Wizyta JXM w Eskaliburgu

Miasto w Luindorze. Burgrabią jest Jarek Wawrzyniak.
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Wizyta JXM w Eskaliburgu

Post autor: Maciej II »

Drodzy,

Zgodnie z daną obietnicą, Dwór Książęcy rusza w Luindor zasiedlać i dawać nadzieję. Z tego właśnie powodu moja noga postała dzisiaj na posadzce tegoż pięknego zamku, od dwóch lat zamieszkałego jedynie przez duchy byłych gospodarzy.

Plan mojej pierwotnej wizyty trącił nieco ciemniejszymi tonami, jednakże w dniu dzisiejszym pojawił się promyk nadziei na lepszą przyszłość dla tego miasta, przez postanowiłem nieco podkolorować go pastelą.

Zebraliśmy się tu dzisiaj aby rozpocząć dwa ważne rozdziały w historii tego miasta.
Pierwszy rozdział składa się z oficjalnych gratulacji oraz przekazania zwyczajowych kluczy do miasta.

Chciałbym serdecznie pogratulować JE Christienowi de Arroyo. JE robi u nas błyskawiczną karierę - jest przykładem tego, że jeżeli ma się zapał, można osiągnąć bardzo wiele.
Jestem niezwykle podekscytowany tą nominacją, gdyż wiem, że z pomysłami JE, Eskalibur ma historyczną szansę na "zapomarańczowienie" na bardzo ciekawe sposoby. Planuję bacznie śledzić poczynania Burgrabiego miasta z najpiękniejszym zamkiem Luindoru i liczę, że moje następne odwiedziny w tym miejscu nie będą już tak trąciły kurzem.


Drugi rozdział historii miasta, był nieco bardziej planowany i właściwie to nieco przeciągnięty od czasu ostatnich świąt. To taka moja mała cegiełka "na początek", proszę nie czuć się w żaden sposób nią związanym, Wasza Ekscelencjo.

Tworzę na terenie miasta Eskalibur zalążek nowej formacji zbrojnej chroniącej Księcia - Zakonu Trzech Nagich Mieczy, na miejsce dawnej Gwardii Książęcej, która zostanie wkrótce wcielona w szeregi regularnej armii w ramach programu reform SSZ.
Zakon Trzech Nagich Mieczy

Obrazek
docilité, fidélité, fraternité

Bracia Mieczowi!

Wiem, że wielu z Was stawiło się tu dzisiaj na wezwanie by stać się częścią pięknej i długiej tradycji świeckich zakonów mieczowych. Jak mniemam, każdy z Was, dzielni mężowie, widzi siebie w roli gwaranta bezpieczeństwa Księcia oraz Jego Dworu. Jesteście tutaj, bo wiemy, że stanowicie elitę Saudadzkich Sił Zbrojnych i wiemy, że bycie elitą Saudadzkich Sił Zbrojnych Wam nie wystarcza! Te trzy miecze w błękicie są Waszymi trzema cnotami - Posłuszeństwem, Lojalnością oraz Braterstwem, a ręka ta jest poświęceniem jakie jesteście w stanie podjąć by tych trzech cnót dochować. Bez znaczenia jest to którego bożka wyznajecie, jaki jest wasz kolor skóry czy język, którym się posługujecie, to kim byliście do czasu przysięgi zostanie dzisiaj zapomniane, a to co zrobiliście będzie wymazane. Waszą nową siedzibą będzie Eskaliburg - tutaj rozpoczniecie Waszą historię w zakonie, ucząc się tego co potrzebne by sprawować powierzone Wam funkcje i tutaj ją zakończycie, spoczywając w katakumbach Zamku.

Stańcie do przysięgi!

[Grupa mężczyzn sprężyście wstaje z zajmowanych miejsc i wysuwa prawą dłoń wierzchem do dołu.]

Jestem ochotnikiem służącym Mitrze Książęcej z posłuszeństwem i lojalnością.

Każdy brat mieczowy jest moim towarzyszem broni, jaka by nie była jego narodowość, rasa czy religia. Wyrażam to solidarnością, która łączy członków jednej rodziny.

Przysięgam strzec z szacunkiem tradycji, związany z moją kadrą dowodzenia, dyscyplina i koleżeństwo są moją siłą, odwaga i lojalność moimi cnotami.

Otrzymane zadanie jest święte, wykonuję je do końca, przestrzegając kodeksu honorowego i regulaminów wojskowych, a jeżeli trzeba, też za cenę własnego życia.

Na polu walki działam bez pasji i nienawiści, szanuję pokonanych wrogów, nigdy nie opuszczam swoich zabitych lub rannych, ani mojej broni.


[Książę przechodzi wzdłuż rzędu wyprostowanych mężczyzn, lekko nacinając ich wysunięte dłonie mieczem.]

Od teraz każdy z Was jest sobie bratem, Jego znakiem - trzy miecze, a domem - Eskaliburg.

Po przysiędze!

[Bracia mieczowi zajmują miejsca, krew kapie na posadzkę, ktoś osuwa się na ziemię (Lekarza!)]
Dziękuję Waszmościom za stawiennictwo na naszej skromnej ceremonii i zapraszam do bufetu na zimną przekąskę.
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Wizyta JXM w Eskaliburgu

Post autor: Christien van der Pohl »

Dziękuje za tą przemowę, również dziękuje za zaufanie - jestem zaszczycony będąc nowym Burgrabią miasta w nacji, która swój początek miała lata temu.

Zaszczytem jest osiągnąć tu coś, mimo wielkiego kryzysu, jednakże prawdziwym osiągnięciem jest to co osiągają obywatele - starzy i nowi odbudowując zniszczone.

Tak więc wznieśmy toast przy bufecie za odbudowę!
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eskalibur”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość