Foch na skytyjskie drogi

Lenno księcia Torkana Ingawaara.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Foch na skytyjskie drogi

Post autor: Aleksander »

Jadąc sobie dzisiaj w godzinach wczesporonnych krętymi drogami w górach Skytji okazało się, że zima kolejny raz zaskoczyła skityjskich drogowców. Jest kwiecień. Konkretniej, połowa kwietnia. Druga połowa kwietnia. Czyli 19 kwietnia. A ja muszę jechać po zaśnieżonej drodze na letnich oponach wpadając co rusz w poślizg. Z prawej strony rzeka. Z lewej strony góry. I co? Importowanego Krokodyla za 200 tys. dreamów miałbym rozjebać? W imieniu mniejszości tauzeńskiej domagam się pełnego wdrożenia unijnej dyrektywy mówiącej o ociepleniu klimatu tak, by klimat zaczął się ocieplać szybciej.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Foch na skytyjskie drogi

Post autor: Otton van der Berg »

Potwierdzam, klimat się zesrał, chciałem płynąć na Rodo odwiedzić stare zamczysko, a poszedłem z buta przez zamarznięte morze.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Foch na skytyjskie drogi

Post autor: Daniel von Witt »

Jeżeli ktoś żyjący na Skytji w ogóle zmienia opony z zimowych na letnie to chyba musi to być albo głupiec albo imigrant :P

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Foch na skytyjskie drogi

Post autor: Aleksander »

Bardzo przepraszam, ale na Tauzenie śnieg pada tylko przez 3-4 miesięcy w roku.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Foch na skytyjskie drogi

Post autor: Daniel von Witt »

3-4 miesiące ciągłych opadów to naprawdę sporo, a nie zakładam, że w Tauzenie śnieg pada codziennie, bo wtedy faktycznie nie byłoby sensu zmieniać opon ani w kwietniu ani w maju. Biorąc to pod uwagę oraz zimne miesiące przejściowe z chłodnym deszczem i średnimi dobowymi temperaturami na niskim poziomie to powiem, że za wcześnie te opony wymieniłeś. Trzeba było poczekać z tym do czerwca. Skytja to zimna kraina. Ogumienie letnie mało się przydaje.

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Foch na skytyjskie drogi

Post autor: Aleksander »

W Tauzenie tak kopcimy, że gruba czapa dwutlenku węgla, smog benzoapiren i pyły zawieszone powodują, że u nas zimą jest temperatura w okolicach zera, zaś latem dochodzi nawet do 40 stopni. Po prostu wyjechałem poza Tauzen i okolice w góry Skytji i nie dość, że prawie rozjebałem importowanego Krokodyla za 200 tys. dreamów, to jeszcze myślałem, że się uduszę od tego tlenu.

Mój pomysł brzmi następująco: huta stali i odkrywka węgla w każdej skytyjskiej wsi!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Foch na skytyjskie drogi

Post autor: Daniel von Witt »

Niezły pomysł. Na dorszach Skytja się nie wzbogaci. Potrzebujecie koniecznie przemysłu.

(-) Daniel ax. von Witt
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Foch na skytyjskie drogi

Post autor: Polyna »

Daniel von Witt pisze:Niezły pomysł. Na dorszach Skytja się nie wzbogaci. Potrzebujecie koniecznie przemysłu.
Egzaktli. Najlepiej przetwórczego.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Foch na skytyjskie drogi

Post autor: Aleksander »

Póki co wydobywany na Tauzenie węgiel, mamy także huty, koksownie, walcownie i ogólnie dużo dymiącego przemysłu ciężkiego, do którego książę musi dopłacać. Bo w przeciwnym wypadku wkurwieni Tauzeńczycy przyjdą mu palić opony przed pałacem.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Księstwo Skytji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości