Aktualności

Miasto w Furlandii, w Hrabstwie Flores. Właścicielem jest Fryderyk Orański-Nassau. Strona miasta.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Aktualności

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

W dniu wczorajszym rozpocząłem przemiany oraz odnowy. Zreorganizowałem część forumową miasta, utworzyłem stronę na której umieściłem historię miasta zamieszczoną na starej domenie, a także utworzyłem reprezentację miasta w zakresie piłki nożnej, wysyłając wniosek o zmianę nazwy drużyny z "Lwy Intros" na "Lwy Segali". "Intros" nigdy nie było ze mną w żaden sposób związane, a z uwagi na powiązanie "Lwów" z herbem miasta, drużyna jest na wystarczającym poziomie by nie zhańbić honoru miasta. Od tej pory wszelkie większe aktualizacje publikowane będą na stronie ze stosowną, krótszą informacją tutaj. W najbliższym czasie postaram się rozwinąć kilka moich koncepcji, a tym czasie pytam obywateli KD o opinię na temat nowej strony.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

To jest blog o mieście, czy strona miasta?

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Aktualności są na pierwszym planie. Strony zawierające Mieszkańców, Historię oraz informację o aktualnym Gonfalonierze i kontakcie z Nim znajdują się na górze strony. W przyszłości prawdopodobnie pojawią się tam również inne strony jak chociażby dotycząca sportu. Co jest złego w aktualnym układzie strony?

Większość stron postawionych na Wordpressie tak wygląda. Różnica jest taka, że tu odnośniki do stron są na górze, a nie po prawej stronie.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Daniel von Witt »

Bardzo bym prosił o przygotowanie krótkiej notatki na temat miasta i przesłanie mi jej kanałem prywatnym. Zostanie ona zamieszczona tutaj.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Emil Potocki »

Daniel von Witt pisze:Bardzo bym prosił o przygotowanie krótkiej notatki na temat miasta i przesłanie mi jej kanałem prywatnym. Zostanie ona zamieszczona tutaj.
WKW, Panie Gonfalonierze, czy potrzeba wykonania notki na temat miasta wciąż jest aktualna? Jeżeli wykonanie jej mogłoby przyczynić się do promocji Segali, zgłaszam chęć wykonania tejże, jeżeli tylko Pan Gonfalonier nie ma nic przeciwko oddelegowaniu mnie do tego zadania.
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Daniel von Witt »

Notatki są wciąż potrzebne. Kto je wykona nie ma dla mnie specjalnego znaczenia. Ważne by były przydatne, a sądzę, że im bardziej obszerne są strony Księstwa tym lepiej dla nas i przyszłych mieszkańców.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Emil Potocki »

Praca nad notką jest już w zasadzie na etapie finalizacji, po konsultacji i poprawkach Segali powinno nareszcie zyskać rozgłos w serwisach Palatynatu Furlandii.
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Daniel von Witt »

Furlandia od 2015 roku nie jest już palatynatem. Nie ma takiego podziału. Księstwo dzieli się na Furlandię i Luindor, ale to podział historyczny, symboliczny, ale nie administracyjny.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Emil Potocki »

Mój błąd, dziękuję za naprowadzenie! Utożsamiłem ten podział z administracyjnym wewnątrz Unii, sam nie wiem dlaczego, nie dość dokładnie jeszcze poznałem tajniki lokalnej administracji.
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Daniel von Witt »

Na pewno też to wina tych, co niezbyt dobrze prezentują informacje o prowincji. Każdy taki głos nowicjusza w Unii powinien nas skłaniać do nanoszenia poprawek na stronach.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Emil Potocki »

Czy mógłbym zasugerować przypięcie tematu w formie ogłoszenia? To dobry temat dla ogólnych informacji i wniosków JXW, bardzo ponadto stosowny do tworzenia okresowych zestawień z działalności Segalijczyków. Moglibyśmy w ten sposób oddzielić mające miejsce debaty i zestawienia od ogłoszeń.
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Witajcie Unici,

Lenno choć ostatnio nieco opustoszało, nie zamierza czekać na cud i zamierzamy podjąć pewne działania, by utworzyć Hrabstwo Flores z jego centrum w Segali bardziej atrakcyjnymi.

Zamierzamy:
-Zrealizować pomysł SASPu,
-Na mocy prawa lokalnego zarządzić jedno bądź dwa święta związane z naszą historią. Dreamland nie zna jeszcze lokalnego folkloru, który zamierzamy przedstawić tutaj wszem i wobec,
-Rozplanujemy miasto na nowo, a możliwe że pojawi się spółka, która zajmie się organizacją sprzedaży surowców jak drewno, ryby itp. surowce lokalne.

Kroki w celu realizacji tych założeń podejmiemy niezwłocznie, a finiszu prac spodziewamy się pod koniec wiosny, choć jeszcze nie wiadomo, kiedy uda się ogłosić święta.

Proszę do nas zaglądać, bo Segalijczycy jeszcze mogą wieloma rzeczami zaskoczyć.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Po rozmowie z JE Emilem Potockim w Księstwie Sarmacji, otrzymaliśmy informację, iż jego brak aktywności wynika z tajemniczego reala i należy spodziewać się jego powrotu w swoim czasie.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Daniel von Witt »

Brak aktywności Pana Potockiego w Dreamlandzie wynika z jego aktywności w Sarmacji. Takie wyjaśnienie jest celniejsze.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Pytałem go. Informował, że cytując "na najbliższe miesiące mikronacyjna aktywność nie jest mi niestety pisana. Na forum Sarmacji piszę tylko zazwyczaj zgryźliwe komentarze i do tego moja aktywność się ogranicza." W kontekście tego, że jest rdzennym sarmatą, szczątkowa aktywność jest równa temu, co brak tutaj. Nie przesadzałbym. Ufam mu, choć nie zamierzam pozostawić miasta ponownie w stanie śmierci tylko dlatego, bo akurat mieszkaniec nie może być aktywny.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Emil Potocki
Posty: 83
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:06
NIM:
Lokalizacja: Segali
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Emil Potocki »

Ustosunkuję się bardzo szybko. 12 marca wypadała jedenasta rocznica istnienia Sclavinii, co zachęciło mnie do działania w mikronacjach, co jak ufam w kwestii moich powiązań ze Sclavinią jest dość dobrze uzasadnione. Wcześniej, to jest od października-listopada 2017 roku nie działałem w Sarmacji i nie posiadałem jej obywatelstwa w związku ze zrzeczeniem się go celem podjęcia aktywności w Królestwie Dreamlandu. Moja poprzednia nieobecność powodowana była silnym atakiem rzeczywistości; w jej trakcie, jak nadmieniłem, nie działałem w Księstwie Sarmacji, zdarzyło mi się wyłącznie rzucić tu i ówdzie złośliwy komentarz, czego nie mogę z czystym sercem zinterpretować jako aktywność.

Nawiązałem już kontakt z Panem Gonfalonierem — choć mam wrażenie, że tytulatura się nieco zmieniła! — i będę chciał ponownie podjąć pracę na rzecz rozbudowy Segali. Proszę o wybaczenie jeżeli tylko ktoś żywi wobec mnie urazę, kładzioną najpewniej głównie w oczekiwaniach i kwestii przywiązania. Mam nadzieję, że praca na rzecz Segali którą planuję podjąć pomoże mi w pewnym stopniu naprawić zadane szkody. Przede wszystkim przeprosiny należą się JKM Królowej, wobec której nie wywiązałem się z podjętych zobowiązań pomimo jasnej deklaracji, ale także Panu Gonfalonierowi i JXW von Wittowi.

Pomimo to pozwolę sobie spróbować jeszcze raz. I nie jestem rdzennym Sarmatą, tylko rdzennym Sclavińczykiem. :)
/—/ Emil Potocki y Bahamonde
Lord-Szambelan Stowarzyszenia Błękitnej Łuny
Ojciec Założyciel Sclavinii i założyciel Błękitnego Frontu.

Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Otton van der Berg »

Miło dla odmiany poczytać post kogoś kto bije się w piersi i ładnie przeprasza a nie pluje jadem na około.
Życzę powodzenia w rozwijaniu Segali.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Plany związane z rozwojem Segali:
- wprowadzenie nowej ustawy o zakazie bezdomności, zastępujące dawne DX o powszechnym uwłaszczeniu. W związku z tym potrzebna będzie również aktualizacja wątku "Nieruchomości".
- umowy darowizny ziemi zostały uznane za nie ważne. Jako właściciel tych ziem, biorąc pod uwagę że obdarowany Emil Potocki był ostatnio aktywny blisko 5 lat temu oraz Rajmund Ruysch... nie wiem kiedy, ale nie widnieje nawet na liście zarejestrowanych osób na forum, zostają oni pozbawieni ofiarowanych im majątków.
- stworzenie zbioru informacji o lennie, eksponujące hymn, symbole oraz zachęcające do osiedlenia się.
- może mi się zachce kilka lat starszym nagrać bardziej jakościowe nagranie wspomnianego hymnu.. ale nie obiecuje.
- Porzucić temat Echa Segali. Jeśli jakieś radio ma wrócić to więcej sensu ma w skali globalnej królestwa.
- Rozważyć temat sił porządkowych.
- Ukończyć temat spisania zwyczajów i praw okolicy.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2989
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Maciej II »

Czy Emil Potocki nie był czasem tym Sclavińczykiem, który był przejęty przez klona? Nasza wersja Emila to klon czy prawdziwy Emil?

Co do Echa Segali, radia, w ogóle. Może Szanowny by zechciał porobić w inicjatywie międzynarodowej? Fajnie by było jakby Dreamland miał tam swoją reprezentację, a i otwarłoby się nam radio na świat. https://forum.leocja.org/viewtopic.php? ... 278#p37278
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 341
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Herb: https://kustosz.stempel.org.pl/1018/996 ... 129281.png
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: Aktualności

Post autor: Ametyst I Dziecię »

Sclavinia jako królestwo Potockiego, zlokalizowane zresztą na dzisiejszej bialeńskiej Anatolii, to tak swoją drogą była potężna kloneria.
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Segali”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości