Życie w Domenie Królewskiej

Terytorium pod bezpośrednią władzą Króla. Obejmuje stolicę Dreamlandu — Dreamopolis, miasto-siedzibę Króla — Ekorre, a także trzy krainy historyczne: Morland, Surmalę i Webland.
Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2019, 11:44
Kontakt:

Życie w Domenie Królewskiej

Post autor: Lucy » 2 kwie 2019, 20:52

Dzień dobry,

Zamieszkałam przy rejestracji w Domenie Królewskiej bez jakiegoś wielkiego planu. Widzę że są tutaj przypięte działy z różnymi miastami - Dreamopolis, Hipsterdorf, Ekorre i księstwem Skytji. Ale czy w samej Domenie coś się dzieje? Z tego co rozumiem jest to ziemia króla ale czy coś stoi na przeszkodzie żeby działać bezpośrednio tutaj? Oprócz tych wymienionych jest chyba więcej miast?
Łucja d'Ekorre

Awatar użytkownika
Alfred
Posty: 1737
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
Kontakt:

Re: Życie w Domenie Królewskiej

Post autor: Alfred » 2 kwie 2019, 21:07

Domena Królewska to taka trochę ziemia przeklęta. Amalgamat trzech dawnych prowincji: Księstwa Morlandu, Księstwa Surmali oraz Republiki Weblandu. Jako taka nie ma swojego specyficznego charakteru, a zgodnie z Kartą Konstytucyjną jej ziemie mogą być odłączane, by utworzyć nowe kraje federacji. Dlatego też — raczej nic tu się nie dzieje.

Ale teoretycznie istnieją dawne miasta wszystkich wymienionych prowincji, a ich strony można odnaleźć. Dawne fora są w archiwum Królestwa, na samym dole forum. Z kolei Biblioteka im. św. Róży przechowuje teksty z zakresu historii przedinternetowej (a więc stworzonej przez nas i naszych poprzedników ex post) tych prowincji. Próbą rewizji wcześniejszej historii Surmali, miejscami dość naiwnej, była „Historia Księstwa Surmali” mojego autorstwa, której ukazały się trzy odcinki.

W tej chwili można byłoby zagospodarować jakąś część tych terenów, najlepiej położoną na obszarze jednej z dawnych prowincji, albo, w porozumieniu z Jego Królewską Mością, spróbować resetu narracyjnego na jakimś kawałku terytorium Domeny. Pewnie to niezbyt zachęcające warunki, ale niestety tak to wygląda.

Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2019, 11:44
Kontakt:

Re: Życie w Domenie Królewskiej

Post autor: Lucy » 3 kwie 2019, 19:43

Dziękuję za odpowiedź! Szkoda, że to wszystko tak leży i się kurzy. Bilioteka im. św. Róży bardzo mi się podoba, Waszej Królewskiej Wysokości historia też ma klimat.

Myślę, że resetowanie czegoś nad czym inni kiedyś pracowali długi czas byłoby nie w porządku i ja też nie chciałabym brać na siebie takiej odpowiedzialności. Myślałam nad jakąś działalnością artystyczną w miasteczku podobnym do tych przypiętych w Domenie Królewskiej. Może gdyby ktoś jeszcze chciał działać tu na miejscu, udałoby się coś zrobić w Surmali. Dużo jest kłopotu z takim przenoszeniem i odłączaniem?
Łucja d'Ekorre

Awatar użytkownika
JPII
Posty: 2010
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
Kontakt:

Re: Życie w Domenie Królewskiej

Post autor: JPII » 3 kwie 2019, 21:07

Hipsterdorf to obecnie (nieskromnie powiem) najbardziej interesująca mieścina i najbardziej aktywna część Domeny Królewskiej. Nadrabiamy za resztę tego nieciekawego regionu. Wpadnij na latte i dziko rosnące performanse artystyczne!
Obrazek
Jezus Pedael Ipanienko-Ingawaar,
Komisarz Stepowej Krakozyjskiej Żuzypospolitej Ludowej

Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2019, 11:44
Kontakt:

Re: Życie w Domenie Królewskiej

Post autor: Lucy » 3 kwie 2019, 22:48

Galerię sztuki chętnie odwiedzę, a w Domenie Królewskiej niedługo też może uda mi się podziałać. Nie bez pomocy!
Łucja d'Ekorre

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domena Królewska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość