Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Forum czytelników Tygodnika Luindorskiego. Strona Gazety.
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: ABW »

Właśnie wyszedł piętnasty numer Tygodnika Luindorskiego! Cały numer przypadł mojej osobie. Co ciekawego w dzisiejszym numerze: (LINK W OKŁADCE)

- TEMAT NUMERU: Parlament, konkordat i partyjny remis;
- Raport z ankiety "Jeśli nie Dreamland, to co?"
- Mikronacyjna Poradnia Przeżycia - część 4

Obrazek

Zapraszam do lektury i opinii.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2016, 23:54 przez ABW, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: Torkan Ingawaar »

Jakiś link by się przydał. :-)

EDIT: Teraz lepiej.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Ot, spodziewałem się jakiejś polemiki z tow. Salvepolem na temat konkordatu, a tu raczej mamy do czynienia z opisem ostatnich wydarzeń w Królestwie i tylko na początku docinka w stronę komunistów. Mimo wszystko, Towarzyszu, napisaliście aż trzy artykułu. Dorszokotper już leci!

I nie zgadzam się z tym zarzutem:
[...] [Komuniści] Przeważają prasowo, ale nie pod względem projektów, a wyborcy oczekują nowych ustaw, reform i ulepszeń. Komuniści póki co zapewniają rozrywkę, a nie politykę z krwi i kości. [...]

Towarzyszu! Komuniści zajęli niszę, którą Rząd porzucił, a nawet wyrzucił. Jest to nisza kultury - konkursy, mecenat, rozrywka - to również są ważne aspekty społecznego życia, tak bardzo w Dreamlandzie zaniedbane.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: Daniel von Witt »

Raport z ankiety „Jeśli nie Dreamland, to co?” to przyjemny, lekki tekst, mimo, że dotyka sprawy ewentualnej upadłości naszego Królestwa. Im bardziej się starzejemy w Dreamlandzie tym większe nasze przekonanie w jego nieśmiertelność. Oczywiście, mogą się zdarzyć jakieś katastrofy, ale tylko takie realne, które odcięłyby od Internetu nas samych lub nas unieszkodliwiły. Nie wiem czy mielibyśmy możliwość i chęć zabawy w Królestwie, gdyby w Polsce byłby drugi Donbas, albo środkowe Włochy po trzęsieniu ziemi, ale warto zdawać sobie sprawę, że jako państwo wirtualne jesteśmy w stanie przetrwać z ludźmi w każdym miejscu. Nas samych dzielą częstokroć dziesiątki albo setki kilometrów. To dość duża gwarancja, że zawsze ktoś nas ocali :)

Przy artykule pt.: Parlament, konkordat i partyjny remis zatrzymam się przy kwestiach, o których nie napisałem póki co komentarza nigdzie indziej, czyli np. o aktywności w Parlamencie.
Auksencjusz Butodziej-Witt pisze:Ostatnio przykuł moją uwagę bezruch i brak dyskusji w Parlamencie.
Tak jak napisałeś: Rząd cały czas robi swoje, a lordowie zapominają o tym, że to oni mają stanowić prawo, a nie Rząd. Różnica między władzą wykonawczą a ustawodawczą zawsze była w Dreamlandzie dość widoczna pod względem zaangażowania obu tych ciał w rządzenie. I jeśli KPA robi na tym polu dużo, tak komuniści po przepchnięciu ustawy o Funduszu Startowym nie robią nic. Żadnych projektów, żadnych inicjatyw, a jeśli już coś widać z ich strony to deprawację na ulicach, gdzie rozbijają się po rynsztokach i gdzie czują się najlepiej. Smutne, że takich mamy parlamentarzystów w opozycji.
Auksencjusz Butodziej-Witt pisze:Komuniści póki co zapewniają rozrywkę (...)
Rozrywkę dla samych siebie.

Poza tym gratuluję wydania numeru samodzielnie! Oby tak dalej :)

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Daniel von Witt pisze:Tak jak napisałeś: Rząd cały czas robi swoje, [...]
To znaczy co? Cały rząd pisze już drugą kadencję poradnik dla nowych?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: Daniel von Witt »

Zachęcam do częstszych wizyt na stronie rządowej. Tam są opisane plany poszczególnych resortów. Może Pan zajrzeć do raportów comiesięcznych. Wszystko jest wyszczególnione.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: Gaston de Senancour »

Redaktor Butodziej-Witt wyrasta na pierwsze pióro Królestwa.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: matmax »

Bardzo przyjemny numer. Nawet od niepotrzebnych dogryzek dla KPD dało się powstrzymać :) To gdzie wysłać te pieniądze?
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: Daniel von Witt »

Konto firmy: B19373.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: matmax »

Daniel von Witt pisze:Konto firmy: B19373.

(-) Daniel książę von Witt
Dziękować, wysłałem trochę pieniędzy.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: Daniel von Witt »

I my jesteśmy wdzięczni. Każda wpłata jest na wagę złota.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: ABW »

matmax pisze:
Daniel von Witt pisze:Konto firmy: B19373.

(-) Daniel książę von Witt
Dziękować, wysłałem trochę pieniędzy.
Dziękujemy za wsparcie :) Ceni się bezinteresowną pomoc.
Gaston de Senancour pisze:Redaktor Butodziej-Witt wyrasta na pierwsze pióro Królestwa.
Dziękuję za słowa uznania. :)
Towarzyszu! Komuniści zajęli niszę, którą Rząd porzucił, a nawet wyrzucił. Jest to nisza kultury - konkursy, mecenat, rozrywka - to również są ważne aspekty społecznego życia, tak bardzo w Dreamlandzie zaniedbane.
Zaniedbane? Myślę, że jakiś czas temu ja, a teraz Wy przodujecie w wierszach i utworach literackich. Mecenat? Mój ojciec wielokrotnie dotował kilka inicjatyw jak Fundacja Inferno, czy wypłaty w Tygodniku. Często przelewał pieniądze młodym mieszkańcom, którzy chcieli coś zrobić, a potrzebowali pomocy i trochę grosza. W poprzedniej kadencji jako MSW zorganizowałem konkurs, a pula nagród wyniosła chyba 200 tys dreamów jeśli dobrze pamiętam. Może i sprawy kultury często się ociągały, ale to dlatego, że nie mieliśmy na tym stanowisku dobrego ministra (nawet Mateusz von Kube został dziś odwołany), a sprawy kultury wymagają aktywnego uczestnictwa. Wiem, że Panu łatwiej jest to mówić, kiedy nie ciemiężą na Panu obowiązki rządowe. Z chęcią zobaczę jak Pan i inni czlonkowie KPD będą zarządzać kulturą, jeśli wygrają wybory. Dziś wychodzi wam to dobrze, ale nie wiadomo jak wychodzić będzie, gdy będzie 1000 innych spraw do ogarnięcia.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: Daniel von Witt »

Taka przewaga sektora prywatnego, że ot z dnia na dzień coś zorganizuje, bo od nikogo to nie zależy, o żadne środki nie należy nikogo pytać, etc. etc. I to jest dobre. Kiedy obaj przestaniemy kiedyś rządzić łatwiej nam będzie samemu tworzyć, bo nie będziemy obłożeni obowiązkami rządowymi. Proste.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: matmax »

Daniel von Witt pisze:Taka przewaga sektora prywatnego, że ot z dnia na dzień coś zorganizuje, bo od nikogo to nie zależy, o żadne środki nie należy nikogo pytać, etc. etc. I to jest dobre. Kiedy obaj przestaniemy kiedyś rządzić łatwiej nam będzie samemu tworzyć, bo nie będziemy obłożeni obowiązkami rządowymi. Proste.
A ja jednak polecam czasem zrobić sobie przerwę od rządzenia jeszcze w trakcie kadencji i coś stworzyć. I wyżyć się można, i satysfakcja większa niż z rozporządzenia.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: Daniel von Witt »

Wiem, bo tak postępuję w realu i zdaje to egzamin :) Niektórzy podejrzewają, że dymisja wisi w powietrzu, więc wkrótce mam mieć dużo czasu na aktywność kulturalną :)

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Numer 15: parlament, konkordat i partyjny remis

Post autor: ABW »

To znaczy co? Cały rząd pisze już drugą kadencję poradnik dla nowych?
Gdzieś mi to umknęło,a nie odpowiedziałem na to pytanie. Nie, rząd juz nie pisze tutoriala drugą kadencję. Zacząłem poprawiać treści w tutorialu i aktualizować gdzies pod koniec 1-szej kadencji. Dziś tutorial jest w miarę zaktualizowany. Brakuje tylko informacji o rodach i profesjach, a reszta według założeń JKW Pavla Svobody jest w sumie gotowa.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Tygodnik Luindorski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość