Jeśli chcesz uczyć się/pracować na UK...

Ogłoszenia Rektora i Rady Rektorskiej
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
minister
Posty: 1718
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Jeśli chcesz uczyć się/pracować na UK...

Post autor: Stanisław Dmowski »

Drogi Czytelniku,
jeśli chciałbyś zacząć swoją przygodę i iść ścieżką nauki, ten wątek jest właśnie dla Ciebie. Postaram się w sposób jak najbardziej przystępny przybliżyć Tobie wszelkie informacje o naszej uczelni, zasadach przyjęcia na studia i pracy.
Rektor Uniwersytetu Królewskiego

Kilka słów o Uniwersytecie
Uniwersytet Królewski powstał 1 października 2005 roku, jako spadkobierca czterech dreamlandzkich uniwersytetów: Furlandzkiego, Surmalajskiego, im. 4 Lutego i Alma Mater. Od początku uczelnia działa na rzecz rozwoju nauki i kultury w Królestwie Dreamlandu, kształcąc obywateli. Wielu naszych rektorów dostąpiło zaszczytu zasiadania na dreamlandzkim tronie jak chociażby Jacques de Brolle czy Edward Krieg a nasi absolwenci brali aktywny udział w społeczności krajowej i zapisali się złotymi zgłoskami w jej historii. To świadczy chyba najlepiej o poziomie nauczania naszej uczelni.

Jak dołączyć?

Rekrutacja trwa cały rok, zatem w każdej chwili można dokonać zapisu na studia. Należy tylko złożyć w Rektoracie odpowiedni wniosek, pamiętając o zachowaniu zwrotu ("Wasza Magnificencjo"), podaniu wybranego kierunku studiów oraz motywacji. Akceptacja wniosku następuje zwykle szybko, a w każdym przypadku nie powinna trwać dłużej niż 7 dni roboczych. Gdy już się to stanie, rozpoczynają się studia.

Pamiętaj! Rekrutacja otwarta jest dla każdego, niezależnie od posiadanego obywatelstwa. Jeśli masz inne pytania, zwróć się z nim do władz Uczelni.

Jeśli chciałbyś podjąć pracę na uczelni i posiadasz stopień naukowy, złóż do Rektoratu wniosek o zatrudnienie, pamiętając o odpowiednim zwrocie, podaniu informacji o sobie, stopnia naukowego, motywacji oraz wydziału, w którym chciałbyś podjąć pracę. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku zostaniesz skierowany do odpowiedniego Dziekana, który zapozna Cię z obowiązkami. Jeśli natomiast nie posiadasz żadnego stopnia naukowego a chciałbyś przyczynić się do rozwoju uczelni, po złożeniu wniosku zostaniesz zatrudniony w charakterze asystenta. Praca ta zakończy się uzyskaniem tytułu naukowego.
Obecnie rekrutacja odbywa się na kilku wydziałach:
  • Wydział Prawa ZAMKNIĘTA
  • Wydział Stosunków Międzynarodowych ZAMKNIĘTA
  • Wydział Teorii Nowego Świata ZAMKNIĘTA
  • Wydział Teologii ZAMKNIĘTA
Zasady studiów

Po pomyślnej rejestracji każdemu nowemu studentowi przydzielany jest opiekun, który później staje się również promotorem pracy dyplomowej. To właśnie opiekun powinien być pierwszym kontaktem dla studentów, którzy potrzebują konsultacji lub pomocy innego rodzaju.

Studia odbywają się w trybie wykładowym lub indywidualnym. Decyzję w tej sprawie podejmuje Dziekan, biorąc pod uwagę potrzeby oraz możliwości konkretnego studenta i danego wydziału. Zaliczenie wykładów odbywa się w formie wskazanej przez opiekuna: może to być np. krótka praca pisemna lub egzamin przeprowadzany przy pomocy elektronicznych testów.

Po zaliczeniu wykładów można przystąpić do pisania pracy dyplomowej. Temat pracy, jej plan oraz warunki techniczne ustala student w porozumieniu z opiekunem/promotorem. Obrona pracy magisterskiej polega na odpowiedzi na 2-4 pytań zadawane przez komisję wyznaczoną przez dziekana (w skład komisji wchodzi zwykle opiekun i Dziekan lub inny pracownik naukowy). Na wniosek studenta możliwe jest jednoczesne zaliczenie wykładów (złożenie egzaminu magisterskiego) oraz obrona pracy.

Szczegółowy regulamin studiów znajduje się na uczelnianej stronie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rektorat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość