Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Lenno księcia Torkana Ingawaara.
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Nie zawsze góry oznaczają wulkan...
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: RomanoPorfavor »

Tu akurat towarzysz Berg ma rację. Układ gór na wyspie sugerowałby, że jest on pochodną kaldery powulkanicznej (szczyty góskie umiejscowione raczej na skrajach wyspy, a nie w jej centrum).

Rzecz w tym, że jak by nie patrzeć wyspa jest totalnie niedostosowana do otoczenia. I nie chodzi tu nawet o kwestię tego, że totalnie nie pasuje do fiordowo-polodowcowych wysp Polarktyki, ale i o to, że patrząc na skalę (drogi/rzeki) jest znacząco powiększona w stosunku do otoczenia. Należałoby to jakoś dostosować - a jeżeli nie chcecie zmieniać wyglądu wybrzeży, to najlepiej byłoby jednak wyspę przenieść w inny rejon, aby trzymało się to kupy.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Przy oderwaniu takiej wyspy teren mógł się zmieniać,jednak nie jestem geologiem,więc zdam się na wasze zdanie.
I tu mam pytanie,czy jeśli przeniesiemy wyspę bardziej na południowy zachód,to czy to wystarczy? Zaś co do skali,to można zawsze wyspę pomniejszyć.
Awatar użytkownika
Leszek Roskohard-Wespucci
Posty: 97
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:11
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Leszek Roskohard-Wespucci »

PTR pisze:Tu akurat towarzysz Berg ma rację. Układ gór na wyspie sugerowałby, że jest on pochodną kaldery powulkanicznej (szczyty góskie umiejscowione raczej na skrajach wyspy, a nie w jej centrum).

Rzecz w tym, że jak by nie patrzeć wyspa jest totalnie niedostosowana do otoczenia. I nie chodzi tu nawet o kwestię tego, że totalnie nie pasuje do fiordowo-polodowcowych wysp Polarktyki, ale i o to, że patrząc na skalę (drogi/rzeki) jest znacząco powiększona w stosunku do otoczenia. Należałoby to jakoś dostosować - a jeżeli nie chcecie zmieniać wyglądu wybrzeży, to najlepiej byłoby jednak wyspę przenieść w inny rejon, aby trzymało się to kupy.
Widze że pan PTR zna się na Geografii, co mnie osobiście zaskoczyło. Jednak też się znam na Geografii, bo chodziłem na profil Geografia-WOS(i właśnie z tego pierwszego byłem lepszy). Mapy może rysować nie umiem, ale wiem jak się rozczytuję mapy. Także wracając gdzie pan widzi drogi? To po pierwsze. To tylko wykaz mapy fizycznej. Jednak zapewne nie wiecie jak
wygląda pod względem glebowym prawda? Otóż nasza wyspa składa się głównie z gleby bielicowych i płowych i na północy z tundry. Jeziora są duże ponieważ dochodziło tu często do zlodowaceń terenu i dlatego ludzie w tamte rejony dopiero w XVIII wieku podjęli tam się osiedlić, co wynika z naszej historii państwa na którą zapraszam do czytania. Owszem jest dość podobny nasz układ mapy do kaldery powulkanicznej, ale to z powodu że w tym rejonie od pierwszych lat historii mapy V-nacji, to na tej wyspie było bardzo dużo wulkanów. Ponadto wyspa nie jest otoczona ze wszystkich stron górami. Np.północno-wschodni teren nie jest wcale pokryty wzniesieniami, a o występowaniu gór nawet nie pisząć. Dlatego nasza wyspa wygląda tak, a nie inaczej.
Rodowity Ardemczyk
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Otton van der Berg »

Zatem nasz kartograf musi odrobić zadanie domowe i uzupełnic atlas o mapy płyt tektonicznych. Zapewne uskok Ardemski bedzie jedyny w mikroświecie a mu wszyscy znajdujemy sie na jednej płycie tektonicznej.
Wnioskuje o odszukanie naszego Dremlandzkiego zaginionego wulkanu

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Daniel von Witt »

Leszek Roskohard pisze:
Widze że pan PTR zna się na Geografii, co mnie osobiście zaskoczyło. Jednak też się znam na Geografii, bo chodziłem na profil Geografia-WOS(i właśnie z tego pierwszego byłem lepszy). Mapy może rysować nie umiem, ale wiem jak się rozczytuję mapy. Także wracając gdzie pan widzi drogi? To po pierwsze. To tylko wykaz mapy fizycznej. Jednak zapewne nie wiecie jak
wygląda pod względem glebowym prawda? Otóż nasza wyspa składa się głównie z gleby bielicowych i płowych i na północy z tundry. Jeziora są duże ponieważ dochodziło tu często do zlodowaceń terenu i dlatego ludzie w tamte rejony dopiero w XVIII wieku podjęli tam się osiedlić, co wynika z naszej historii państwa na którą zapraszam do czytania. Owszem jest dość podobny nasz układ mapy do kaldery powulkanicznej, ale to z powodu że w tym rejonie od pierwszych lat historii mapy V-nacji, to na tej wyspie było bardzo dużo wulkanów. Ponadto wyspa nie jest otoczona ze wszystkich stron górami. Np.północno-wschodni teren nie jest wcale pokryty wzniesieniami, a o występowaniu gór nawet nie pisząć. Dlatego nasza wyspa wygląda tak, a nie inaczej.
Opowiada Pan o wszystkim i niczym. Góry wyglądają jak piramidy w Gizie. Rzeki płyną we wszystkie możliwe kierunki. Biorąc pod uwagę rozmiar wyspy to ewentualne jeziora i góry powinny wyglądać jak te w realnej Skandynawii - mnóstwo dolin i mnóstwo mniejszych i większych jezior, a do tego jak powiedział Pan Radziecki, który owszem, na geografii się jednak zna, to jeszcze fiordy. Bo gdy to wszystko weźmie się pod uwagę i popatrzy na Waszą mapę to wygląda to tak, jakby ten kolos przypłynął skądinąd. Skytja, Eislar, Wyspy Kicza i Ferajny Kłopockiego, Arqtic i Nowa Uhraina - wszystkie te wyspy są do siebie dopasowane. Ardemia to jakiś głaz narzutowy przeorany kanałami łączącymi wszystkie wybrzeża z wszystkimi rzekami i jeziorami. Kosmicznie to wygląda.
Otton van der Berg pisze:
Zatem nasz kartograf musi odrobić zadanie domowe i uzupełnic atlas o mapy płyt tektonicznych. Zapewne uskok Ardemski bedzie jedyny w mikroświecie a mu wszyscy znajdujemy sie na jednej płycie tektonicznej.
Mapa płyt tektonicznych jedna już jest - dla kontynentu Morenika.
Otton van der Berg pisze:
Wnioskuje o odszukanie naszego Dremlandzkiego zaginionego wulkanu
W Furlandii są wygasłe wulkany.

(-) Daniel von Witt
Kartograf Królewski
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: RomanoPorfavor »

Leszek Roskohard pisze:Widze że pan PTR zna się na Geografii, co mnie osobiście zaskoczyło.
Łatwo Towarzysza zaskoczyć.
Jednak też się znam na Geografii, bo chodziłem na profil Geografia-WOS(i właśnie z tego pierwszego byłem lepszy).
Boję się nawet pytać o sprawy związane z wiedzą o społeczeństwie, bo efekty mogą być porażające.
Mapy może rysować nie umiem, ale wiem jak się rozczytuję mapy.
Gratuluję.
Także wracając gdzie pan widzi drogi? To po pierwsze.
Założyłem, że czarne linie to drogi - ciężko inaczej wytłumaczyć fakt, że przebiegają one pod rzekami na przykład.
To tylko wykaz mapy fizycznej.
Co rozumie Towarzysz rozumie przez "wykaz" w tym konkretnym przypadku? Listę elementów mapy?
Jednak zapewne nie wiecie jak wygląda pod względem glebowym prawda? Otóż nasza wyspa składa się głównie z gleby bielicowych i płowych i na północy z tundry.
Związek przyczynowy gleb do geologii i tektoniką rejonu wyspy pozostaje niewyjaśniony. Gleby mogą być o najwyżej pochodną tego, jak wyspa powstała i późniejszych procesów.
Jeziora są duże ponieważ dochodziło tu często do zlodowaceń terenu (...)
Ukształtowanie terenu wyspy wprost przeczy teorii o zlodowaceniach. Polecam porównanie ukształtowania realnych wysp, które doświadczyły działania lodowca - Gotlandii czy Bornholmu oraz np. wybrzeży Danii czy Norwegii. Gładkie brzegi, brak charakterystycznych fiordów - to wszystko raczej przeczy postanowionej tezie o działalności lodowców.

Generalnie przy tworzeniu wirtualnej kartografii, a w szczególności nanoszeniu nowych ziem trzeba przyjąć następującą kolejność: a) przemyśleć lokalizację, charakter otoczenia i czynniki działające w tym regionie; b) zdecydować jakie indywidualne czynniki mogły działać na dany ląd; c) rysować z uwzględnieniem punktów a i b;. Tymczasem w przypadku Ardemii zdecydowaliście się na to, aby zadziałać tak: narysować mapę (c), umieścić wyspę na chybił trafił (olewając punkt a), a następnie próbować mętnie tłumaczyć się z tego a'la punkt b, ale post factum i nie uwzględniając właściwie tego, co zrobiliście.

Oczywiście Daniel von Witt przyjmuje w takich sytuacjach podejście pelnanderowskie, więc pewnie w końcu na mapę was naniesie nie uwzględniając takich kwestii, ale nie uważam tego za podejście rozsądne ani konstruktywne.
Owszem jest dość podobny nasz układ mapy do kaldery powulkanicznej, ale to z powodu że w tym rejonie od pierwszych lat historii mapy V-nacji, to na tej wyspie było bardzo dużo wulkanów.
Ponadto wyspa nie jest otoczona ze wszystkich stron górami. Np.północno-wschodni teren nie jest wcale pokryty wzniesieniami, a o występowaniu gór nawet nie pisząć. Dlatego nasza wyspa wygląda tak, a nie inaczej.
Obrazek
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Co do tych gór,to są one jedynie symboliczne...ale tak poza tym to mamy już dość waszego szukania na siłę problemów,więc przenosimy się tam gdzie z nikim nie graniczymy. Koniec tematu,a tytuł jest nieaktualny.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Pozwoliłem sobie nanieść na przygotowaną przez Waszą Ekscelencję mapę Suderland ulokowany wedle tej mapy.
Obrazek
Czy to oznacza, że:

(1) Ardemia jednak nie jest otoczona ze wszystkich stron oceanem?
(2) Spór Ardemii z Suderlandem nabiera teraz również wymiaru terytorialnego (ziemie zaznaczone na czarno)?
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Daniel von Witt »

Ferdynand Dugosz pisze:Co do tych gór,to są one jedynie symboliczne...ale tak poza tym to mamy już dość waszego szukania na siłę problemów,więc przenosimy się tam gdzie z nikim nie graniczymy. Koniec tematu,a tytuł jest nieaktualny.
Jeżeli powyższe uwagi traktujecie jako czepialstwo, i w związku z tym wysiadacie z interesu to faktycznie - jeszcze na lokację musicie poczekać sami dla siebie, aż będziecie skłonni przyjmować dobre rady i krytykę. Na razie tego Wam brak, i brak woli uczenia się i rozwoju.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Uwagi panaPTR uważam za przydatne w pewnym stopniu (chociaż te docinki to mógł sobie darować).
Mam tu na myśli problemy pokroju wyglądu naszych gór. Jaki do cholery to ma sens,przy górach,które są symboliczne I niewiele pokazują. Jak się spojrzy na realne mapy, to też rzeki płyną w różnych kierunkach. Łącząc nimi jeziora z brzegami chciałem by miały jakieś krążenie tej wody,a nie wielkie bajora pośrodku państwa. A wyspę można przenieść,nie widzieliśmy gdzie będzie znajdował się Suderland,więc przypadkowo o niego zachaczylismy,za co przepraszamy. Przeniesiemy po prostu wyspe kawałek dalej.
Awatar użytkownika
Leszek Roskohard-Wespucci
Posty: 97
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:11
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Leszek Roskohard-Wespucci »

Casimir de Viries pisze:Pozwoliłem sobie nanieść na przygotowaną przez Waszą Ekscelencję mapę Suderland ulokowany wedle tej mapy.
Obrazek
Czy to oznacza, że:

(1) Ardemia jednak nie jest otoczona ze wszystkich stron oceanem?
(2) Spór Ardemii z Suderlandem nabiera teraz również wymiaru terytorialnego (ziemie zaznaczone na czarno)?

Co to za oszczerstwa i fałsz? Nasza wyspa się znajduję o wiele dalej od ,,Suderlandu". Rozumiem że zależy panu by znowu zaczął się kocioł, jednak niestety robi to pan Casimirze haniebnie. Wstyd!
Ostatnio zmieniony 10 lis 2017, 17:08 przez Leszek Roskohard-Wespucci, łącznie zmieniany 1 raz.
Rodowity Ardemczyk
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Gaston de Senancour »

A nie raczej coś w tym duchu?
Obrazek
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Leszek Roskohard-Wespucci
Posty: 97
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:11
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Leszek Roskohard-Wespucci »

Gaston niestety, nie jesteś śmieszny. Ten post przedstawia twój iloraz inteligencji.

A teraz odnośnie mapy. Tak przenosimy się, ale ostatecznie ja ustalę mapę. Ksztłtu mapy nie zmienimy, ale ulokujemy się w miejscu w którym jest największe prawdopodobieństwo takiego klimatu i kształtu, jaki panuje na naszej mapie.
Rodowity Ardemczyk
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Gaston de Senancour »

Leszek Roskohard pisze:
Gaston niestety, nie jesteś śmieszny. Ten post przedstawia twój iloraz inteligencji.
Leszku Roskohardzie, kimkolwiek jesteś, uspokój się. Staram się pomóc. To zdjęcie ilustruje optymalne odległości między waszymi imperiami.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Co to za oszczerstwa i fałsz? Nasza wyspa się znajduję o wiele dalej od ,,Suderlandu". Rozumiem że zależy panu by znowu zaczął się kocioł, jednak niestety robi to pan Casimirze haniebnie. Wstyd!
Słaba prowokacja Casimira. Jednak jak wyjaśniłem już w innym temacie, nie ma zgody na naszą zgodę.
Jeśli ukazanie faktów wynikających tylko i wyłącznie z suderlandzkich i ardemskich map to "prowokacja" i "przejaw chęci rozpoczęcia się kotła", to życzę powodzenia w szukania tego, co nim nie jest.

Poziom debilizmu właśnie osiągnął apogeum. Gratuluję.
Awatar użytkownika
Leszek Roskohard-Wespucci
Posty: 97
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:11
NIM:
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Leszek Roskohard-Wespucci »

Uwaga! Piszę do kartografa Daniela von Witta. Już wiemy ostatecznie gdzie chcemy być zlokalizowani i wszyscy wyrazili pozytywną opinię, nie będzie to ani tereny blisko Suderlandu, ani tereny blisko Skytji. Będziemy natomiast chcieli się znaleść o tutaj:
https://i.imgur.com/3ezLPOF.png

Podpisuję:
Prezydent i Minister Finansów Republiki Ardemii, Leszek Roskohard
Rodowity Ardemczyk
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Ardemia sąsiadem Dreamlandu w Polarktyce

Post autor: Daniel von Witt »

Uwaga! Piszę do Prezydenta i Ministra Finansów Republiki Ardemii Leszka Roskoharda - przyjąłem do wiadomości. Mapę zabieram i w razie czego użyję! Dziękuję za wiadomość. Kropka.

(-) Daniel von Witt
Kartograf Królewski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Księstwo Skytji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość