Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Forum czytelników Tygodnika Luindorskiego. Strona Gazety.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Daniel von Witt »

Numer 8 już w kioskach, a w nim:
  • Unia Saudadzka trampoliną i wzorcem?
  • Wandeizacja Dreamlandu (temat numeru)
  • Czy zbliża się walka orłów?
Obrazek
(-) Daniel książę von Witt
Tygodnik Luindorski
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Gaston de Senancour »

Bardzo dobry, mocny numer. Podoba mi się ta wyrazistość stawianych tez. Odniosę się krótko do dwóch głównych.

Po pierwsze - nie sądzę, byśmy obserwowali "wandeizację" Królestwa. Zmuszony jestem odwołać wcześniejsze uwagi i przeprosić gości z Wandystanu, w tym Panią Paulinę Wileńską. Zagalopowałem się w ocenach. Przesądził brak doświadczenia. Doceniam wkład Wandejczyków, jestem pełen uznania dla solidnej pracy p. P. T. Radzieckiego. Nie przeceniałbym jednak obecności pierwiastka wandejskiego w naszym życiu publicznym. Widzę tu przede wszystkim zasługę władz Królestwa i jego rdzennych mieszkańców. Nie zgadzam się również z uwagą o "powolnym umieraniu". Jesteśmy jednym z bardzo niewielu polskich mikronacji, które w tej chwili raczej się rozwijają niż zwijają. Prosiłbym o odrobinę więcej optymizmu.

Druga sprawa - wieszczone tutaj starcie dwóch orłów. To nieporozumienie i przesadna nobilitacja Sarmacji. Od chwili mojego pojawienia się w mikroświecie nie zauważyłem, by państwo to podejmowało jakiekolwiek działania na arenie międzynarodowej. Jest zdecydowanie wsobne, gasnące, pozbawione pomysłu na siebie. Ten tekst dowartościowuje umierającego pacjenta i uwypukla to, czego nie ma sensu uwypuklać. Sarmackie komentarze potwierdzają moje wczorajsze słowa: Księstwo to dziś p. Janusz Robert von Thorn i ewentualnie pokolenie, które dopiero czeka na swoją kolej. Jeśli człowiek-statut mówi, że Dreamland pod rządami p. Witta to KFC, to Sarmacja jest już tylko kebabem w mieście prowincjonalnym. Kebabem z ładniejszym szyldem, ale niestety pozbawionym smaku i treści. Napiszcie, panowie, ze dwa nowe rozporządzenia i zagrajcie w zdrapkę.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: RIIF »

Księstwo to dziś p. Janusz Robert von Thorn i ewentualnie pokolenie, które dopiero czeka na swoją kolej.

Jakkolwiek miłe jest gdy moje zaangażowanie jest zauważalne, tak niestety muszę zaprotestować. Księstwo Sarmacji to nieustanna praca wielu aktywnych i zaangażowanych osób, których listę mógłbym tu podawać, ale po co, skoro jest publiczne dostępna. I od razu antycypując możliwe komentarze — proszę wartości, które na podanej liście są widoczne, nie odnosić do mojej osoby. Ja mam wirtualne ADHD, OCD, które powoduje, że działam i się tym działaniem nakręcam, i działam dalej... Nie jestem punktem odniesienia. Mamy aktywną Radę Ministrów, złożoną z wybitnych postaci, które aktywne są również na innych, niż rządowa, płaszczyznach. Mamy Księcia, który inicjuje fajną zabawę, do której i Wy jesteście zaproszeni. Mamy samorządy i ich mieszkańców, którzy starają się, wiadomo, że raz lepiej, raz gorzej, ale życie w tychże animować. Mamy w końcu Książęce Siły Zbrojne, które trwają na posterunku, są aktywne, choć aktywności tej jedynie fragmenty docierają do ogółu (by poznać KSZ w całości trzeba być w KSZ). Mamy największą i najaktywniejszą ligę piłkarską wirtualnego świata, a o prasie sarmackiej pisać można by bardzo wiele. I mógłbym tak wymieniać dalej i dalej.

Jasne — dzisiejsza polityka zagraniczna KS jest zachowawcza, ma to swoje uzasadnienie, nie każdy powody tego stanu w Sarmacji podziela. Ale mówienie o społeczeństwie wsobnym, tylko dlatego, że nie jest nastawione na emanację swoją rolą i rozwojem, to potężne nadużycie. Sarmacja, nauczona doświadczeniem, jest zwyczajnie bardziej zwrócona w swej aktywności do środka, niż na zewnątrz. To nas różni od Sarmacji sprzed lat, ale to nie oznacza, że Sarmacja upada.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Gaston de Senancour »

RCA pisze:Mamy największą i najaktywniejszą ligę piłkarską wirtualnego świata, a o prasie sarmackiej pisać można by bardzo wiele. I mógłbym tak wymieniać dalej i dalej.
I to wszystko (liga, prasa, ruch na forum) zasługa przede wszystkim jednej osoby. Pana. Doceniam również wkład dwójki wymienionych wczoraj przeze mnie osób. Nie oczekuję, że przyklaśnie Pan mojej diagnozie. Nie w tym rzecz.

Problem widzę w mentalności mieszkańców Księstwa - w tym zacytowanego przeze mnie bubka - która, po początkowej fascynacji, mocno zniechęciła mnie do waszego forum, i pewnie nie tylko mnie. Zaczynam rozumieć głosy niechęci wobec Sarmatów. Nic, absolutnie nic nie uzasadnia w tej chwili zaprezentowanego poczucia wyższości. Rozumiem, że można nie lubić takiego czy innego polityka dreamlandzkiego, nawet, zdaje się, powoli pojmuję jej podłoże, ale z tej wypowiedzi przebija pogarda do całej społeczności.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: RIIF »

Gaston de Senancour pisze:
I to wszystko (liga, prasa, ruch na forum) zasługa przede wszystkim jednej osoby. Pana.

Nie, nie tylko moja. Ja tylko głośno krzyczę. Pracuje wiele osób. Gdyby zechciał Pan wybrać się na wycieczkę do Księstwa z przyjemnością będę Pańskim przewodnikiem — pokażę, wyjaśnię, oprowadzę, odpowiem na pytania, rozwieję wątpliwości. Gdyby Pan zechciał.

Gaston de Senancour pisze:
Problem widzę w mentalności mieszkańców Księstwa - w tym zacytowanego przeze mnie bubka - która, po początkowej fascynacji, mocno zniechęciła mnie do waszego forum, i pewnie nie tylko mnie.

Primo. Nie wydaje mi się, żeby właściwym było nazywanie Założyciela Księstwa Sarmacji, jego pierwszego i wieloletniego Księcia, Jego Książącą Wysokość Helwetyka Romańskiego (niegdyś znanego jako Piotr Mikołaj) bubkiem. Wydaje mi się, że nie wypada. Książę, jak każdy, ma prawo do własnych ocen. Ba! Ma prawo wyrażać się inaczej niż wszyscy, szczególnie właśnie Książę Romański. Mało jest postaci w wirtualnym świecie, które odcisnęły na nim tak mocno swe piętno jak właśnie zrobił to JKW.

Secundo... nie rozumiem, nigdy nie rozumiałem, i nigdy nie zrozumiem, jak przez pryzmat jednej, dwóch, trzech wypowiedzi, które nie padają z ust władz Księstwa (bo JKW HR nie pełni obecnie żadnej władzy państwowej, a jedynie samorządową w jednej z sarmackich prowincji) można oceniać całe Księstwo i całe sarmackie społeczeństwo. Czy Pan, wyrażając się w sposób jaki to czyni, czy to wyżej w pierwszym komentarzu, czy w też jak w drugim, pisząc o bubkach i umierającym kraju... nie wywyższa się? Można rozmawiać inaczej.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Gaston de Senancour »

RCA pisze: Czy Pan, wyrażając się w sposób jaki to czyni, czy to wyżej w pierwszym komentarzu, czy w też jak w drugim, pisząc o bubkach i umierającym kraju... nie wywyższa się? Można rozmawiać inaczej.
Po prostu odpowiadam tym samym językiem, jakim zostaliśmy potraktowani. Zdaje się, że nie po raz pierwszy. I nie, nie jest okolicznością łagodzącą fakt, że krytyka pochodzi od zasłużonego księcia seniora. Przeciwnie. Gdyby te słowa pochodziły od szeregowego Kowalskiego, zignorowałbym je jako wypowiedź marginesu. Jak Pan być może zauważył, nie robię różnicy dla nikogo, również dla Jego Królewskiej Mości czy naszych królów seniorów.
Nie wydaje mi się, żeby właściwym było nazywanie Założyciela Księstwa Sarmacji, jego pierwszego i wieloletniego Księcia, Jego Książącą Wysokość Helwetyka Romańskiego (niegdyś znanego jako Piotr Mikołaj) bubkiem. Wydaje mi się, że nie wypada. Książę, jak każdy, ma prawo do własnych ocen. Ba! Ma prawo wyrażać się inaczej niż wszyscy, szczególnie właśnie Książę Romański. Mało jest postaci w wirtualnym świecie, które odcisnęły na nim tak mocno swe piętno jak właśnie zrobił to JKW.
A to już socjologiczny opis zdziczenia obyczaju. Bliższy prawdy byłby Pan wówczas, gdyby napisał, że zasłużonemu seniorowi wypada raczej mniej niż więcej. Zwłaszcza na gruncie dyplomacji.

Czy Pan, jako równie zasłużony dla dzisiejszej Sarmacji, czuje, że daje mu to tytuł do bezkarnego sięgania po inwektywy wobec całych narodów?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: RomanoPorfavor »

Primo. Nie wydaje mi się, żeby właściwym było nazywanie Założyciela Księstwa Sarmacji, jego pierwszego i wieloletniego Księcia, Jego Książącą Wysokość Helwetyka Romańskiego (niegdyś znanego jako Piotr Mikołaj) bubkiem. Wydaje mi się, że nie wypada. Książę, jak każdy, ma prawo do własnych ocen. Ba! Ma prawo wyrażać się inaczej niż wszyscy, szczególnie właśnie Książę Romański. Mało jest postaci w wirtualnym świecie, które odcisnęły na nim tak mocno swe piętno jak właśnie zrobił to JKW.
Ha. Mało też jest takich, które swój dorobek tak pięknie zaprzepaściły i doprowadziły do drastycznej denominacji swojej legendy. Bubek to zdecydowanie łagodne słowo.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: RomanoPorfavor »

Oslo - płaczę rzewnymi łzami nad upadkiem moralnym i politycznym Akademika Hicza. Co prawda część z nich to łzy śmiechu ze stwierdzenia, że to że traktat nie ma trybu wypowiedzenia równa się, że nie można go wypowiedzieć, rykłem nad tym strasznie. Szkoda, że nikt tego nie powiedział Hitlerowi przy okazji Traktatu Wersalskiego :(
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Polyna »

Gaston de Senancour pisze:Po pierwsze - nie sądzę, byśmy obserwowali "wandeizację" Królestwa. Zmuszony jestem odwołać wcześniejsze uwagi i przeprosić gości z Wandystanu, w tym Panią Paulinę Wileńską.
No. I ja też przepraszam tow. de Senancoura za moje wybuchy złości wobec niego i rzucane epitety.
to Sarmacja jest już tylko kebabem w mieście prowincjonalnym.
Teraz to mi zrobiliście ochotę na remove kebab.
PTR pisze:Ha. Mało też jest takich, które swój dorobek tak pięknie zaprzepaściły i doprowadziły do drastycznej denominacji swojej legendy. Bubek to zdecydowanie łagodne słowo.
Hm, ale chwila, to tow. Romański miał jakąkolwiek legendę oprócz tej o bazyliszku?
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: RomanoPorfavor »

Polyna pisze:Hm, ale chwila, to tow. Romański miał jakąkolwiek legendę oprócz tej o bazyliszku?
No że ponura, to nie zmienia faktu, że legenda.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Daniel von Witt »

Jako wydawca jestem bardzo zadowolony, że Księstwo Sarmacji jest głównym rynkiem zbytu dla gazet wychodzących w Królestwie, a omawiane w nich sprawy są jednym z głównych prowodyrów "dyskusji" na forum sarmackim. To cieszy, że impreium zła korzysta z dreamlandzkiej kroplówki :)

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Torkan Ingawaar »

Co do głównego tematu najnowszego numeru: na facebookowym fanpejdżu Kuriera pod postem dot. Tygodnika Luindorskiego pojawił się bardzo ciekawy komentarz jednego z zasłużonych dla Królestwa emerytowanych Dreamlandczyków. Myślę, że to dość ważny głos w naszej dyskusji:
Po pierwsze, autor ewidentnie nie ma pojęcia o cechach, które tradycyjnie charakteryzowały Dreamlandczyków. Dreamland od dawien dawna był społeczeństwem otwartym, liberalnym i bardzo mocno laickim. Dlatego właśnie Wandejczycy czują się tu dobrze i przedłużone wizyty Wandejczyków nie są historycznie niczym nowym. Ja raczej obserwuję postępującą elderlandyzację Dreamlandu i uważam, że jest to zjawisko bardzo niepokojące. Wtłaczanie na siłę tematów religijnych i propagowanie nietolerancji i segregacji odbieram z dużym dyskomfortem. Kulturowo Elderland nigdy nie pasował do Dreamlandu i fakt ten najlepiej obrazuje to jak bardzo to nowe pokolenie ministrantów odstaje od tradycyjnych dreamlandzkich wartości.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Daniel von Witt »

Torkan Ingawaar pisze:Co do głównego tematu najnowszego numeru: na facebookowym fanpejdżu Kuriera pod postem dot. Tygodnika Luindorskiego pojawił się bardzo ciekawy komentarz jednego z zasłużonych dla Królestwa emerytowanych Dreamlandczyków.
Paul Muszynski nie figurował w CRM i nie pobiera obecnie żadnej emerytury w Królestwie Dreamlandu, jednak warto jest skomentować co ta mądra głowa powiedziała.
Emeryt Paul pisze:Po pierwsze, autor ewidentnie nie ma pojęcia o cechach, które tradycyjnie charakteryzowały Dreamlandczyków.
Inaczej mówiąc: odstępstwo od normy "tradycyjnego Dreamlandczyka" nie jest pożądane, a każdy kolejny Dreamlandczyk musi być taki, jak jego przodkowie.
Emeryt Paul pisze:Dreamland od dawien dawna był społeczeństwem otwartym, liberalnym i bardzo mocno laickim.
Ludzie się zmieniają, czasy się zmieniają, ale otwartość i liberalizm w Dreamlandzie cały czas się umacniają. Laickość też jakoś ma się dobrze, więc nie wiem czemu emeryt Paul wpada w popłoch. Czy Dreamland jest wtedy otwarty, gdy swe poglądy głoszą w nim komuniści i maniacy seksualni, a nie jest otwarty, gdy głoszą je chrześcijanie i konserwatyści?
Emeryt Paul pisze:Dlatego właśnie Wandejczycy czują się tu dobrze i przedłużone wizyty Wandejczyków nie są historycznie niczym nowym.
Ja jako chrześcijanin i konserwatysta również czuję się w Dreamlandzie dobrze i zapraszam do Królestwa innych mi podobnych :)
Emeryt Paul pisze:Ja raczej obserwuję postępującą elderlandyzację Dreamlandu i uważam, że jest to zjawisko bardzo niepokojące.
Emeryt Paul zna na pewno Pavla Svobodę, który swego czasu żalił się, że Elderlandczycy nijak nie dokładają się do aktywności w Dreamlandzie. Nie dość, że się mylił, gdyż w około 1,5 roku dział Elderlandu napęczniał o ponad 1.200 postów to jeszcze Elderlandczycy nie wychodzą poza niego zbyt często. Czasami Lord Strażnik Roger d'Artois, czasami Wilhelm von Wolff, a już od wielkiego dzwonu Simon McMelkor. I te symboliczne wizyty powodować mają, że Dreamland jest elderlandyzowany? :D Emeryt Paul nie zażył leków wypowiadając te słowa.
Emeryt Paul pisze:Wtłaczanie na siłę tematów religijnych i propagowanie nietolerancji i segregacji odbieram z dużym dyskomfortem.
Emeryt Paul nie wie co mówi, jednak ma prawo czuć dyskomfort, tak samo jak ja mam prawo być zdegustowany ciągłymi dyskusjami z seksualnością i sprawami intymnymi nie tylko w podtekstach, ale wyrażanymi wprost.
Emeryt Paul pisze:Kulturowo Elderland nigdy nie pasował do Dreamlandu i fakt ten najlepiej obrazuje to jak bardzo to nowe pokolenie ministrantów odstaje od tradycyjnych dreamlandzkich wartości.
Emertyt Paul bredzi. Jeśli nowe pokolenie odstaje od jakichś wartości to od wartości Paula, a nie od wartości "tradycyjnego Dreamlandczyka".

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: RomanoPorfavor »

Emeryt Paul zna na pewno Pavla Svobodę, który swego czasu żalił się, że Elderlandczycy nijak nie dokładają się do aktywności w Dreamlandzie. Nie dość, że się mylił, gdyż w około 1,5 roku dział Elderlandu napęczniał o ponad 1.200 postów to jeszcze Elderlandczycy nie wychodzą poza niego zbyt często. Czasami Lord Strażnik Roger d'Artois, czasami Wilhelm von Wolff, a już od wielkiego dzwonu Simon McMelkor. I te symboliczne wizyty powodować mają, że Dreamland jest elderlandyzowany? :D Emeryt Paul nie zażył leków wypowiadając te słowa.
Wydaje mi się, że emerytowi chodziło tu jednak nie o elderlandyzancję przez Elderlandczyków, ale o przyjmowanie przez niektórych Dreamlandczyków zwyczajów elderlandzkich i promowanie ich jako tradycyjnie dreamlandzkich. I tu się zgodze, bo "luzytanizm" zbliżony jest do koncepcji elderlandzkich mocno.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Daniel von Witt »

Idąc tym tokiem rozumowania wyjdzie, że zarówno elderlandyzacja jak i wandeizacja mają miejsce, z tym, że pierwsza odbywa się nawet bez udziału Elderlandczyków. A za moment ta dyskusja doprowadzi do błędnego wniosku, że każdy prawak to Elderlandczyk, a każdy lewak to Wandejczyk - tylko dlatego, że te państwa są względem siebie na przeciwległych biegunach.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:Idąc tym tokiem rozumowania wyjdzie, że zarówno elderlandyzacja jak i wandeizacja mają miejsce, z tym, że pierwsza odbywa się nawet bez udziału Elderlandczyków. A za moment ta dyskusja doprowadzi do błędnego wniosku, że każdy prawak to Elderlandczyk, a każdy lewak to Wandejczyk - tylko dlatego, że te państwa są względem siebie na przeciwległych biegunach.
-10 punktów dla Wittendoru za błąd chochoła. Nawet nie próbujecie zrozumieć tego toku rozumowania, ale już chcecie nim iść i wyciągać wnioski - całkowicie błędne.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Gaston de Senancour »

Pani Svoboda bredzi*. Czy osoba tak niegodna tytułu monarszego nie powinna być pozbawiona tytułu króla-seniora? W dawnych czasach w podobnych sytuacjach wynaturzenia zarządzano wymazanie infamisa z pamięci potomnych.

* Skoro brzemienna, to chyba kobieta?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Torkan Ingawaar »

Gaston de Senancour pisze:Pan Svoboda bredzi. Czy osoba tak niegodna tytułu monarszego nie powinna być pozbawiona tytułu króla-seniora?

Niegodna tytułu monarszego? Dlaczego? Bo ma inne poglądy niż Obywatel i nie lubi się bawić w świętoszkowatego ministranta? Akurat patrząc przez pryzmat osiągnięć Pavla podczas jego piętnastoletniej działalności w Dreamlandzie pieprzenie, że jest on niegodny jakiegoś tytułu jest co najmniej nie na miejscu.

Czasami zastanawiam się, czy jest Obywatel godzien tytułu Człowieka Rozumnego. Zaczynam mieć coraz większe wątpliwości.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2016, 17:48 przez Torkan Ingawaar, łącznie zmieniany 1 raz.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Gaston de Senancour »

Nie wiem, co robił przez 15 minionych lat. Wiem natomiast, co robił na urzędzie premiera (nic) i co robi obecnie (ciąża i pomieszanie zmysłów). Pavel Svoboda przynosi wstyd Domowi Panującemu i jako monarchista mam obowiązek o tym głośno mówić.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Numer 8: czy grozi nam wandeizacja?!

Post autor: Daniel von Witt »

Torkan Ingawaar pisze:Niegodna tytułu monarszego? Dlaczego? Bo ma inne poglądy niż Obywatel i nie lubi się bawić w świętoszkowatego ministranta? Akurat patrząc przez pryzmat osiągnięć Pavla podczas jego piętnastoletniej działalności w Dreamlandzie pieprzenie, że jest on niegodny jakiegoś tytułu jest co najmniej nie na miejscu.
A czemu jest to takie niewyobrażalne? Przecież dopiero co Angus Kaufman został pozbawiony tytułu szlacheckiego nie za odmienne poglądy tylko za nieobyczajne zachowanie. JKW Svoboda jest obdarzony immunitetem? Królowi seniorowi wypada robić więcej czy mniej niż Kaufmanowi?

(-) Daniel książę von Witt
Zablokowany

Wróć do „Tygodnik Luindorski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości