Acta Microsophica Nova Series - wątek organizacyjny

Ogłoszenia Rektora i Rady Rektorskiej
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Acta Microsophica Nova Series - wątek organizacyjny

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Wielce Szanowni Państwo,

Wspólnie z Jego Magnificencją Ametystem Faradobusem, Rektorem Uniwersytetu Bialeńskiego, po konsultacjach z kilkoma potencjalnie zainteresowanymi naukowcami, podjęliśym decyzję o próbie rewitalizacji czasopisma naukowego "Acta Microsophica". Nowe wydania, zgodnie z pomysłem JM Faradobusa, opatrzone będą podtytułem "Nova Series".

Aktualny plan jest taki, by raz w miesiącu wydawać "AM" jako wspólny biuletyn mikroświatowej nauki, co pozwoli na uzyskanie efektu kroniki. Wirtualne uczelnie rozproszone są po całym mikroświecie, często nie wiemy nawet, co się na nich dzieje. Miesięcznik pomógłby wszystkim zainteresowanym być na bieżąco. Oprócz sprawozdań z pracy instytucji naukowych, jesteśmy otwarci na artykuły publicystyczne i popularnonaukowe związane ze światem nauki.

Ale na tym nie koniec. Raz na kwartał chcielibyśmy wydawać "Acta Microsophica" jako czasopismo stricte naukowe, tj. publikujące prace naukowe. Chcielibyśmy nawet, by artykuły przechodziły recenzję naukową, której dokonywać będą specjaliści z danych dziedzin.

Nie można jednak ukrywać, że powodzenie reaktywacji "AM" zależy tych z Państwa, którzy zdecydują się publikować na naszych łamach. Celem tego komunikatu, poza przekazaniem informacji, jest zebranie grupy ludzi, którzy chcieliby zaangażować się w projekt. Proszę zainteresowanych o informację. Planujemy stworzyć kanał na discordzie, na którym ustalimy szczegóły.

Zapraszam też do przedstawiania swoich sugestii i pomysłów.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Jaques Lloyd
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2020, 23:13
NIM: 126406
Kontakt:

Re: Acta Microsophica Nova Series - wątek organizacyjny

Post autor: Jaques Lloyd »

Szanowny Panie Profesorze,

zgłaszam się do publikowania kwestii prawnych i redagowania czasopisma.
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Acta Microsophica Nova Series - wątek organizacyjny

Post autor: Andrzej P Ordynski »

No cóż, chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zwykle. Jedyny nadesłany artykuł został napisany przez Erika von Hohenburga i posłużył za podstawę do nadania mu tytułu magistra. Więc jeśli ktoś coś mi prześle, to się nie zmarnuje, bez obaw. :)

Może to energia miejsca i skoro odziedziczyłem stolec rektorski po JM Dmowskim, to muszę być tak samo nieaktywny, jak on. ;)

A może spróbujemy w systemie prasowym UNP? Nie trzeba będzie czekać na artykuły, ani ich zbierać. Po prostu, jak ktoś będzie chciał coś opublikować pod szyldem AM, to będzie musiał poddać pracę recenzji naukowej i bezpośrednio po niej artykuł znajdowałby się na stronie głównej.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
Awatar użytkownika
Ametyst I Dziecię
Posty: 341
Rejestracja: 4 lip 2016, 15:57
NIM: 277148
Herb: https://kustosz.stempel.org.pl/1018/996 ... 129281.png
Lokalizacja: Hirschberg-Joksopolis / Wolnograd
Kontakt:

Re: Acta Microsophica Nova Series - wątek organizacyjny

Post autor: Ametyst I Dziecię »

Myśmy w końcu nie zrobili tego spotkania. Ja tu też biję się w pierś, ale parę realnych (i paradoksalnie naukowych) spraw zabrało mi część czasu i energii. Ale chęci do współpracy nie zakopuję.
Ametyst z rodu Faradobusów

Król Hirschbergii i Weerlandu, Prezydent Republiki Bialeńskiej
Awatar użytkownika
Andrzej P Ordynski
Posty: 390
Rejestracja: 9 gru 2010, 13:34
NIM: 479233
Kontakt:

Re: Acta Microsophica Nova Series - wątek organizacyjny

Post autor: Andrzej P Ordynski »

Ja też dalej cieszę się na potencjalną współpracę. Jak już Dreamland w pełni przeniesie się na forum UNP, to zrobi się jakąś konferencję. Jeśli ma Magnificencja propozycje tematów, proszę o kontakt.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rektorat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości