[Skytja] Skandal w Sangajokk

Lenno księcia Torkana Ingawaara.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

[Skytja] Skandal w Sangajokk

Post autor: Torkan Ingawaar »

Wczoraj w godzinach popołudniowych miało miejsce przyjęcie delegacji Domeny Królewskiej, przebywającej na Skytji od ponad tygodnia, w pałacu Samozwańczego Nielegalnego i Bezczelnie Ogłoszonego Tymczasowego Oficjalnego Zarządcy i Seniora Ziemi Skytyjskiej w Sangajokk. Delegacja złożona z Lorda Gubernatora Artura Piotra oraz 3 podległych mu dreamlandzkich urzędników została przyjęta z należytymi honorami. Po skosztowaniu kilku kieliszków wybornego, lokalnego alkoholu i skonsumowaniu koreczków z wędzonego dorsza goście udali się do sali tronowej. Nie mieli jednak zamiaru odwzajemnić szacunku, jakim ich otoczono. Wykazali się skrajnym brakiem znajomości tutejszych obyczajów, jak i ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Może to dziwić zwłaszcza wtedy, kiedy weźmie się pod uwagę fakt, iż członkowie delegacji to stali bywalcy zarówno dreamlandzkich, jak i zagranicznych salonów. Zwykła głupota, czy może świadome zachowanie mające na celu obrazić urząd Samozwańczego Nielegalnego i Bezczelnie Ogłoszonego Tymczasowego Oficjalnego Zarządcy i Seniora Ziemi Skytyjskiej oraz cały naród? Nie wiadomo. Jedno jest pewne. Władze Lenna Skytyjskiego nie mogły pozostawić tego bez stosownej reakcji.
Obrazek
Na zdjęciu: Niepełne, niezgodne z przyjętymi normami ukłony członków delegacji.
Na czym więc polega cały problem? Kompleksowo wyjaśniła to długoletnia ochmistrzyni skytyjskiego dworu Grażyna Szprot:

- To jest po prostu nie do uwierzenia! Co oni sobie myślą, te chamy z kontynentu!? Ja rozumiem, że kręgosłup boli, ale ja stara już jestem i kłaniać się mogę! No mówię panu, szopka jakaś! Przecież już na pierwszy rzut oka widać było, że pokłon był o ponad 20° za płytki! Toż to ewidentny brak szacunku! Służyłam już tutaj za Folkego i takiego czegoś to te moje stare oczy nie widziały! Mam nadzieję, że dostaną za swoje, patałachy jedne!

Tłum ludzi na ulicach w Sangajokk zebrał się aby udzielić duchowego wsparcia Samozwańczemu Nielegalnemu i Bezczelnie Ogłoszonemu Tymczasowemu Oficjalnemu Zarządcy i Seniorowi Ziemi Skytyjskiej. Jak sami przyznają wciąż nie mogą się otrząsnąć po tym co zaszło parę godzin wcześniej. Przyznają, że taki incydent jeszcze nigdy nie miał miejsce w nowożytnej historii Skytji. To hańba dla Domeny Królewskiej i całego Królestwa Dreamlandu. Wszyscy członkowie delegacji z wyjątkiem samego Artura Piotra, który jest zbyt ważną personą w toczącej się dyskusji nt. ochrony skytyjskiego dorsza zostali aresztowani. Z tego powodu Arturowi Piotrowi zostali przydzieleni lokalni strażnicy, skrybowie i doradcy. Dziś w godzinach popołudniowych zostanie wysłana oficjalna nota do władz centralnych, w której władze Skytji domagać się będą oficjalnych przeprosin i odszkodowania za poniesioną krzywdę. Nie wiadomo jeszcze, jak wczorajsze wydarzenia wpłyną na przebieg toczących się negocjacji. Z

O dalszych losach całej sprawy opinia publiczna będzie informowana na bieżąco.
Z Sangajokk mówił dla państwa Sukces Dupostrzał Zwell
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [Skytja] Skandal w Sangajokk

Post autor: Torkan Ingawaar »

Zgodnie z zapowiedziami wysłana została odpowiednia nota. Powinna w godzinach wieczornych dotrzeć do Ekorzyna. Póki co nie zaobserwowano żadnych reakcji w tej prawie.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: [Skytja] Skandal w Sangajokk

Post autor: APRS »

Obrzydliwość, te dorszowe koreczki. Że też dreamopolitańczycy w ogóle chcą to jeść, w dodatku za takie pieniądze... Co? Już na wizji? No dlaczego nie pali się ta nieszczęsna czerwona lampka? Zabrakło baterii? Kto tu zarządza?! No nic... Ekhm...

Szanowni Państwo - jak wiadomo, rozwój wydarzeń w Sangajokk jest więcej aniżeli dynamiczny, nawet jeżeli jest to dynamika właściwa zacnemu, wiekowemu Królestwu Dreamlandu. Wiadomości o aresztowaniu trzech towarzyszących mi posterunkowych są oczywiście mocno przesadzone, aczkolwiek trzeba gwoli jasności powiedzieć, że atmosfera w czasie powitalnego przyjęcia u Szanownego Sukcesa D. Zwella była tak serdecznie gorąca, że aby uniknąć poparzenia, niektórzy musieli intensywniej aniżeli zwykle wachlować rękami, co poskutkowało tu i ówdzie sińcami oraz podbitym okiem. Rozumiem, że niezdolność do utrzymania się na nogach wszystkich lokalnych osób piśmiennych znacząco utrudnia zarządzanie biurem handlowym, obsługującym wysyłkę dorsza skytyjskiego, dlatego też tymczasowo zarządziłem wstrzymanie dalszych transportów. Pozwoli to nam również określić rzeczywisty wpływ sprzedaży poza tereny skytyjskie na populację sławnego dorsza.

Oczywiście skytyjczycy muszą liczyć się z tym, że oznacza to również mniejsze wpływy do kasy Szanownego Sukcesa D. Zwella; przepraszam, miało być - kasy lokalnej. Z przykrością informuję, że Domena Królewska niestety nie będzie w stanie wyrównać tej rzeczywiście poważnej dziury budżetowej lokalnej administracji, w każdym razie do czasu osiągnięcia satysfakcjonującego porozumienia co do regulacji rynku dorsza skytyjskiego oraz szczegółowych zasad zarządzania wyspami.

Uprzejmie informuję również, że rozmowy nadal trwają w życzliwej, niemalże przyjacielskiej atmosferze. Sądzę, że zgodzimy się z Szanownym Sukcesem D. Zwellem, że o postępach będziemy informować mniej więcej na bieżąco.

(-) Artur Piotr, RS.
Lord Gubernator Domeny Królewskiej
z Sangajokk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Księstwo Skytji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości