Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Karolina Aleksandra »

Zatrudnię sympatycznego i odważnego redaktora, który będzie współodpowiedzialny za aktualizację Wydarzeń Bieżących.

Obowiązki:
  • Podsyłanie ciekawych tematów do Wydarzeń Bieżących;
  • Zwracanie uwagi na potencjalne pomyłki oraz błędy;
  • Aktualizowanie wiadomości na stronie głównej Królestwa.
Sympatyczne rzeczy:
  • Wynagrodzenie: x D za każdego zredagowanego newsa, x D za każdy podesłany link do WB;
  • Praca w młodym i prężnie rozwijającym się zespole ze sporymi perspektywami zawodowymi;
  • Dobre referencje i świetny wpis w wirtualnym CV po wsze czasy.
Ale co z tym wynagrodzeniem? Otóż — kandydat może samodzielnie je podać.

Zgłoszenia wraz z uzasadnieniami kandydatury oraz proponowanymi stawkami należy składać w tym wątku.

KA
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Aleksander »

Karolina Aleksandra pisze:Praca w młodym i prężnie rozwijającym się zespole ze sporymi perspektywami zawodowymi;
[*]Dobre referencje i świetny wpis w wirtualnym CV po wsze czasy.
Obrazek
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Karolina Aleksandra pisze:
  • Wynagrodzenie: x D za każdego zredagowanego newsa, x D za każdy podesłany link do WB;
  • Praca w młodym i prężnie rozwijającym się zespole ze sporymi perspektywami zawodowymi;
  • Dobre referencje i świetny wpis w wirtualnym CV po wsze czasy.
Ale co z tym wynagrodzeniem? Otóż — kandydat może samodzielnie je podać.

Zgłoszenia wraz z uzasadnieniami kandydatury oraz proponowanymi stawkami należy składać w tym wątku.
Przepraszam, ale mam dzisiejszej nocy chyba przytępiony dowcip. To jest żart, prawda?
ppłk Alojzy Pupka
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Polyna »

Typowa Karo – copywriterka, humanistka
Obrazek
// Ingawaar, 6 grudnia o 10:47
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Torkan Ingawaar »

Nie ma się co nabijać, oferta całkiem całkiem. Zgłaszam swoją kandydaturę.

Liczne argumenty sprawiające, że jestem najlepszą osobą na to stanowisko można by było wymieniać tygodniami, co, jak przypuszczam, jest zbędne, ale dla porządku przypomnę najważniejsze z nich:

1. Byłem administratorem forum, jestem moderatorem. Aspekty techniczne mojej pracy nie będą mi więc sprawiać problemu.

2. Odwiedzam forum przynajmniej raz na dwa dni, z reguły częściej.

3. Od zawsze marzyłem o tej pracy. Jestem osobą sumienną, pracowitą. Nie boję się wyzwań. Perspektywa pracy w młodym i prężnie rozwijającym się zespole ze sporymi perspektywami zawodowymi jest bardzo zachęcająca z punktu widzenia mojego rozwoju osobistego.

4. Obaj z mężem prowadzimy bardzo wystawny tryb życia. Kiedyś mogliśmy sobie pozwolić na wiele, bo przywłaszczyłem sobie ponad 300 tys dreamów państwowych pieniędzy od Parlamentu Królewskiego, ale gdy potem musiałem oddać, a dodatkowo przehulałem cały spadek po Albonie (Świeć Wando nad Jego Duszą), ledwo starcza nam do pierwszego.

5. Byłem MSZ, MS i premierem. Przez to nigdzie nie chcą mnie przyjąć, bo zawsze dokopują się do mojej przeszłości i stwierdzają, że na pewno puściłbym zakład z dymem lub w najlepszym wypadku podbierał forsę z kasy fiskalnej. Wierzę, że Wasza Królewska Mość pomaga takim wykolejonym osobnikom jak ja i umożliwia im nowy start w życiu.

6. Jestem przybranym prapraprapradziadkiem Waszej Królewskiej Mości, a rodziny nie zostawia się nigdy na lodzie.

7. Jak mnie zatrudnicie, to nikomu nie powiem, że ongiś nazywano Waszą Królewską Mość imieniem Konrad. (ups...)

8. Mój stary był królem Natanii, a jeszcze wcześniej współpracował z Marcusem Lebencjuszem (serio, serio)

9. Mój mąż jest bardzo. ale to bardzo wpływowym królem seniorem i bardzo, ale to bardzo nie lubi, gdy ktoś nie docenia starań jego kruszynki. Chyba chce sobie WKM jeszcze troszkę popanować, prawda? Dla atencji wstawiam scenę z naszej podróży poślubnej, uwiecznioną na jednej z płaskorzeźb fasady Pałacu Książęcego w Sangajokk:
Obrazek
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Karolina Aleksandra »

Litości, oczywiście, że treści w ogłoszeniu, które wywołały rozbawienie, były żartem. Chciałam przykuć uwagę i rozluźnić atmosferę, jednocześnie anonsując problematykę poszukiwanej osoby.

Ale żeby do tego wyciągać zdjęcie, które znajduje się tylko w Google, i o którego istnieniu nigdy nie informowałam, to naprawdę trzeba mieć złą wolę. Wielokrotnie prosiłam Towarzyszkę zarówno publicznie, jak i prywatnie, o nieużywanie moich realnych danych czy zdjęć. Pytałam także wielokrotnie, czy czymś zawiniłam lub czy Towarzyszka ma o coś do mnie żal, że zachowuje się Towarzyszka w taki sposób (tutaj mam na myśli także inne sytuacje, jak np. ta z ustawieniem sobie trzech „imion”). Nie dostałam żadnej odpowiedzi w temacie. Starałam się przy tym być dyplomatyczna, ale ileż można? Może najlepiej napiszę wyraźnie.

NAPRAWDĘ BARDZO UPRZEJMIE PROSZĘ O TO, ABY NIE UŻYWAĆ MOICH ZDJĘĆ W MIEJSCACH PUBLICZNYCH KRÓLESTWA DREAMLANDU, ANI TEŻ CZYNIĆ ALUZJI DO MOICH REALNYCH DANYCH. JEŚLI TOWARZYSZKA CHCE W TEN SPOSÓB ZWRÓCIĆ NA SIEBIE MOJĄ UWAGĘ I NP. PÓJŚĆ NA RANDKĘ ZE MNĄ, INFORMUJĘ, ŻE TEN SPOSÓB NIE DZIAŁA.

Dziękuję.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze:Ale żeby do tego wyciągać zdjęcie, które znajduje się tylko w Google, i o którego istnieniu nigdy nie informowałam
Znajduje się też tutaj. To jest nic czego nikt nie mógłby znaleźć prowadząc research samemu, więc nie widzę żadnego naruszenia prywatności ani niczego. Jeżeli nie chcesz żeby twoje zdjęcia pojawiały się w Internecie, to ich po prostu nie publikuj.

A z Torkanem za przekroczenie uprawnień i zmianę wypowiedzi tak że przeinacza się jej sens spotkamy się w sondzie.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Torkan Ingawaar »

Ach, zapomniałem wspomnieć. Satysfakcjonować mnie będzie wynagrodzenie w wysokości 600 D od newsa i 200 D od informacji w WB. Biorąc pod uwagę, że liczba newsów raczej nie będzie przekraczać kilku w miesiącu, a w Parlamencie za wysłanie raz na jakiś czas formularza z głosem można dostać 8 tys, sądzę, że podane stawki są względnie rozsądne.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Torkan Ingawaar »

Polyna pisze:A z Torkanem za przekroczenie uprawnień i zmianę wypowiedzi tak że przeinacza się jej sens spotkamy się w sondzie
Łeeeee, Torkan, jesteś u pani!
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Karolina Aleksandra »

Polyna pisze:
Znajduje się też tutaj. To jest nic czego nikt nie mógłby znaleźć prowadząc research samemu, więc nie widzę żadnego naruszenia prywatności ani niczego. Jeżeli nie chcesz żeby twoje zdjęcia pojawiały się w Internecie, to ich po prostu nie publikuj.

Wspaniale. Naprawdę przeszliśmy do wrzucania na forum wirtualnego państwa zdjęć z reala i uzasadniania tego faktem, że coś się znalazło w Internecie, na stronie, która zupełnie nie ma nic wspólnego z mikronacjami, na której nie znajduje się nawet mój mikronacyjny email czy moje mikronacyjne personalia? Tam nie ma Karoliny Aleksandry czy Karoliny von Lichtenstein.

Według tej logiki mogę zacząć przeglądać bazę e-maili osób zarejestrowanych w CRM — część z nich ma realne personalia w adresach e-mailowych (także i osoby, które wypowiedziały się w debacie w PK przeciwko ochronie wrażliwych danych, motywując to „wolnością słowa”) — i po dokonaniu odpowiedniego researchu mogę publikować ich zdjęcia, które znajdę, na forum Królestwa Dreamlandu?

No nie sądzę.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Karolina Aleksandra »

Ja rozumiem zresztą wszystko — jakieś „retorsje”, chęć wzięcia odwetu albo zwykła chęć potrollowania sobie. No spoko, zdarza się. Słyszę już zresztą wyrazy oburzenia „białych dreamlandzkich mężczyzn”, że sama często wspominam o realnym życiu. Ba, niedługo zapewne zostanę zgrillowana i spalona na stosie za to, że nie podoba mi się wykorzystywanie moich zdjęć, bo przecież powinnam być wiecznie uprzejma i łagodna, dyplomatycznie także ignorować takie kwestie i w ogóle to te tyrady działają tylko na moją niekorzyść.

Wspominam o realu. Tu grzane wino, tam inne kwestie. Może to błąd. Jednakże nigdy w Dreamlandzie nie użyłam czyjegoś realnego nazwiska, imienia czy innych takich rzeczy. Wręcz przeciwnie, chciałam tylko bronić prawa każdej osoby do tego, aby nie musieć podziwiać swoich zdjęć czy nazwisk na forum Królestwa. Monitowałam Towarzyszkę wielokrotnie prywatnie z prośbą o to, aby nie robić takich rzeczy. Chciałam dyplomatycznie i uprzejmie, a spotykam się z coraz silniejszym trollingiem.

To nawet nie jest nieuprzejmość. To jest po prostu słabe, zwłaszcza gdy wykorzystujecie zdjęcia, które nigdy nie miały prawa do Was trafić, bo zostały przekazane ograniczonej grupie ludzi. I przy pełnej świadomości, że tego nie usunę, bo prawo Królestwa Dreamlandu tego zabrania, za to pozwala na nieograniczoną wolność słowa. W rezultacie mogłam liczyć tylko na uprzejmość Towarzyszki i zareagowanie na moją prośbę. Cóż, przeliczyłam się. Możecie, Towarzyszko, dumnie postawić się obok Pawła Zanika, bo to postępowanie jest zupełnie podobne do niego.

No do jasnej ciasnej scholandzkiej, Towarzyszko Polyno, jakbyście zareagowali, gdyby to Wasze zdjęcie się pojawiło? Nie mówcie mi, że motyle by z radości w Waszym brzuchu latały czy coś. Nie latałyby. Rzucilibyście focha, usunęlibyście konto i zniknęlibyście z mikronacji na pół roku. No ale to co Wam wolno, to już nie innym, c'nie?

(—) Karolina Aleksandra
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze:W rezultacie mogłam liczyć tylko na uprzejmość Towarzyszki i zareagowanie na moją prośbę.
Nie miałam takiej możliwości, nie można edytować ani usuwać swoich postów po pewnym czasie.
No do jasnej ciasnej scholandzkiej, Towarzyszko Polyno, jakbyście zareagowali, gdyby to Wasze zdjęcie się pojawiło?
Przejrzyj komentarze pod serią artykułów Towarzysz Ciupak patrzy na rzeczy które ukazały się w Księstwie Sarmacji, tam znajdziesz swoją odpowiedź.

EDIT: odc. 1, 2, 3, 4, jakbyś nie potrafiła znaleźć.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Karolina Aleksandra »

Polyna pisze:
Nie miałam takiej możliwości, nie można edytować ani usuwać swoich postów po pewnym czasie.

Hm. W takim razie zawsze można poprosić osobę, która ma takie uprawnienia, o edycję lub usunięcie danego posta.
Przejrzyj komentarze pod serią artykułów Towarzysz Ciupak patrzy na rzeczy które ukazały się w Księstwie Sarmacji, tam znajdziesz swoją odpowiedź.

Ok, zwracam honor, ale chyba zdjęcia, które zostały opublikowane, uzyskały najpierw zgodę na publikację, czyż nie? A gdyby nie uzyskały, to zostałyby usunięte ze strony Księstwa bez problemu na wniosek poszkodowanej strony. Tutaj dyskutujemy o innej sytuacji. I owszem, w trakcie dyskusji poniosły mnie emocje, ale mimo mojego życiowego optymizmu, nie wierzę w to, że Towarzyszka po wymianie tylu prywatnych wiadomości i tylu publicznych prośbach nadal nie wiedziała, że wolałabym uniknąć tego typu sytuacji.

(—) Karolina Aleksandra
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Polyna »

Karolina Aleksandra pisze:Ok, zwracam honor, ale chyba zdjęcia, które zostały opublikowane, uzyskały najpierw zgodę na publikację, czyż nie?
Sure, ale już użycie ich w Ciupakabra czyha na spokój Księstwa Sarmacji! było już totalnie nieautoryzowane. Zresztą także zostało zapostowane w celu satyrycznym jak ten mój mem z towarzyszką.
A gdyby nie uzyskały, to zostałyby usunięte ze strony Księstwa bez problemu na wniosek poszkodowanej strony.
Tyle że ja nie miałam nigdy żadnego zamiaru uważania się za osobę w jakikolwiek sposób „poszkodowaną” przez publikację jakichkolwiek danych czy wizerunku. Je i tak bez problemu można znaleźć w Internecie, ba, myślę że ze wszystkiego możnaby zrobić pełnego doksa, a rzeczy wrzuconych do Internetu nie da się wymazać, nawet jeżeli nazywasz się Beyoncé Knowles.

No dobra, stripy Kowalczykowskiego się dało. Ale to tylko przypadkiem.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Chamskie jak cholera. No naprawdę, jaki ta strona ma związek z mikronacjami w ogóle? Argument 'każdy może sobie znaleźć' to nie argument, bo już to widzę jak każdy w wolnym czasie szuka realnych danych osób stąd... Prawdopodobnie jakby nie towarzyszka to ten ktoś nie pomyślałby nawet o tym.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Dodam jeszcze, że chyba zbyt szybko zakopaliśmy debatę o ograniczeniu korzystania z realnych danych obywateli, bo jak widać-jednak są przypadki, gdzie poszkodowany nie jest sobie winny.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Polyna »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:Dodam jeszcze, że chyba zbyt szybko zakopaliśmy debatę o ograniczeniu korzystania z realnych danych obywateli, bo jak widać-jednak są przypadki, gdzie poszkodowany nie jest sobie winny.
Tow. Karolina sama wielokrotnie publikowała swój realny wizerunek w różnych miejscach mikroświata, nawet podpisując go nazwiskiem „von Lichtenstein”, więc niestety nie masz racji że „nie jest sobie winna".
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Gaston de Senancour »

Karolina Aleksandra pisze:
Słyszę już zresztą wyrazy oburzenia „białych dreamlandzkich mężczyzn”, że sama często wspominam o realnym życiu.
Bynajmniej. Żadnego oburzenia. 100 procent rozbawienia.

A ponieważ sytuacja dotyczy stałego grona osób i ma tendencję na samoodtwarzania się, proponuję zrobić szczery rachunek sumienia i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy gdzieś po drodze WKM nie wypiła odrobinę za dużo alkoholu z niewłaściwymi biesiadnikami, którzy znaleźli się w posiadaniu niewygodnych zdjęć z roznegliżowaną dupą czy odsłoniętym cyckiem, które to zdjęcia jeszcze mogą wypłynąć i pewnie wypłyną, i czy omyłkowo nie obciągnęła zbyt dużej liczby penisów, których właściciele mogą żerować na rozmaitych lukach prawnych, wypaczając kształt polityki Pałacu i Dworu Królewskiego.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Karolina Aleksandra »

Polyna pisze:Tow. Karolina sama wielokrotnie publikowała swój realny wizerunek w różnych miejscach mikroświata, nawet podpisując go nazwiskiem „von Lichtenstein”, więc niestety nie masz racji że „nie jest sobie winna".
Hm. Ja sama nie publikowałam, robiły to inne osoby, to raz. Dwa, rzecz miała miejsce dobre parę lat temu. Trzy, czy Towarzyszka świadomie pomija fakt, że w tym wątku cały czas maglowana jest sprawa zdjęć, które nie były kiedykolwiek udostępniane w mikroświecie, ani też nie były udostępniane Towarzyszce? To dla mnie dosyć istotna różnica.

Sugeruję się zapoznać z orzeczeniem Sądu Królewskiego i spróbować znaleźć w sobie odrobinę empatii. A do tego czasu, temat dla mnie zamknięty. Bo to dosyć niesamowite, że tylko Towarzyszka ma problem ze zrozumieniem, o co się rozbija sprawa (chociaż nie miała problemu z ignorowaniem moich pytań na ten temat zadawanych drogą prywatną, co znowu dowodzi złej woli i trollingu, a nie szczerego niezrozumienia).

Ekscelencjo de Senancour, muszę przyznać, że rozbawił mnie WE swoją wypowiedzią. To niesamowite, jak mało WE wie o mnie. A podobno chwalę się realnym życiem na prawo i lewo.

KA
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dam pracę: Redaktor Wydarzeń Bieżących

Post autor: Karolina Aleksandra »

Wracamy do meritum. Do tej pory otrzymałam tylko jedną kandydaturę. Ostateczny deadline — piątek, godz. 23.59.

KA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości