TRWA RENOWACJA FORUM DREAMLANDU — zgodnie z podjętymi przez najwyższe krajowe czynniki sprawcze decyzją rozpoczęła się renowacja dreamlandzkiego forum. W pierwszej kolejności dokonane zostały zmiany w strukturze forum głównego i forum dla mieszkańców. Konsolidacji uległo kilka działów, kilka zmieniło swoją nazwę. Uporządkowane zostały kwestie związane z bazą prawną (choć sama baza wciąż potrzebuje dużego nakładu pracy) jak i prasą działającą obecnie i ongi w Królestwie. Zmianom uległo również forum poświęcone zagranicy, jak i wstępnie usunięto kilka niepotrzebnych grup uprawnień. Kolejne działania zakładają dalsze porządki w kwestii uprawnień, zmiany na forach samorządów, uporządkowanie i ukształtowanie docelowej struktury, a na samym końcu migrację forum na nowy silnik. Wszelkie uwagi prosimy kierować na Discordzie oznaczając JKW Roberta II Fryderyka.

[Debata] Nowelizacja Ustawy o SSZ

Dział przeznaczony dla zamkniętych wątków Rady Księstwa.
Awatar użytkownika
Christien van der Pohl
Książę Furlandii i Luindoru
Posty: 137
Rejestracja: 9 cze 2019, 22:50
Lokalizacja: Pałac Atving
Kontakt:

[Debata] Nowelizacja Ustawy o SSZ

Post autor: Christien van der Pohl » 8 wrz 2019, 00:40

Drogi przewodniczący, drodzy członkowie Rady.

Mając na uwadze ogromne braki w stanowiskach Księstwa, chciałbym wnieść o nowelizacje ustawy o SSZ. Należy utrzymać ciągłość obrony Księstwa, próbowałem już dwukrotnie wybrać odpowiedniego człowieka na stanowisko Dowódcy. Za pierwszym razem doszło u mnie do pomyłki, ponieważ zapomniałem o blokującej mi to ustawie - mimo to wybór którego dokonałem był zły, ponieważ owy „wybrany” zrzekł się obywatelstwa KD. Nie chcąc popełnić tego samego błędu, jakim było zlekceważenie blokującej mi to ustawy chciałbym wnieść o nowelizacje Ustawy o SSZ aby:

* Dowódca SSZ mógł zostać wybrany przez ogół zarządców miast Księstwa, lub Księcia [FiL] podczas gdy dochodzi do ich braku.
* Dowódca SSZ nie byłby zmieniany w ciągu roku, a wybierany na okres 6 miesięcy, po których następowałoby ponowne głosowanie.
*Glosowanie byłoby inicjowane przez przewodniczących jednej z Hanz, lub Księcia. A w przypadku braku przewodniczących i burgrabiów, głosowanie byłoby pomijane.


Proszę więc aby Rada, zadecydowała o wpisaniu owych artykułów do poprzedniej ustawy, tak aby umożliwić ciągłość obrony naszych ziem.
Obrazek
(-) Jego Książęca Mość Księstwa Furlandii i Luindoru
Christien van der Pohl

Zablokowany

Wróć do „Archiwum Rady Księstwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości