[CZ][DE JOUSTIN] Ogłoszenie regencji

Tytuły prasowe ukazujące się w Królestwie Dreamlandu i Scholandii, a także interesujące lub frapujące wrzutki z całego świata.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

[CZ][DE JOUSTIN] Ogłoszenie regencji

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Książęce Miasto Buuren, 4 sierpnia 2012 roku

Drodzy mieszkańcy,

Dzisiejszego dnia postanowiłem o powołaniu Regenta Zjednoczonego Księstwa. Z zamiarem tym nosiłem się już od dłuższego czasu, po rozmowie z Jego Królewską Mością doszliśmy do wniosku, iż skorzystanie z uprawnień jakie nadaje Mnie Konstytucja Zjednoczonego Księstwa jest najlepszym wyjściem z obecnego stanu rzeczy.

Ustanowienie regencji wymusza na mnie moja obecna sytuacja realna, która w dość ograniczony sposób umożliwia jakiekolwiek funkcjonowanie w społeczeństwie Królestwa Dreamlandu, niemniej mam nadzieję uporać się z nią w jak najkrótszym czasie i powrócić do pełnienia swoich obowiązków.

W tym miejscu wypada zaznaczyć, iż ustanowienie Regenta w osobie JE Daniło de la Vega jest najlepszym wyjściem dla naszego kraju. JE dotychczasowym swoim działaniem daje rękojmię należytego wykonywania obowiązków. Wszelkie sprawy, których nie udało mi się dokończyć na dniach przekażę na ręce Regenta, który będzie odpowiedzialnych za ich wykonanie, czy wdrożenie tego, co do dziś zalega na moim laptopie, a z braku czasu uniemożliwia dotarcie do szczęśliwego finału.

Zostawiam Zjednoczone Księstwo w dobrych rękach.

(-) Martin markiz de Joustin
Książę Zjednoczonego Księstwa


[Źródło: "Ogłoszenie regencji", strona Unii Saudadzkiej, 4 sierpnia 2012 r.]
[Autor: Martin markiz de Joustin]
[Gatunek: Przemowa — Regencja Książęca]
[Słowa kluczowe: regencja, Martin, de Joustin, Unia Saudadzka, Daniło de la Vega]
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [CZ][DE JOUSTIN] Ogłoszenie regencji

Post autor: Chamberlain »

Właśnie przeglądam "nowości" na półce bibliotecznej i wpadłem na ten dokument. Jestem w kropce. Jaki był właściwie cel tej publikacji? Czy w tekście tej proklamacji jest jakieś drugie dno i nauka dla potomnych?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [CZ][DE JOUSTIN] Ogłoszenie regencji

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Cel był dosyć prosty. Jako jedna z osób posiadających uprawnienia moderatorskie na stronie Unii przeglądałem wpisy. Zobaczyłem ten stary wpis. Po przejrzeniu listy na stronie Unii widzę wpisy kancelarii o ogłoszeniu abdykacji, ale jej samej nie. Nie chciałem więc by siedziała, nigdy nie ogłoszona i niewidoczna i przerzuciłem ją tutaj jako dziedzictwo. To mną motywowało. Chyba, że np. JE Daniel von Witt wskazałby mi, gdzie to opublikowano. Wtedy wychodzi, że po prostu uczyniłem coś niepotrzebnego, choć w gruncie rzeczy nieszkodliwego.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [CZ][DE JOUSTIN] Ogłoszenie regencji

Post autor: Daniel von Witt »

Ogłoszenie regencji odbywa się w formie postanowienia książęcego. Regencji w historii Księstwa było kilka. Ta, o której mowa wyżej była pierwszą w historii Unii.
Akty takie ogłasza się w krajowej bazie ogłoszeń urzędowych, a następnie w BPSX.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [CZ][DE JOUSTIN] Ogłoszenie regencji

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Rzecz w tym, że WXM mówi o postanowieniach, a mi chodzi o tą konkretną mowę.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [CZ][DE JOUSTIN] Ogłoszenie regencji

Post autor: Daniel von Witt »

Wszystko jest na forum. To, co na stronie, to pojawia się uprzednio na forum, jeśli chodzi o tego typu przemówienia.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [CZ][DE JOUSTIN] Ogłoszenie regencji

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Istotnie. Cóż, niewiedza. Myślałem po prostu, że nie zdążyło to ujrzeć światła dziennego. Myślę, że nie ma za co przepraszać. Po prostu znalazło się tu niepotrzebnie.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [CZ][DE JOUSTIN] Ogłoszenie regencji

Post autor: Chamberlain »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:Istotnie. Cóż, niewiedza. Myślałem po prostu, że nie zdążyło to ujrzeć światła dziennego. Myślę, że nie ma za co przepraszać.
Przepraszać zdecydowanie nie ma za co. Po prostu nie bardzo wiedziałem, jak to ugryźć.

Jakie jest w tej chwili przeznaczenie Czytelni? Czytałem o fuzji z Uniwersytetem, ale co to w praktyce oznacza?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [CZ][DE JOUSTIN] Ogłoszenie regencji

Post autor: Aleksander »

Słowo regencja pochodzi od teutońskiego zwrotu es regnet - pada. Oznacza, że szanse na padnięcie państwa radykalnie rosną.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Czytelnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość