Ustawa o sprawowaniu administracji nad ziemią

Zbiór aktów scholandzkiego prawa krajowego
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Ustawa o sprawowaniu administracji nad ziemią

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Ustawa o sprawowaniu administracji nad ziemią

wprowadzona na mocy głosowania Zgromadzenia Obywatelskiego z dnia 14 czerwca 2018 roku,

03.01 204 roku kalendarza scholandzkiego.


1. Terytorium Scholandii jest podzielone na jednostki administracyjne o różnym statusie bezpośredniej zależności od państwa. Dzieli się je na:
-terytoria administracji rządowej
-terytoria administracji rządowej pod zarządem prywatnym
-terytoria administracji prywatnej pod częściowym zarządem rządowym
-terytoria administracji prywatnej
 • Terytoria administracji rządowej - jednostki administracyjne Królestwa Scholandii, będące jego prawną własnością. Zarząd nad terytoriami administracji rządowej sprawuje aktualnie panujący rząd Scholandii na czele z premierem. Obejmuje powierzchnię terytorium całego Królestwa Scholandii, oprócz terytoriów posiadających odrębny, wyróżniony charakter prawny. Jedynie z terytoriów administracji rządowej mogą zostać wydzielane lenna.

  Terytoria administracji rządowej pod zarządem prywatnym - jednostki administracyjne Królestwa Scholandii, będące jego prawną własnością. Zarząd nad terytoriami administracji rządowej sprawuje osoba prywatna, która w drodze prawnej została do tego upoważniona. Sprawowany zarząd jest ograniczony przez decyzje rządu Królestwa Scholandii i może zostać odebrany wskutek użytkowania niewłaściwego z zamiarem przewidzianym w umowie. W wypadku odebrania terytorium administracji rządowej pod zarządem prywatnym osobie prywatnej, właścicielem staje się Królestwo Scholandii na zasadach terytorium administracji rządowej.

  Terytoria administracji prywatnej pod zarządem rządowym - jednostki administracyjne będące własnością prywatną, znajdujące się na terytorium Królestwa Scholandii. Terytorium prywatne pod zarządem rządowym udostępnia osoba prywatna Królestwu Scholandii, kompetencje zarządzania muszą zostać określone w umowie. Obowiązkiem rządu jest prowadzenie działalności zgodnej z prawem obowiązującym w Królestwie Dreamlandu i Królestwie Scholandii, postępując zgodnie z wolą obywateli Scholandii mając na uwadze ich dobro. Zarząd nad nimi sprawuje rząd Scholandii.

  Terytoria administracji prywatnej - jednostki administracyjne będące własnością prywatną, znajdujące się na terytorium Królestwa Scholandii. Zarząd nad terytorium administracji prywatnej sprawuje osoba prywatna, nad której działaniami sprawują obserwacje władze Królestwa Scholandii. Status terytorium może zostać nadany i odebrany wyłącznie drogą głosowania Zgromadzenia Obywatelskiego. Zarządca jest zobowiązany do prowadzenia comiesięcznych wpłat o wartości określonej w umowie na konto rządu Scholandii w celu legitymizacji sprawowania zarządu.
2. Zarządcy wszystkich jednostek terytorialnych są zobowiązani do przestrzegania regulaminu zarządzania terytorium.
Regulamin zarządzania terytorium:
 • 1. Żadne działania prowadzone w obrębie zarządzanej jednostki terytorialnej nie mogą być skierowane przeciwko społeczności obywatelskiej Scholandii.
  2. Działania prowadzone w obrębie zarządzanej jednostki terytorialnej nie mogą prowadzić do nadmiernej eksploatacji przyrody ożywionej i nieożywionej.
  3. Zarządca zastrzega sobie prawo do czerpania wszelkich korzyści uzyskiwanych zgodnie z regulaminem zarządzania terytorium.
  4. Rząd Scholandii zastrzega sobie prawo do wyciągania od zarządcy terytorium odpowiedzialności karnej za pełnioną na jego terenie działalność, jeśli złamał prawo.
  5. Królestwo Scholandii zastrzega sobie prawo do odebrania zarządu nad terytorium osobie prywatnej w drodze postępowania sądowego
3. Terytoria administracji rządowej pod zarządem prywatnym i terytoria administracji prywatnej mogą dodatkowo uzyskać cztery rodzaje statusów prawnych:
 • 1. Działki wydobywcze
  2. Działki badawcze
  3. Działki rekreacyjne
  4. Działki rekultywacyjne

  1. Działki wydobywcze pozwalają na prowadzenie działalności wydobywczej na terenie całego obszaru działki. Działalność wydobywcza jest działalnością górniczą,
  2. Działki badawcze zakazują wszelkiej działalności innej od służącej celom naukowym (w tym: badania gleb, środowiska przyrodniczego itp.) Koszt utrzymania tej działki jest zmniejszony o 70% oryginalnej ceny.
  3. Działki rekreacyjne zakazują prowadzenia produkcji masowej i mają na celu tworzenie infrastruktury rekreacyjnej, wypoczynkowej. Koszt utrzymania działki rekreacyjnej jest zmniejszony o 25% oryginalnej ceny.
  4. Działki rekultywacyjne przeznaczone są na budowę wysypisk oraz prowadzenia działań mających na celu poprawę jakości środowiska. Koszt utrzymania działki rekultywacyjnej wynosi 90% oryginalnej ceny.

  3a. Dodatkowe statusy prawne nadawane są na całość, lub pewną część terytorium z bezwzględnym nakazem wykorzystania wnioskowanej działki w określonym celu.
  3b. Specjalny status działki uzyskuje się na wniosek wystosowany wobec przedstawiciela rządu.
21 czerwca 2018 roku,
03.02 204 roku scholandzkiego,

Ruprecht van den Spraak

Zablokowany

Wróć do „Ogłoszenia urzędowe Królestwa Scholandii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość