Eskalibur - aktualności

Miasto w Luindorze. Burgrabią jest Jarek Wawrzyniak.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Eskalibur - aktualności

Post autor: Daniel von Witt »

Mieszkańcy Księstwa,

nasz nowy obywatel - Auksencjusz Butodziej - postanowił objąć we władanie i zaopiekować się starym grodem na zachodnim wybrzeżu: Eskalibur, który od wielu lat leżał na uboczu wydarzeń w naszym Księstwie. Teraz ponownie ma szansę stać się ważnym ośrodkiem kultury. Żywię nadzieję, że przy zaangażowaniu nowego Burgrabiego tak właśnie się stanie, w czym wszyscy możemy mu pomagać. Na taką pomoc Jego Ekscelencja może liczyć również ze strony Dworu Książęcego.

O swoich pomysłach i planach opowie nam z pewnością sam Burgrabia.

Życzę owocnej i satysfakcjonującej pracy!

(-) Daniel markiz von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: ABW »

Drodzy mieszkańcy Unii!

Może mało kto o mnie słyszał, ponieważ niedawno dopiero dołączyłem w poczet obywateli Dreamlandu, ale mam zamiar osiągnąć bardzo dużo i z pewnością wieści o mojej działalności w Księstwie rozniosą się po całym KD ,albo i dalej :)
Trafiłem do KD w okresie przejęcia władzy przez JKM Edwarda II. Jest to dosyć burzliwy okres ze względu na to, że Król, aby Dreamland jako tako funkcjonował musi wprowadzić szereg reform i zmobilizować mieszkańców do pomocy w ich zrealizowaniu. Ja też postanowiłem pomóc i mam zamiar wskrzesić jedyne miasto na zachodnim wybrzeżu Luindoru - Eskalibur. Miasto to zostało zapomniane w 2009 roku i pozostawione odłogiem. Kiedy JKM, albo JE Daniel von Witt udostępnią mi dawną stronę miasta postaram się na nowo otworzyć to co znajdowało się w tym mieście, stworzyć jakieś placówki kulturalne, odbudować infrastrukturę, a także. zbudować jakiś budynek swojego urzędowania :D . Z zupełnie nowych pomysłów JE Michał Yaqu ma zamiar otworzyć rycerską arenę pojedynkową, gdzie będzie można przyodziać zbroje dawnych rycerzy i zawalczyć z innymi w formie pasji, hobby bądź po prostu dobrej zabawy. Na więcej pomysłów wkrótce przyjdzie czas i pewnie ogłoszę je w tym wątku. Jeśli zajdzie taka potrzeba poproszę o pomoc, a z kilku dni spędzonych w KD wiem, że raczej nie pozostanę sam, tym bardziej, że wszyscy liczymy na rozwój Dreamlandu i napływ nowej siły w postaci nowych, młodych Obywateli. :)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: matmax »

Myślę, że nie będzie żadnego problemu z sławą zarówno na terenie KD, jak i poza nim :-) życzę powodzenia i czekam na pierwsze rezultaty.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Daniel von Witt »

Stronę postaram się przekazać przy wsparciu księcia seniora JKW Marcina Mikołaja jak najszybciej, aby mógł Burgrabia ruszyć szybko do pracy. Szczególnie interesującym pomysłem jest idea turniejów rycerskich, o których rozmawiałem również z Jego Ekscelencją Michałem, dlatego trzymam kciuki i życzę obu Panom owocnej współpracy :)

(-) Daniel markiz von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Yaqu13 »

Arena turniejowa już stoi. Jeszcze ekipa remontowa usiłuje dobrać farbę aby ozdobić ściany a po niej wpuścimy Pana z BHP.

Co do samego miasta/miast założyłem osobny wątek aby każdy podzielił się swoją wiedzą. W ten sposób powinniśmy zebrać szybko informacje aby postawić miasta na nogi.
Tym samym zapraszam do tematu: http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic ... 182&t=4817
PS. Przepraszam za zawiły i czasami niezrozumiały tekst ale pisałem szybko aby nie zapomnieć co chciałem powiedzieć :D
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: ABW »

Żeby nie być gołosłownym przedstawiam dowód prac nad stroną miasta :)

Strona cały czas w fazie wizualizacji pomyslów i różnych wariantów na etapie początkowym :)

Obrazek
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Daniel von Witt »

Jakimi atrakcjami turystycznymi będzie chwalić się miasto?

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: ABW »

Hmm, na pewno jest możliwość odwiedzenia Rajskiej Przystani - hotelu i ośrodka wczasowego z pokojami z widokiem na morze w dogodnej lokalizacji, zdala od centrum, gdzie można odpocząć i nabrać sił.

Arena pojedynkowa - miejsce, w którym mamy możliwość wcielenia się w średniowiecznego rycerza i zawalczyć z innymi, zarówno w celu wyładowania energii jak i w celu dobrej zabawy i relaksu. :)

Zamek Eskaliburg - możliwość zwiedzania siedziby Burgrabiego Eskaliburu, poznania historii miasta, a także zapoznania się z zarządca miasta i np. dowiedzieć się jaką działkę budowlaną można kupić, a także przystąpić do bliższej współpracy z Burgrabią w celu rozwoju miasta. :)

Na pewno jeszcze Port, molo, może jakaś filia Urzędu Morskiego (chyba taki istnieje :D) + filia Galerii Królewskiej, może jakaś jednostka wojskowa? Na pewno jakies zakłady przetwórstwa rybnego.

Bar La Pol Chatte gdzie w weekendy zbiera się cała śmietanka towarzyska Eskaliburu (aż 2 osoby :) ), możliwość jest spróbowania trunków z całego Mikroświata, posłuchanie jakieś popularnej kapeli bądź obejrzenie meczu gry piłki nożnej :)

W przyszłości planowana fabryka sprzętu wojskowego i wiele innych pomysłów, o których nie mam pojęcia, może JE Michał Yaqu opowie jakie on ma koncepcje :)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Daniel von Witt »

Brzmi ciekawie. Na pewno Eskalibur jako położony na uboczu mógłby stać się atrakcyjnym kurortem wypoczynkowym. Może więc jakieś plany wycieczek by się przydały? Foldery albo plakaty?

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: ABW »

Tak, można by rozpowszechnić walory turystyczne Eskaliburu po całej Unii, a najlepiej otworzyć połączenia z Buuren albo, Alhambrą, ale dojazd z Dreamopolis chyba też nie będzie zły :) Jeżeli chodzi o plakaty to warta uwagi byłaby np. reklama w Kurierze, albo innym medium, gdzie jest duże zainteresowanie, wiele koncepcji wartych przemyslenia, ale myślę,że najważniejsze są sprawy gospodarcze, ekonomiczne, administracyjne i one powinny być na pierwszym miejscu,a turystyka moze poczekać :)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Edward II »

Gratuluję inicjatywy. Brzmi bardzo obiecująco. Będę z niecierpliwością czekał na końcowe rezultaty.

  • (-) Edward II, r.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Yaqu13 »

Pozwolę sobie tutaj dodać link ponieważ inwestycja powstaje w mieście Eskalibur

Odwołanie do strony:
http://1003737.ugu.pl/rycerze
login: gosc
haslo: gosc

Jest to turniejowa arena rycerska, która powstaje z inicjatywy JE Daniela von Witt.
Teren pod inwestycję przeznaczyło miasto Eskalibur, którym zarządza JE Auksencjusz Butodziej.

Linki do PrintScreen-ów:
https://www.dropbox.com/s/wjokdcpmf35uj ... 1.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/18fg3e7zhjibu ... 2.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/osq1zdbl5sjig ... 3.png?dl=0

Arena nie posiada systemu rejestracji ponieważ docelowo ma być podpięta pod KD.
Osoby chętne do testów proszone są o maila do mnie na yaqu@fuks.pl bądź kontakt przez GG 1003737 w celu założenia konta

Wszystkie uwagi, spostrzeżenia proszę kierować na w/w adres mailowy. Jeżeli będzie tego dużo utworzę osobny wątek na forum

Planowany termin uruchomienia normalnej wersji: koniec grudnia 2016r.
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Edward II »

Na czym stanęło? Potrzebna będzie jakaś pomoc ze strony centrali? I najważniejsze - czy można będzie jeszcze pograć?

  • (-) Edward II, r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Daniel von Witt »

Konta na platformie zakłada Pan Michał indywidualnie - wówczas można grać, ale w zależności od przyjętej taktyki walki, w razie porażek, liczba gier jest ograniczona (bo nasz rycerz zostaje mocno poturbowany) :)

Co do Eksalibur wiem, że Burgrabia pracuje nad stronką i jest już coraz bliżej końca swoich prac.

(-) Daniel diuk von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Yaqu13 »

Edward II pisze:Na czym stanęło? Potrzebna będzie jakaś pomoc ze strony centrali? I najważniejsze - czy można będzie jeszcze pograć?

  • (-) Edward II, r.
Konta zakładam indywidualnie, chętnych proszę o kontakt na pw, GG 1003737 lub mail yaqu@fuks.pl

Ze względu na brak strony miasta i zerowe zainteresowanie projekt chwilowo nie jest rozwijany. Będzie strona miasta, zrobimy reklamę i może coś się ruszy.

działający login: admin / haslo: admin

PS. Wprowadzałem ostatnio zmiany w bazie i możliwe, że coś zmieniłem w koncie gość dlatego nie działa. Jak będę w domu i nie zapomnę to naprawię a na chwilę obecną proszę korzystać z w/w loginu lub pisać o indywidualne konto
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Yaqu13 »

Nie wiem dlaczego nie mogę edytować posta :/

Stronę rycerzy poprawiłem i działa już normalnie login: gosc / haslo: gosc
można tez się logować po nr NIM po hasło pisać na pw
wprowadziłem osoby z Unii

PS. Mój post wyżej można usunąć lub dokleić ten tekst ;p
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Daniel von Witt »

Michal Yaqu pisze:Nie wiem dlaczego nie mogę edytować posta :/
Można to zrobić w ciągu 15 minut od jego dodania.
Michal Yaqu pisze:PS. Mój post wyżej można usunąć lub dokleić ten tekst ;p
Nie ma takiej potrzeby. Nic się przecież nie stało :)

(-) Daniel diuk von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: ABW »

Witam znów po długiej przerwie:

Potrzebuję pomocy mianowicie gdybyśmy wspólnymi siłami ustalili co znajduje się w takim mieście jakim jest Eskalibur.
Nieduże to miasteczko - 23 tys mieszkańców i 30 km2 powierzchni.

Wymienię teraz co udało mi się wymyślić, by znajdowało się w takim miasteczku:

- Stare Miasto, Zamek ( w tym Urząd Miasta ) i Pałac Eskaliburg, gdzie rezyduję sobie ja :)
- Zakład przetwórstwa rybnego, mleczarnia
- Elektrownia geotermalna (w budowie, odwierty i badania)
- 2 dworce kolejowe: Eskalibur Główny i Eskalibur Przemysłowy
- Dworzec PKS
- Terminal morsko-kolejowy, gdzie przeładowuje się kontenery
- Magazyny portowe
- Oczyszczalnia ścieków
- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - tylko autobusy elektryczne i na gaz :)
- Arena pojedynkowa, zbrojownia i muzeum broni, fabryka i magazyny broni
- Komisariat Policji
- Szpital prywatny
- Państwowa Straż Pożarna
- Jednostka wojskowa Armii Królewskiej i kilka statków Marynarki Wojennej stacjonujących w porcie
- Ośrodek wypoczynkowy i SPA - "Rajska Przystań", hotel w mieście pod tą samą nazwą
- Siedziba "Tygodnika Luindorskiego"
- Bar La Pol Chatte
- Kompleks sportowy - wielofunkcyjny Stadion Dziesięciolecia, hale sportowe, bieżnie
- Tartak
- Leśniczówka i rezerwat przyrody
- XV w. katedra
- Miejskie Centrum Kulturalne - kino, zebrania aktywistów kulturalnych
- Giełda handlowa
- Eskaliburski Park Narodowy wodno-lądowy
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Edward Ingawaar
Posty: 126
Rejestracja: 15 kwie 2016, 19:09
NIM: 250163
Herb: e07
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: Edward Ingawaar »

- Zakład przetwórstwa rybnego, mleczarnia

Ważne żeby przetwarzać tam dorsze.

Przydałoby się jeszcze może pole paneli słonecznych, wiatraków.
Nie chciałby Pan uczynić nasze miasta miastami partnerskimi?
(~) sir Edward Lupus Ingawaar-Svoboda y de Ebruz
Prawowity następca Skytyjskiego tronu
Obrazek
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Eskalibur

Post autor: ABW »

Edward von Dern pisze: Ważne żeby przetwarzać tam dorsze.
Dlaczego akurat dorsze? :)
Przydałoby się jeszcze może pole paneli słonecznych, wiatraków.
Nie chciałby Pan uczynić nasze miasta miastami partnerskimi?
Bardzo miłoby było gdybyśmy nawiązali współprace pomiędzy naszymi miastami. :) O tak panele słoneczne są opłacalne, ale wiatraki nie aż tak bardzo, mimo, że to teren nadmorski to wiatry nie są tu stałe i na tyle silne, by wiatraki były opłacalne.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eskalibur”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości