STAN KLĘSKI AKTYWNOŚCIOWEJ — 9 czerwca 2019 r., wskutek pogarszającej się sytuacji demograficznej, która w sposób negatywny odbija się na funkcjonowaniu najważniejszych urzędów Królestwa, Jego Królewska Mość Robert II Fryderyk wydał królewski edykt wprowadzający Stan Klęski Aktywnościowej. Poprzedzając swą decyzję JKM odwołał wszystkich członków Rad Przybocznej i Stanu. Spodziewane są dalsze działania i Orędzie wygłoszone wobec mieszkańców Dreamlandu i mieszkańców całego wirtualnego świata.

ORĘDZIE KRÓLA DREAMLANDU DO MIESZKAŃCÓW KRAJU I CAŁEGO WIRTUALNEGO ŚWIATA — Jego Królewska Mość wygłosił zapowiadane orędzie w związku z wprowadzonym stanem klęski aktywnościowej. Król skierował swe słowa nie tylko do byłych i obecnych mieszkańców Królestw, ale także do mieszkańców całego wirtualnego świata. Zapowiedział m.in reformy rządu, parlamentu i samorządową, politykę grubej kreski i politykę szeroko otwartych drzwi.

[Debata V/2019] Ustawa o zasadach pobytu wojsk i utworzenia jednostek OKOP na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru

Organ władzy samorządu terytorialnego Unii Saudadzkiej.
Przewodniczącym Rady Księstwa jest Auksencjusz Butodziej-Witt.
Awatar użytkownika
Χέλμουτ Πολ
lord
Posty: 555
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
Lokalizacja: Pałac Atving (Buuren)
Kontakt:

[Debata V/2019] Ustawa o zasadach pobytu wojsk i utworzenia jednostek OKOP na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru

Post autor: Χέλμουτ Πολ » 25 kwie 2019, 18:32

Panie Przewodniczący,
Szanowna Rado,

Przedstawiam moją propozycję ustawy regulującej na gruncie prawnym obecność jednostek OKOPu na terenie Unii Saudadzkiej, która mam nadzieję rozwiąże obecną, kłopotliwą dla nas, sytuację.
URX - O ZASADACH POBYTU WOJSK ORAZ UTWORZENIA JEDNOSTEK OGÓLNOPAŃSTWOWEGO KOMISARIATU OCHRONY POGRANICZA NA TERYTORIUM KSIĘSTWA FURLANDII I LUINDORU

USTAWA RADY KSIĘSTWA
z dnia ……

o zasadach pobytu wojsk oraz utworzenia jednostek Ogólnopaństwowego Komisariatu Ochrony Pogranicza na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru

Art. 1.
1) Ustawa określa zasady pobytu oraz utworzenia jednostek wojsk Ogólnopaństwowego Komisariatu Ochrony Pogranicza na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru.
2) Ilekroć w dalszej części ustawy mowa o OKOP rozumie się przez to Ogólnopaństwowy Komisariat Ochrony Pogranicza.

Art. 2.
Zgodę na czasowy pobyt wojsk OKOPu na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru, wydaje w formie postanowienia Książę na wniosek Ministra Bezpieczeństwa:
1) pod warunkiem, że okres ich pobytu nie przekracza trzech miesięcy,
2) Książę określi, w drodze postanowienia, sposób obliczania i rozliczania opłat wnoszonych przez OKOP w związku z tymczasowym zakwaterowaniem i udostępnieniem infrastruktury wojskowej przez Księstwo Furlandii i Luindoru oraz Saudadzkie Siły Zbrojne.

Art. 3.
Zgodę na utworzenie jednostek OKOP na terytorium Furlandii i Luindoru, wydają w formie postanowień komesowie właściwych hanz na wniosek Ministra Bezpieczeństwa:
1) po zasięgnięciu opinii Księcia, Generalnego Dowódcy Saudadzkich Sił Zbrojnych oraz właściwych wasalów lub burmistrzów,
2) zgoda uzyskuje ważność w momencie zakupu działki na cel utworzenia właściwej jednostki.

Art. 4.
W zgodzie należy określić okres pobytu, miejsce stacjonowania, a także inne okoliczności mające znaczenie organizacyjno-techniczne.

Art. 5.
Żołnierze OKOPu są uprawnieni do prowadzenia na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru działań związanych z realizacją celów formacji opisanych w Zarządzeniu Premiera Rządu Królewskiego z dnia 8 września 2018 r. w sprawie organizacji Ogólnopaństwowego Komisariatu Ochrony Pogranicza.

Art. 6.
Ustawa wchodzi w życie w dniu ogłoszenia.
Z wyrazami szacunku,
/-/ Helmut Pohl, Książę Furlandii i Luindoru
"Wiem, że w domu już nikt nie chce słuchać o tych wszystkich fascynujących rzeczach, których się uczę i od których już pęka mi głowa. Wychodzę świeżo nabity wiedzą z wykładu, i chciałbym komuś to opowiedzieć. Dziewczyna ma już dosyć, matka na hasło "ustawa" sięga po kabel od prodiża, a ojciec już na początku listopada wyskoczył do sklepu po fajki i jeszcze nie wrócił."
~Aluś, 20 marca 2019

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Posty: 13086
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
Lokalizacja: Buuren (Furlandia), Elder (Luskania)
Kontakt:

Re: [Wniosek] Ustawa o zasadach pobytu wojsk oraz utworzenia jednostek OKOP na terytorium Księstwa Furlandii i Luindoru

Post autor: Daniel von Witt » 23 maja 2019, 09:47

Przyjmuję projekt pod obrady i wyznaczam czas debaty do 30 maja.

(-) Daniel von Witt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rada Księstwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość