[Debata zamknięta III/2018] Projekt urealnienia

Dział przeznaczony dla zamkniętych wątków Rady Księstwa.
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

[Debata zamknięta III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Otton van der Berg »

Projekt urealnienia
Drogą wyjaśnienia opowiem o co mi chodzi.
Chciałbym by każde przedsiębiorstwo które chce posiadać własny wątek w dziale prowincji z własną ikonką, musiało za to zapłacić. Opłata ta byłaby powiedzmy odpowiednikiem reklamy którą dana firma sobie wykupi. Takie podejście do sprawy nada naszej prowincji wymiar bardziej realny a i zdobycie reklamy na szerokich wodach prowincji będzie bardziej prestiżowym osiągnięciem.
Idą tym tokiem myślenia przedsiębiorstwa takie jak MicroCart, DreamCar i Jednorożec będą musiały zniknąć z świecznika, zamysł nie dotyczył by fundacji, organizacji pozarządowych, wydawnictw i organizacji o charakterze religijnym.
Niestety BergCorp nie stać również na taką reklamę, bo by odczuć realność i wagę takiej inwestycji musi ona wynosić minimum 500.000D

Wnioskuję o usunięcie z działu prowincji przedsiębiorstw, które nie opłaciły swojego wątku jako reklamy.
Oczywiście taka raz opłacona reklama pozostaje do czasu istnienia przedsiębiorstwa.
Całość wkrótce przedstawie w formie wypunktowanej.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Daniel von Witt »

Nie mam zielonego pojęcia o czym Pan opowiada i skąd wynajduje takie sumy. Nie mam również pojęcia skąd dla Pana problemem stało się to, że podmioty zainteresowane i planujące swoją aktywność na wysokim poziomie, wielowątkowym, wnoszą o zakładanie działów, a administracja forum te działy im tworzy. Jak już mówiłem przy okazji wniosku jakiejś firmy o dział - wszystko zależy od planu na aktywność danej organizacji. Jeżeli ta aktywność będzie żywa, wysoka i wielowątkowa - słuszne jest tworzenie działu i nie mam nic przeciw temu, a czasami nawet nic mi do tego, byle w dziale Unii Saudadzkiej panował porządek, za co jako Książę odpowiadam. Nie wiem co mogę w sprawie powiedzieć więcej.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Otton van der Berg »

To tylko sugestia wielowątkowej narracji, a suma jaka trzeba pokryć może taka byc ale nie musi. Nie mam nic przeciwko ze takie wątki Książe tworzy na życzenie mieszkańców. Staram sie tylko nadać kształt i wymiarowość poniesionych kosztów przy założeniu firmy.
Nie bylo by miło gdyby załóżmy na to pana firma zarobiła tyle że mogła by sobie pozwolić na wybicie na szerokie wody działu prowincji, a nie tylko gdzieś w poddziale rozmówek?

Wysłane z mojej cegły przy użyciu Tapatalka
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Daniel von Witt »

To co Pan proponuje to wprowadzanie opłat za korzystanie z forum. Ja takiej propozycji jestem przeciwny i uważam ją za szkodliwą. Napatrzył się Pan za dużo na kompletnie nieudany Fundusz Rozwoju Gospodarczego, który swoją drogą, uzurpuje sobie prawo do tworzenia tych elementów systemu w powietrzu (fabryk, zakładów pracy itp.) i postuluje niszczenie dreamów, tak jakby zakładać, że Fundusz jest alfą i omegą systemu. Teraz usiłuje Pan kopiować ideę "ponoszenia kosztów" na grunt prowincji, tylko w jakiś dziwaczny sposób. Ponosić koszty jest bardzo łatwo. Trudniej jest zarobić, osiągnąć przychód. Spotykam się z tym notorycznie przy działalności np. Koncernu Medialnego Mercurius, który jest "zakładem produkującym artykuły prasowe". Zdecydowałem się w tej firmie na inwestycje (budynki - siedziby wydawnictw poszczególnych tytułów Koncernu), zdecydowałem na koszty (pensje dziennikarzy), ale problem mam z generowaniem przychodów, bo nikt z własnej woli nie chce doceniać pracy ludzkiej i działalności np. Mercurius Furlandiae, chociaż każdy czyta jego artykuły, czyli nabywa produkty tej firmy, tylko za darmo. Pan również spotka się z problemem zarabiania na żelazie, które, no, trudno to stwierdzić, może i nie może być trudne w sprzedaży. Pisałem o tym w wątku Pańskiej firmy - wyprodukować tonę żelaza, a milion ton żelaza to taki sam koszt w postaci nakładu Pańskiej pracy na wytworzenie takich ilości tego towaru. Natomiast wytworzyć jeden artykuł prasowy, a wytworzyć ich 5 (nie mówiąc o milionie) to są różne koszty. Zamiast więc skupiać się na kosztach i ich maksymalizacji (przecież to sprzeczne z zasadami ekonomii) radzę się skupiać na maksymalizacji przychodów.

Podsumowując: jestem przeciwny wprowadzaniu jakichś opłat za działy forum (a co za tym idzie za elementami gospodarki socjalistycznej). Każdy powinien prowadzić narrację jaką chce, czy w swoim dziale czy w jakimś jednym tylko wątku - wszystko powinno zależeć od racjonalnej oceny skali działalności. Forum jest tylko platformą komunikacji, doszukiwanie się w nim szans na generowanie kosztów nie jest rozsądne.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Konrad Samanti »

Nie jestem pewien czy przysługuje mi tu prawo głosu, ale wrzucę swoje trzy grosze. Jeżeli nie przysługuje, proszę przesunąć gdzieś indziej :).
Daniel von Witt pisze:Podsumowując: jestem przeciwny wprowadzaniu jakichś opłat za działy forum (a co za tym idzie za elementami gospodarki socjalistycznej). Każdy powinien prowadzić narrację jaką chce, czy w swoim dziale czy w jakimś jednym tylko wątku - wszystko powinno zależeć od racjonalnej oceny skali działalności. Forum jest tylko platformą komunikacji, doszukiwanie się w nim szans na generowanie kosztów nie jest rozsądne.
Wydawało by się, iż rozdawanie podforów (potworów) na lewo i prawo to socjalizm, a wprowadzenie opłaty to czysto kapitalistyczny sposób regulacji popytu na surowiec zwany podforum (potworem;). Sądzę, iż nazwanie podforum (potworów;) surowcem nie jest nad wymiar - w końcu zabierają one miejsce w bazie, w transferze, czy przestrzeń na ekranie konsumenta (tutaj siedzi motyw przestrzeni reklamowej).

Moim zdaniem, posiadanie podforum powinno być swego rodzaju wyznacznikiem prestiżu, stażu marki, przy czym opłata mogła by być częścią procesu aplikacyjnego. W tej chwili potwory rozdawane są na lewo i prawo, powodując rozburdelizowanie struktury forum, a zysk z tego, nawet narracyjny, żodyn.

Mam także teorię, iż ilość potworów w obiegu wpływa negatywnie na wydajność forum, ale pozostaje to na razie w sferze hipotez.

Pozdrawiam,
Konrad z Samanti
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Otton van der Berg »

Nie chodzi mi o nic innego jak o zabawę w zdobyciu tego prestiżowego miejsca jak swoje wlasne wydzielone w dziale prowincji. Nie rozumirm po co, tak to marginesować że to ekonomicznie nie poprawne etc etc
Wychodzę z założenia że zdobycie prestiżu będzie bardziej docenione niz cokolwiek innego co zrobimy.
Nie zależy mi na zyskach ale liczy sie fun, cos co trudniej zdobyć, cieszy bardziej.
Jeśli uważa pan że poniesienie takich kosztów jak kupno miejsca na forum bierze sie z niczego to ja nie wiem jakiego rodzaju obrotu pieniadza pan oczekuje.

Wysłane z mojej cegły przy użyciu Tapatalka
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Daniel von Witt »

Konrad Samanti pisze:
Nie jestem pewien czy przysługuje mi tu prawo głosu, ale wrzucę swoje trzy grosze. Jeżeli nie przysługuje, proszę przesunąć gdzieś indziej :).
Skoro uprawnienia Pańskie pozwalają na klikanie w odpowiedni przycisk i wpisywanie tekstu w odpowiednie okno, to raczej tak. Póki co prawo do pisania postów nie jest przedmiotem sprzedaży.
Konrad Samanti pisze:
Wydawało by się, iż rozdawanie podforów (potworów) na lewo i prawo to socjalizm, a wprowadzenie opłaty to czysto kapitalistyczny sposób regulacji popytu na surowiec zwany podforum (potworem;). Sądzę, iż nazwanie podforum (potworów;) surowcem nie jest nad wymiar - w końcu zabierają one miejsce w bazie, w transferze, czy przestrzeń na ekranie konsumenta (tutaj siedzi motyw przestrzeni reklamowej).
Nie wiem gdzie widzi Pan to rozdawnictwo, ale ja go nie dostrzegam. Struktura forum Unii Saudadzkiej jest dopasowana do aktualnych potrzeb jej władz, obywateli i instytucji z przedsiębiorstwami, które tu działają. Działy na forum Unii Saudadzkiej nie są rozdawane za nieróbstwo. Są tworzone po to, by aktywność o podobnym charakterze lub generowana przez konkretny podmiot, mogła być grupowana w danym dziale. To chyba wydaje się wszystkim oczywiste. Opłaty za kolei nie będą objawem kapitalizmu, ale etatyzmu, bo forum należy do państwa, a państwo miałoby tutaj zapewniać przestrzeń do komunikacji za jakąś opłatą. Nie regulowałoby to popytu, bo każdego na dział raczej byłoby stać. Opłata i jej ewentualna wysokość nie jest bowiem ogranicznikiem w tworzeniu działów - jest nim brak pomysłu na ich zagospodarowywanie, a nawet gdy takowe już się utworzy, a braknie czegokolwiek do ich wypełniania, to zawsze można proces odwrócić i dział zamknąć.
Konrad Samanti pisze:
Moim zdaniem, posiadanie podforum powinno być swego rodzaju wyznacznikiem prestiżu, stażu marki, przy czym opłata mogła by być częścią procesu aplikacyjnego. W tej chwili potwory rozdawane są na lewo i prawo, powodując rozburdelizowanie struktury forum, a zysk z tego, nawet narracyjny, żodyn.
A czy nie jest tak obecnie? Bo jak rozumiem, prestiż można kupić po uiszczeniu odpowiedniej opłaty? "Mam dział - mam prestiż, bo za niego zapłaciłem" - czyż tak?
Otton van der Berg pisze:
Nie chodzi mi o nic innego jak o zabawę w zdobyciu tego prestiżowego miejsca jak swoje wlasne wydzielone w dziale prowincji.
Posiadanie działu świadczyć ma o prestiżu? Proszę się nad tym zastanowić: chcę mieć dział, by mieć prestiż -> kupię sobie dział -> kupię sobie prestiż! To nigdy w życiu nie było prostsze! :)
Otton van der Berg pisze:
Wychodzę z założenia że zdobycie prestiżu będzie bardziej docenione niz cokolwiek innego co zrobimy.
Gdy Pan sobie kupi prestiż to nie będzie. Ośmieszy Pan siebie albo (i) to dobro.
Otton van der Berg pisze:
Nie zależy mi na zyskach ale liczy sie fun, cos co trudniej zdobyć, cieszy bardziej.
Mi też nie, bo często ich nie osiągam. Większość biznesów Wittów podyktowana jest chęcią ekspansji szeroko rozumianej, a nie tylko zysków. Jednak to z przyczyn ekonomicznych zainicjował Pan tę debatę.
Otton van der Berg pisze:
Jeśli uważa pan że poniesienie takich kosztów jak kupno miejsca na forum bierze sie z niczego to ja nie wiem jakiego rodzaju obrotu pieniadza pan oczekuje.
Po kolei, gdzie tak napisałem lub to zasugerowałem? Wtedy postaram się odnieść do tej wypowiedzi.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Konrad Samanti »

Daniel von Witt pisze: Skoro uprawnienia Pańskie pozwalają na klikanie w odpowiedni przycisk i wpisywanie tekstu w odpowiednie okno, to raczej tak. Póki co prawo do pisania postów nie jest przedmiotem sprzedaży.
Dziękuję.
Daniel von Witt pisze:Nie wiem gdzie widzi Pan to rozdawnictwo, ale ja go nie dostrzegam. Struktura forum Unii Saudadzkiej jest dopasowana do aktualnych potrzeb jej władz, obywateli i instytucji z przedsiębiorstwami, które tu działają. Działy na forum Unii Saudadzkiej nie są rozdawane za nieróbstwo. Są tworzone po to, by aktywność o podobnym charakterze lub generowana przez konkretny podmiot, mogła być grupowana w danym dziale. To chyba wydaje się wszystkim oczywiste. Opłaty za kolei nie będą objawem kapitalizmu, ale etatyzmu, bo forum należy do państwa, a państwo miałoby tutaj zapewniać przestrzeń do komunikacji za jakąś opłatą. Nie regulowałoby to popytu, bo każdego na dział raczej byłoby stać. Opłata i jej ewentualna wysokość nie jest bowiem ogranicznikiem w tworzeniu działów - jest nim brak pomysłu na ich zagospodarowywanie, a nawet gdy takowe już się utworzy, a braknie czegokolwiek do ich wypełniania, to zawsze można proces odwrócić i dział zamknąć.
Odnoszę się tu do problemu rozdawnictwa potworów na terenie całego Dreamlandu, nie tylko Unii, proszę nie brać tego personalnie. Aczkolwiek, kwantyfikując, na 18 podforów US, 5 z nich ma mniej niż 5 wątków, a aż 9 z nich (50%) ma co najwyżej ich 20.

Jak już wspomniałem, podforum jest także przestrzenią reklamową i jako taka stanowi pewien rodzaj produktu (czy surowca, jakkolwiek zwał.) Zazwyczaj narzekamy, że nie ma na co wydawać pieniędzy - a kiedy znajduje się pomysł, to jednak jest be, bo przecież kosztuje :).
Daniel von Witt pisze: A czy nie jest tak obecnie? Bo jak rozumiem, prestiż można kupić po uiszczeniu odpowiedniej opłaty? "Mam dział - mam prestiż, bo za niego zapłaciłem" - czyż tak?
Moim zdaniem, posiadanie podforum powinno być swego rodzaju wyznacznikiem prestiżu, stażu marki, przy czym opłata mogła by być częścią procesu aplikacyjnego. W tej chwili potwory rozdawane są na lewo i prawo, powodując rozburdelizowanie struktury forum, a zysk z tego, nawet narracyjny, żodyn.

Podkreślam, jest to moja opinia na całokształt sytuacji w Dreamlandzie.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Ekscelencjo,
Konrad Samanti pisze:
Odnoszę się tu do problemu rozdawnictwa potworów na terenie całego Dreamlandu, nie tylko Unii, proszę nie brać tego personalnie. Aczkolwiek, kwantyfikując, na 18 podforów US, 5 z nich ma mniej niż 5 wątków, a aż 9 z nich (50%) ma co najwyżej ich 20.
Nie uważam, że to zjawisko jest jakimś szczególnym problemem. Ba, nie jest w mojej ocenie żadnym. Tempo życia w Królestwie, a w Unii tak samo, jest o wiele większe niż w przeszłości. Będę więc bronił obecnego sposobu gospodarowania strukturą forum. Nawet gdy tworzy się jakiś dział, w którym nic się nie dzieje to jaki problem po czasie go zamknąć i schować? Widzi Pan problemy nie w tym co trzeba. Dla mnie problemem jest to, że ludzie nie chcą być aktywni, a potem narzekają, że są puste działy, tak jak Pan. Nie wiem jakie ma Pan "wymogi" względem struktury forum, kiedy jakoś niechętny jest Pan do ich wypełniania.
Konrad Samanti pisze:
Jak już wspomniałem, podforum jest także przestrzenią reklamową i jako taka stanowi pewien rodzaj produktu (czy surowca, jakkolwiek zwał.) Zazwyczaj narzekamy, że nie ma na co wydawać pieniędzy - a kiedy znajduje się pomysł, to jednak jest be, bo przecież kosztuje :).
Zgadzam się z pierwszą częścią, tyle tylko, że to dobro wolne - przestrzeń ogólnodostępna. Budowa marki nie polega na wykupie (innym zdobyciu) działu forum, tylko na mozolnej pracy i promocji. Natomiast co do kosztów - to nie zgadzam się z Pańskim poglądem. Dusigroszami nie są przedsiębiorstwa. Jeśli ktoś zakłada przedsiębiorstwo to w nie inwestuje i jest gotów na obracanie swoimi środkami. Dusigroszami są osoby fizyczne, które nie lubią płacić komuś za cokolwiek. Lubią tylko zbierać kasę i ją chomikować.
Konrad Samanti pisze:
Moim zdaniem, posiadanie podforum powinno być swego rodzaju wyznacznikiem prestiżu, stażu marki, przy czym opłata mogła by być częścią procesu aplikacyjnego. W tej chwili potwory rozdawane są na lewo i prawo, powodując rozburdelizowanie struktury forum, a zysk z tego, nawet narracyjny, żodyn.
Nie dostrzegam burdelu. Widzi Pan burdel w Unii Saudadzkiej? Ile prywatnych przedsiębiorstw ma tutaj swoje działy? 200? 500?

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Otton van der Berg »

Widzę, że kompletnie się nie rozumiemy w tej kwestii z WXM.
Propozycja opłat za widoczniejsze miejsce na forum dla firm do kupienia za gruba kase była przedstawiona wyłącznie z myślą o wzbogacenie narracji (czyt.prestiż miejsca, nazwij to jak chcesz).
Nie brałem pod uwagę takich porównań homeryckich jakie pan tutaj przedstawia typu kupowanie prestiżu za kase ??, kupie sobie dział??
Naprawdę umknęła panu ta myśl, o co chodzi z opłatą za miejsce w dziale?
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Daniel von Witt »

Rozumiemy, i ja żadnej formy wprowadzania opłat za działy nie poprę, a powody tego wyartykułowałem wyżej.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Konrad Samanti »

Dziękuję za tak obszerne zaadresowanie moich wątpliwości. W jednym miejscu, niestety atakuje Pan stracha na wróble i będę musiał jednak go Panu zabrać ze spoconych rączek:
Daniel von Witt pisze:Budowa marki nie polega na wykupie (innym zdobyciu) działu forum, tylko na mozolnej pracy i promocji.
Jak napisałem w moim pierwszym poście, ba - pogrubiłem w kolejnym, opłata za dział powinna być częścią, nie jedynym warunkiem otrzymania podforum. To właśnie głównym czynnikiem decyzyjnym powinna być marka i prestiż, ta zbudowana na mozolnej pracy, a otrzymanie podforum - ukoronowaniem tych wysiłków. Czytajmy dzieciom :)!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Daniel von Witt »

I biorąc to wszystko w całość - dyskusja wydaje się zbędna, bo dziś swoje miejsca na forum Unii zdobywają najaktywniejsze przedsiębiorstwa (te, które zasłużyły), a te które tych działów nie posiadają to albo o to nie wnosiły do administracji forum, albo tego nie potrzebują. Ja ze swojej strony dziękuję za debatę.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Otton van der Berg »

Chciałbym usłyszeć opinie pozostałych członków rady.
Przedłużam debatę do 31 marca.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Jako osoba zainteresowana gospodarką tylko w takim stopniu w jakim może inwestować w akcje, nie mam żadnej opinii. Jest mi to obojętne, bo i tak nie działam na tym polu.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [Debata III/2018] Projekt urealnienia

Post autor: Otton van der Berg »

Z braku zainteresowania projektem, zamykam debatę wcześniej.
projekt upadł
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Rady Księstwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości