Życie w Domenie Królewskiej

Terytorium pod bezpośrednią władzą Króla. Obejmuje stolicę Dreamlandu — Dreamopolis, miasto-siedzibę Króla — Ekorre, a także trzy krainy historyczne: Morland, Surmalę i Webland.
Awatar użytkownika
Lucy
Kontakt:

Życie w Domenie Królewskiej

Post autor: Lucy » 2 kwie 2019, 20:52

Dzień dobry,

Zamieszkałam przy rejestracji w Domenie Królewskiej bez jakiegoś wielkiego planu. Widzę że są tutaj przypięte działy z różnymi miastami - Dreamopolis, Hipsterdorf, Ekorre i księstwem Skytji. Ale czy w samej Domenie coś się dzieje? Z tego co rozumiem jest to ziemia króla ale czy coś stoi na przeszkodzie żeby działać bezpośrednio tutaj? Oprócz tych wymienionych jest chyba więcej miast?
Łucja d'Ekorre

Awatar użytkownika
Alfred
Numer GG: 47634183
Kontakt:

Re: Życie w Domenie Królewskiej

Post autor: Alfred » 2 kwie 2019, 21:07

Domena Królewska to taka trochę ziemia przeklęta. Amalgamat trzech dawnych prowincji: Księstwa Morlandu, Księstwa Surmali oraz Republiki Weblandu. Jako taka nie ma swojego specyficznego charakteru, a zgodnie z Kartą Konstytucyjną jej ziemie mogą być odłączane, by utworzyć nowe kraje federacji. Dlatego też — raczej nic tu się nie dzieje.

Ale teoretycznie istnieją dawne miasta wszystkich wymienionych prowincji, a ich strony można odnaleźć. Dawne fora są w archiwum Królestwa, na samym dole forum. Z kolei Biblioteka im. św. Róży przechowuje teksty z zakresu historii przedinternetowej (a więc stworzonej przez nas i naszych poprzedników ex post) tych prowincji. Próbą rewizji wcześniejszej historii Surmali, miejscami dość naiwnej, była „Historia Księstwa Surmali” mojego autorstwa, której ukazały się trzy odcinki.

W tej chwili można byłoby zagospodarować jakąś część tych terenów, najlepiej położoną na obszarze jednej z dawnych prowincji, albo, w porozumieniu z Jego Królewską Mością, spróbować resetu narracyjnego na jakimś kawałku terytorium Domeny. Pewnie to niezbyt zachęcające warunki, ale niestety tak to wygląda.

Awatar użytkownika
Lucy
Kontakt:

Post autor: Lucy » 3 kwie 2019, 19:43

Dziękuję za odpowiedź! Szkoda, że to wszystko tak leży i się kurzy. Bilioteka im. św. Róży bardzo mi się podoba, Waszej Królewskiej Wysokości historia też ma klimat.

Myślę, że resetowanie czegoś nad czym inni kiedyś pracowali długi czas byłoby nie w porządku i ja też nie chciałabym brać na siebie takiej odpowiedzialności. Myślałam nad jakąś działalnością artystyczną w miasteczku podobnym do tych przypiętych w Domenie Królewskiej. Może gdyby ktoś jeszcze chciał działać tu na miejscu, udałoby się coś zrobić w Surmali. Dużo jest kłopotu z takim przenoszeniem i odłączaniem?
Łucja d'Ekorre

Awatar użytkownika
JPII
Kontakt:

Post autor: JPII » 3 kwie 2019, 21:07

Hipsterdorf to obecnie (nieskromnie powiem) najbardziej interesująca mieścina i najbardziej aktywna część Domeny Królewskiej. Nadrabiamy za resztę tego nieciekawego regionu. Wpadnij na latte i dziko rosnące performanse artystyczne!
Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar,
Komisarz Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej

Awatar użytkownika
Lucy
Kontakt:

Post autor: Lucy » 3 kwie 2019, 22:48

Galerię sztuki chętnie odwiedzę, a w Domenie Królewskiej niedługo też może uda mi się podziałać. Nie bez pomocy!
Łucja d'Ekorre

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domena Królewska”