Numer 9: komuniści już w Dreamlandzie

Forum czytelników Tygodnika Luindorskiego. Strona Gazety.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Numer 9: komuniści już w Dreamlandzie

Post autor: Daniel von Witt »

Wyjątkowo wcześnie do kiosków wchodzi numer 9 Tygodnika Luindorskiego, w którym przeczytamy:
  • o komunizmie wiszącym nad Dreamlandem
  • o tym, że Pavel Svoboda mógł być zdrajcą
  • wywiad z JS Leonem III
Zapraszam do lektury!
Obrazek
(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Numer 9: komuniści już w Dreamlandzie

Post autor: RomanoPorfavor »

Komunistyczna Partia Dreamlandu zapowiada się środowiskiem trwałym i poważnym
To jest poważny artykuł, ta partia jest poważna.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Numer 9: komuniści już w Dreamlandzie

Post autor: Gaston de Senancour »

Odniosę się do wywiadu z JŚ Patriarchą Leonem III. Dominują w nim wątki, powiedzmy, geopolityczne. Jest mowa o minionej epoce, jest wyrażona wprost tęsknota za atmosferą spisków i koterii. Wszystko to są pyszne ciekawostki.

Zabrakło mi jednak najważniejszego - pytania o wiarę i rozmowy o doktrynie. Szkoda, że ten wątek został całkowicie pominięty, bo - jak dla mnie - rozstrzyga on o kwestii wiarygodności rozmówcy. W osobie Patriarchy widzę człowieka prężnego, zaangażowanego i na swój sposób cynicznego; mam teraz wątpliwości co do jego wiary. Czy w tym przypadku to również jedynie element narracji?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Numer 9: komuniści już w Dreamlandzie

Post autor: Daniel von Witt »

Patriarcha dużo podróżuje, pojawia się na naszym forum, więc może zechce Panu udzielić odpowiedzi na dodatkowe pytania.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Pio Maria de Medici
Posty: 112
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:22
Numer GG: 34757559
NIM:
Kontakt:

Re: Numer 9: komuniści już w Dreamlandzie

Post autor: Pio Maria de Medici »

Gaston de Senancour pisze:Zabrakło mi jednak najważniejszego - pytania o wiarę i rozmowy o doktrynie. Szkoda, że ten wątek został całkowicie pominięty, bo - jak dla mnie - rozstrzyga on o kwestii wiarygodności rozmówcy. W osobie Patriarchy widzę człowieka prężnego, zaangażowanego i na swój sposób cynicznego; mam teraz wątpliwości co do jego wiary. Czy w tym przypadku to również jedynie element narracji?
Czcigodny Gastonie,

zgodnie z dokumentami Soboru Florenckiego Rotria nie pełni roli ewangelizacyjnej, jaką to rolę pełni Święty Kościół Rzymsko-Katolicki, dlatego rozmowy o wierze, dokładnie głoszenie kazań są niedozwolone. Oczywiście myślimy nad poruszeniem dysput teologiczno-filozoficznych na tematy wiary: np.: Trójcy św.; Ratio Anselmi i istnienia Boga; nad grzechem; nad Miłosierdziem i Mściwością Boga w Starym Testamencie (od czego nota bene jesteśmy specem, od Miłosierdzia Bożego w ST); o Najśw. Maryi. Owszem, możemy głosić świadectwo naszej wiary - tylko, czy każdy jest na tyle otwarty by dzielić się doświadczeniem Zmartwychwstałego? Nie mogę do tego przymuszać wiernych. Nasza osobista wiara wypełnia nasze działanie, nie będziemy dzielić się naszym doświadczeniem w internecie, choć, jak Bóg da, może połączy nas węzeł "oblubieńczy" z Kościołem Rzymsko-Katolickim w niedalekiej przyszłości, w co ufam. Jeśli żąda czcigodny rozmów teologicznych to w imieniu Kościoła nie zabraniamy i sami możemy kilka takich rozmów, oczywiście na godnym poziomie, zacząć.
Jego Ekscelencja Pio Maria książę de Medici
Doktor Nauk Teologicznych
Markiz Monte Cassino, książę Ferrary,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej,
Szambelan Patriarszy etc.
Zablokowany

Wróć do „Tygodnik Luindorski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości