Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Lenno księcia Torkana Ingawaara.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Daniel von Witt »

Republika Ardemska założona przez emigrantów z Suderlandu lokuje się w Polarktyce. Jej mapa pozostawia na razie wiele do życzenia, a wybrzeża nie są zbyt dopasowane do pozostałych lądów, ale jeśli przeżyją na pewno to poprawią.
Obrazek
(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Andrzej »

Absolutnie obrzydliwe
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: RomanoPorfavor »

<rzyg>
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Polyna »

Pel Nander i tak by to wrzucił na swoją mapę.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Doceniam starania, ale widać niewielką ilość czasu i/lub brak umiejętności do wykonania dobrej mapy.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Daniel von Witt »

Miną trzy miesiące od powstania tego państwa to z mapą chętnie im pomogę.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Karolina Aleksandra »

Ech, wiem, że mamy tu wielu profesjonalnych kartografów, ale i tak ta mapa wygląda zdecydowanie lepiej niż cokolwiek bym mogła w temacie wykonać; poza tym, wyobrażam sobie, ile czasu musiało zająć jej narysowanie. Zdecydowanie lepiej, że coś spróbowali sami zrobić, niż gdyby mieli siedzieć i narzekać, że nie mają mapy, bo nie umieją ;)

Widzę tu pewien problem związany z „profesjonalizacją” mikroświata. Oczywiście, profesjonalne mapy czy grafiki są miłe każdemu oku, ale jeśli ktoś próbuje samodzielnie coś stworzyć, to zawsze można dać mu wskazówki, jak to zrobić lepiej. Nie wszystkie młode mikronacje dysponują profesjonalistami w tych sferach. Za to samodzielne stworzenie mapy dobrze świadczy o ich pracowitości.

(—) KA
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: RomanoPorfavor »

Karolina Aleksandra pisze:
Ech, wiem, że mamy tu wielu profesjonalnych kartografów, ale i tak ta mapa wygląda zdecydowanie lepiej niż cokolwiek bym mogła w temacie wykonać;
Dlatego też tego nie robisz - i oni też nie powinni.

Ale generalnie obawiam się, że się całkowicie mylisz - przynajmniej z mojej strony zarzut w żadnym stopniu nie wynika z jakości graficznej mapy (choć przyznam że nawet w paincie da się zrobić lepiej), ale z totalnej żenady geograficznej jaką sobą reprezentuje. Wystarczy zerknąć na realne mapy i na podstawie tego coś robić, zamiast tworzyć bezsensowne rysunki na poziomie może 3 klasy podstawowej.

I nie, zrobienie czegoś na odpierdol nie świadczy o pracowitości, a o braku wstydu za swoje dzieła. Bycie pracowitym w dziedzinie od której należy się trzymać z daleka przerobił już Pel Nander, a z efektami jego pracowitości zmagamy się do dzisiaj. Głaskanie "pracowitych" po główkach może nam przynieść tylko powtórkę z tej rozrywki.

Żenadę trzeba nazwać żenadą.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Leszek Roskohard-Wespucci
Posty: 97
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:11
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Leszek Roskohard-Wespucci »

Niestety nas kartograf starał się jak może. I tak to sukces że w końcu znaleźliśmy własny kąt, aczkolwiek przyznam wygląd mapy jest średnio ciekawy. Jednak nasz kartograf cały czas ją ulepsza i modernizuję. Oczywiście też jeśli dany kartograf z stąd byłby chętny w pomocy robieniu mapy Ardemii naszemu kartografowi, to przypominam wystarczy się zarejestrować u nas tu http://ardemia.p2a.pl/index.php i następnie zaproponować u nas zmiany i najlepiej powiadomić samego naszego kartografa.

Podpisuje:
Prezydent Republiki Ardemii Leszek Roskohard
Rodowity Ardemczyk
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Andrzej »

Dwie minuty szukania w guglu: http://ahw.wikidot.com/random-island-generator

I nawet nie trzeba umieć rysować. Wystarczy odświeżyć kilka(naście) razy stronę i tyle
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: RomanoPorfavor »

Leszek Roskohard pisze:Niestety nas kartograf starał się jak może. I tak to sukces że w końcu znaleźliśmy własny kąt, aczkolwiek przyznam wygląd mapy jest średnio ciekawy. Jednak nasz kartograf cały czas ją ulepsza i modernizuję. Oczywiście też jeśli dany kartograf z stąd byłby chętny w pomocy robieniu mapy Ardemii naszemu kartografowi, to przypominam wystarczy się zarejestrować u nas tu http://ardemia.p2a.pl/index.php i następnie zaproponować u nas zmiany i najlepiej powiadomić samego naszego kartografa.

Podpisuje:
Prezydent Republiki Ardemii Leszek Roskohard
Obawiam się, że pomyliście kierunek. Jeżeli chcecie - z chęcią zrobię wam cacy mapkę polityczną, dopasowaną do otoczenia. Ale to wy się do mnie zgłoście, a nie na odwrót.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Posty: 257
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:50
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Hewret Monderski »

[...] z chęcią zrobię wam cacy mapkę polityczną, dopasowaną do otoczenia.
Słowo klucz.
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Mapa jest zrobiona by przypominała nasze dawne tereny. Do tamtych terenów mieliśmy napisaną historię i chciałem by nie trzeba było jej zmieniać. Dodatkowo nie,nie jestem grafikiem komputerowym i narysowałem to w Paincie by można się orientować względnie gdzie co jest. Jak w przyszłości trafi się jakiś bardziej utalentowany rysownik to zrobi nam mapę z lepszymi kształtami.

A do pana PTR mam tylko informacje że nie jestem z tego dumny i też chce mi się rzygać na widok tej mapy,ale ja ich rysować nie umiem zaś ci,którzy to potrafią po prostu są za leniwi i nie chcą ruszyć dupska. Mieliśmy przy powstawaniu sytuacje gdzie jeden obywatel tydzień nas wodził że zrobi mapę jutro,że teraz nie ma czasu i tak dalej. Czas miał tylko mu się nie chciało więc stwierdziliśmy żeby się walił i ja coś narysowałem w Paincie. Potem jeszcze parę razy to zmienialiśmy i wyszło że zostałem oficjalnym kartografem bo osoby,które umieją coś w tym kierunku są na to za leniwe.
Awatar użytkownika
Leszek Roskohard-Wespucci
Posty: 97
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:11
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Leszek Roskohard-Wespucci »

Potwierdzam słowa aktualnego Kartografa, Senatora i Prezesa TK Republiki Ardemii co do właśnie poprzedniego Kartografa.
Poprzedni Kartograf obiecywał nam że zrobi mapę Republiki Ardemii. I jakoś nie doczekaliśmy się tej mapy, dlatego zmieniono kartografa ze względu że umiejscowienie się w V-nacji jest bardzo ważne. Co do pana PTR-a. Napisałem jak zależy komuś by narysować nam lepszą mapę, a nie że ktoś potrafi rysować mapy i my mamy się do tej osoby zgłosić.
Rodowity Ardemczyk
Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Alatriste »

Ale dlaczego komuś ma zależeć na stworzeniu Wam mapy? Szczególnie na zasadach wolontariatu. I czytajcie swoje posty, bo chaotycznie się je czyta.
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Mogę dobroczynnie pokryć koszty sporządzenia takiej mapy, jeśli tow. PTR podjąłby się tego.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Daniel von Witt »

Ja oczywiście im pomogę, bo jest to także w moim interesie, aby mapy Mikroświata pokazywały stan faktyczny, a nie pobożne życzenia.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Jeśli w istocie planujesz nam pomóc w kwestii mapy,to z góry dziękuje. Samemu nie mam doświadczenia w rysowaniu ich.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Daniel von Witt »

A kiedy dokładnie Ardemia powstała?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Ferdynand Dugosz »

4 Września o ile się nie mylę. Znaczy wtedy zaczęliśmy chyba prace na forum,zaś zgłosiliśmy chęć dołączenia do Pollinu gdzieś dwa tygodnie później. Tak swoją drogą że już zrobiłem nową mapę,z bardziej dopasowanymi terenami. Ale no ja map nie potrafię robić,więc z wyglądu wiele się nie różni od starej (chodzi o styl rysowania a nie kształty).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Księstwo Skytji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość