[Skytja] Dekret 3/2015

Lenno księcia Torkana Ingawaara.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

[Skytja] Dekret 3/2015

Post autor: Torkan Ingawaar »

Obrazek

Dekret Samozwańczego Nielegalnego i Bezczelnie Ogłoszonego Tymczasowego Oficjalnego Zarządcy
i Seniora Ziemi Skytyjskiej


z dnia 20 grudnia 2015 roku


My, sir Sukces Dupostrzał, Samozwańczy Nielegalny i Bezczelnie Ogłoszony Tymczasowy Oficjalny Zarządca i Senior Ziemi Skytyjskiej z okazji dzisiejszej uroczystości koronacyjnej postanawiamy:

Art. 1

Serdecznie pogratulować Jego Królewskiej Mości Edwardowi II vel Genoweffie XIV, nowemu Królowi Dreamlandu, Elderlandu i Scholandii, jednocześnie wyrażając nadzieję, iż niecierpiąca zwłoki kwestia, jaką jest ukrócenie rabunkowej polityki połowów dorsza skytyjskiego będzie dla Jego Królewskiej Mości sprawą priorytetową.

Art. 2

Wspaniałomyślnie wypuścić wszystkich członków delegacji Domeny Królewskiej, którzy mieli zostać rzuceni dorszom na pożarcie za swoje haniebne zachowanie w stosunku do Samozwańczego Nielegalnego i Bezczelnie Ogłoszonego Tymczasowego Oficjalnego Zarządcy i Seniora Ziemi Skytyjskiej, a w trosce o ich zdrowie oraz z uwagi na fakt, iż na Skytji stropy położone są na niewielkiej wysokości uprzednio o głowę ich skracając.


Niech żyje Król!

(-) Sukces Dupostrzał Zwell
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: [Skytja] Dekret 3/2015

Post autor: Edward II »

Dziękuję za życzenia. Przejrzałem cały wątek, zapoznałem się z treścią poprzednich dekretów. Widzę to tak.

Wnosi Pan ferment i dostrzegam tu potencjał na odświeżającą narrację, która daje nadzieję na wzbogacenie północnych ziem Dremlandu o nowy profil kulturowy. Może nawet ideologiczny, jeśli będzie Pan konsekwentnie wierny własnym przekonaniom. Do czego zachęcam.

Swoją drogą - jak to się wszystko zabawnie plecie. Ktoś mi ostatnio zwrócił uwagę na pewną okoliczność. W czasie panowania JKW TomBonda, pierwszego z naszych Królów, który podpisywał się jako Rex et Imperator, reakcją na wydanie dwóch poprzednich dekretów byłoby wysłanie ekspedycji karnej i trzydniowe pałowanie w majestacie prawa. Bez wchodzenia w szczegóły i czytania między wierszami. Gdyby w swej śmiałości złożył Pan wówczas publiczną skargę na liście dyskusyjnej, zgłosiłoby się pięciu poddanych Jego Królewskiej Mości, którzy ten wyrok wykonaliby w trybie ekstraordynaryjnym. Z kolei JKW eMBe, drugi Król Dreamlandu i zarazem główny webmaster Królestwa, prawdopodobnie w ogóle zakwestionowałby istnienie wspomnianych dorszy, tłumacząc, że na serwerze nie reprezentuje ich żaden skrypt lub choćby pojedynczy plik. I że w ogóle ryba to obrzydliwa rzecz, pulpety lepsze. Pałowanie gratis. W okresie liberalnych rządów Trzeciego, czyli w połowie minionej dekady, prawdopodobnie zostałby Pan sprowadzony na ziemię uzdrawiającą mocą królewskich dekretów i proklamacji. I tak dalej.

Proszę o kontakt prywatny, najlepiej jeszcze przed Świętami. Mam dla Pana pewną propozycję.

  • (-) Edward II, r.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [Skytja] Dekret 3/2015

Post autor: Torkan Ingawaar »

Przyznam, iż najbardziej mnie ciekawi prawdopodobna reakcja Czwartego z Ebruzów. :-)

W sprawie Waszej propozycji odezwałem się na fejsbuku.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: [Skytja] Dekret 3/2015

Post autor: Pavel Svoboda »

Sukces pisze:Przyznam, iż najbardziej mnie ciekawi prawdopodobna reakcja Czwartego z Ebruzów. :-)
Najzupełniej serio, to nie wiem jaka byłaby reakcja. W podobnych sytuacjach w przeszłości zazwyczaj byłem jastrzębiem i rojalistą, ale za swojego panowania akurat chyba nie miałem do czynienia z podobnymi wypadkami. Zdecydowanie czasy się zmieniły. Gdy Dreamland był ludniejszy, była też większa potrzeba zamordyzmu, bo gdyby każdy się panoszył jak chciał, to by się całe królestwo szybko rozleciało. Ale teraz, bez sensu byłoby próbować ustawiać cztery osoby w dwuszeregu.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Księstwo Skytji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości