Święto Furlandii 2019

Siedziba Dworu Książęcego. Miasto nie ma zarządcy. Strona miasta.
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Święto Furlandii 2019

Post autor: Christien van der Pohl »

Goście zostawili przywitani przez tańczącą młodzież Księstwa. Śpiewali oni najlepsze i najbardziej znane piosenki w Furlandii i Luindorze. Wszyscy zostali zaproszeni do zajęcia miejsc.

Obrazek

Drodzy obywatele, goście i zaszczytne persony:

Tegoroczne obchody odbędą się tutaj w Buuren - poza oczywiście defiladą. Chciałbym podziękować za przybycie każdemu z was, później zrobię to osobiście. Cieszę się, że Święto Furlandii stanie się tegoroczną możliwością na polepszenie stosunków z innymi domenami Królestwa - w tym, z niedawno powstałym z „okresu ciszy” Królestwie Scholandii. Żywię ogromne nadzieje, że Królestwo utrzyma się w jedności, sprawiedliwym podziale i pokoju wewnętrznym. Niech przetrwa następne tyle lat i jeszcze dłużej!
Po krótkiej przemowie wstępnej, poproszono gości o wygłoszenie swoich przemów - żadna nie była obowiązkowa, lecz miłe przyjmowana przez Księcia i jego zespół powitalny.

Przemowy podjęły się następujące osoby:

(prosimy aby wygłosić swoją przemowę w tym temacie)
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
August von H-Sparasan
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2019, 12:29
NIM: 757428
Lokalizacja: Alhambra, Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Święto Furlandii 2019

Post autor: August von H-Sparasan »

W tym momencie przyszedł list z daleka:
Witam i pozdrawiam serdecznie wszystkich zgromadzonych na Świecie Furlandii! Ja sam niestety nie mogłem do was zawitać i wygłosić przemowy osobiście, jestem bowiem u krewnych w Sarmacji. Jeśli jednak czytacie ten list, to oznacza, że będę mógł przekazać swą przemowę (i zobowiązuję do jej odczytania):

Przyjaciele! Dreamlandczycy! Mieszkańcy Furlandii!
W pierwszej kolejności symbolicznie gratuluję Furlandii, że niezłomnie przetrwała wieki kryzysu. Mimo, iż sam jestem wojskowym, życzę jej, by pozostała nieskażona wojnami i ludzkimi konfliktami, jest bowiem symbolem niezniszczalności!

To tyle. Jeśli ktoś będzie mnie potrzebował, to wie, gdzie jestem.

Pozdrawiam i wy pozdrówcie ode mnie Furlandię
August von Hippogriff de la Sparasan
August de la Sparasan
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Święto Furlandii 2019

Post autor: Christien van der Pohl »

Dziękuję, za te niezwykle piękne życzenia, będę oczekiwać również przemowy od innych gości.

Tymczasem zapraszam na jutrzejszą defiladę wojskową, oraz dzisiejszy bankiet w Pałacu Książęcym.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Święto Furlandii 2019

Post autor: Stanisław Dmowski »

Drodzy zebrani!

Dość późno przyszło mi wygłaszać przemowę z powodów osobistych. By jednak gości długimi elaboratami nie denerwować będzie krótko i zwięźle.

Nie da się ukryć, że kryzys niczym gangrena trawi nasze państwowości i regiony dreamlandzkie. Dotyka on także Furlandię. Kraina ta posiada wielkie tradycje, świetność zyskiwała za panowania księcia Witta. Życie tu tętniło. Sądzę, że ta świetność dla Waszego regionu nadejdzie. Widzę w osobie księcia Christiena kogoś, kto jest pracowity i ma cele, które realizuje. Jestem przekonany, że jeśli wiatry dla Unii będą sprzyjające, zapisze się złotymi zgłoskami na kartach dreamlandzkiej historii. Nie ustawajcie w staraniach nad rozwojem regionu, strzeżcie wielkiego depozytu tradycji i wartości furlandzkich a blask powróci.

Jako scholandzki oficjał mogę skierować jeszcze do JXM życzenia współpracy między naszymi regionami, która z pewnością opłaci się nam wszystkim, opłaci się Dreamlandowi. Zasyłam najszczersze życzenia i pozdrowienia dla wszelakich gości i ogółu mieszkańców!
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Święto Furlandii 2019

Post autor: Christien van der Pohl »

Do współpracy mogę się przychylić bez żadnego przemyślenia. Polepszenie stosunków między domenami i przywrócenie świetności w Księstwie to moje cele.
Jak to mawiano „niezgoda rujnuje, pokój buduje”.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
August von H-Sparasan
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2019, 12:29
NIM: 757428
Lokalizacja: Alhambra, Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Święto Furlandii 2019

Post autor: August von H-Sparasan »

Obrazek
Sterowiec wicekróla przed eksplozją

Był już wieczór, gdy August powrócił na inspekcję sterowca wicekróla. Wszedł tam, a na niego czekały siły z jego bazy. Następnie odjechali w kierunku granicy. Zaraz potem sterowiec nagle wybuchł, raniąc pana Augusta w nogę. Seria eksplozji wywołała popłoch w mieście. Tymczasem August z żołnierzami zniknął bez śladu...
August de la Sparasan
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Posty: 206
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
NIM: 965923
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

Re: Święto Furlandii 2019

Post autor: Christien van der Pohl »

Książę rozdysponował jednostki wojskowe, na miejscu pojawił się pluton zabezpieczających żołnierzy oraz kilku prokuratorów. Zaczęli badać przyczynę eksplozji oraz oczekiwali na wieści o stanie zdrowia Pana Augusta.

Według raportu prokuratury z Buuren:
Sterowiec, jako potężny inżynieryjny transport wypełniony został wodorem. Dokładne umiejscowienie wodoru było w części „balonu”. Podejrzewa się przerwanie tkaniny scalającej balon i utworzenie mieszaniny wybuchowej powietrza z wodorem. Nie wyklucza się działania osób trzecich.

Dla bezpieczeństwa obywateli śledztwo utajona, tak aby wiedział o tym Książę oraz sam Pan August na czas bieżący. Podano medialną informację, iż był to wypadek - tymczasem prokuratura pracowała nad ostatecznym wynikiem.
Obrazek




(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książęce Miasto Buuren”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość