytycznych punktów w moich planach na najbliższe dni!
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Kultura Segali

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

1. Oba tytuły w Unii należą do DvW. Może być Mercurius.
2.Podejrzewam, że Segali jest tak stare jak KD. Pewnie to idzie gdzieś znaleźć. Wstrzymałbym się z decyzją.
3.Pewnie, jak uporządkujemy Segali to chętnie.
4.Mówię-pomysł powstał bez koncepcji. Do reprezentowania interesu miasta na tle Unii raczej są Hanzy, które nawiasem mówiąc nie działają za dobrze. Uważam, że taka partia powinna być stricte reprezentantem całej prowincji w Unii. KPA jest ogólno dreamlandzkie i poświęca większą uwagę kwestiom doktrynalnym. Partię regionalną pozostawiłbym bardziej ztonowaną pod wieloma względami. Ciężko tu jednak mówić o konkretach, bo mało jest różnic między regionami jako takimi.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: Kultura Segali

Post autor: Emil Potocki »

Abstrahując od aktywności która jest bardzo zmienna, pomyślałem, że warto byłoby skompletować listę zagadnień które chcielibyśmy w przyszłości spisać, żeby móc powiedzieć o lokalnej kulturze i zbiorach, że są w miarę kompletne. To naturalnie zbiór luźnych, niepodpartych jakimiś większymi przemyśleniami pomysłów, ale pozwolę się nimi podzielić, bo niektóre z nich na pewno chciałbym zrealizować, oczywiście za zgodą Pana Hrabiego:
  • Dawniejsza, narracyjna historia miast i wsi hrabstwa Flores, w szczególności Segali i jego poprzedników (Segano i Galilii) w kontekście historii całej Unii,
  • Poczet władców ziemskich Segano, Galilii oraz ewentualnych innych, których ziemie weszły w skład hrabstwa, można byłoby uczynić z niego przyjemny wizualnie atlas z portretami i krótkimi notkami biograficznymi,
  • Opis rejonów pozasegalijskich hrabstwa Flores, zarówno narracyjny jak i ekonomiczny,
  • Stworzenie instytucji/organów narracyjnych hrabstwa, może budowa posiadłości hrabiowskiej poza terenami miasta?
  • Otwarcie dodatkowych placówek kulturowych; jestem bardzo daleki od tego, żeby sugerować dodatkowe dzielenie działu Segali na wiele więcej poddziałów, mogłoby to spowodować że byłyby długotrwale nieużytkowane, dlatego entuzjastycznie podszedłbym do pomysłu stworzenia działu zbiorczego dla kultury, ale dopiero po powstaniu np. teatru, filharmonii, biblioteki, muzeum techniki, etc. i opublikowania w nich zdroworozsądkowej ilości treści,
  • Wiem, że brzmi to szalenie, ale może wykonanie mapy hrabstwa?
  • Opis kultury lokalnej segalijczyków i florejczyków (o odmianę zapytuję Pana Hrabiego) w kontekście całej Furlandii,
  • Może jakiś mały opis różnic językowych, mały lokalny słowniczek slangu? Ale to pewnie byłaby sprawa jednego postu w bibliotece,
  • Naturalnie, tematy zaległe, które będą miały na mojej liście priorytetów miejsce naczelne; herb, hymn, flaga, SOP, inne z tego wątku.

Myślę, że taka giełda pomysłów ma swoją wartość, bo od razu moglibyśmy wziąć się do tego, do czego mielibyśmy akurat czas i humor, a jeżeli sami nie wpadlibyśmy na coś konkretnego, zawsze moglibyśmy liczyć na sprawdzone bajdurzenia. :)
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Kultura Segali

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Sam również myślałem o kulturze. Jedyne co wymyśliłem, bo nie czuję potrzeby posiadania wielu pomysłów naraz, to jakieś lokalne festiwale, poniekąd w tonie kultu przodków i animizmu. Przyznaję, że odrobinę inspirowane shinto. Znaczy, konkretnie to początkowo patrząc na wizerunek wilka na herbie chciałem umieścić go w ramach ewentualnych świąt jako np. wspomnienie jakiegoś myśliwego, który uciekał przed stadem wilków; a po ich odejściu założył w miejscu, gdzie się ukrywał osadę. Wtedy byłby to materiał do narracji nt. na przykład corocznych biegów, gdzie część obywateli wciela się w wilki, zakładając maski, a część w rolę myśliwego. Maski wilków mogłyby być kompleksowo opisane, jak i całość mogłaby kończyć się wspólną ucztą na rynku, gdzie główną pałeczkę grałaby właśnie regionalna żywność pochodząca z łowiectwa. Mogę również udomowić jakiegoś wilka w swym pałacu ;) To jest po pokrótce, co przyszło mi do głowy któregoś wieczora. I właśnie jak teraz myślę to podświadomie właśnie w takim klimacie[jak wymieniłem na początku] jest ten pomysł.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: Kultura Segali

Post autor: Emil Potocki »

W takim razie, dla porządku realizacji inicjatyw, proponuję, żebyśmy zajęli się w pierwszej kolejności pomysłem Pana Hrabiego przy którym jestem gotów pomóc narracyjnie, w opisach i w merytorycznym wykonaniu. Dodatkowo, może to stworzyć kolejną pozycję (w postaci legendy/wspomnienia) w planowanej ewentualnie bibliotece! Coroczny festiwal i coroczne biegi już same w sobie stwarzają święto i datę wartą obchodzenia, które nam się bardzo w Segali przydadzą i pomysł zamaskowanej imprezy mi się zwyczajnie podoba.

Myślę, że warto byłoby stworzyć nowy wątek, dajmy na to po skończeniu prac z hymnem i spisać legendę czy rozpocząć zbieranie materiałów do opisu!
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Segali”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości