[Cz][ALFRED] Pierwsza proklamacja królewska

Tytuły prasowe ukazujące się w Królestwie Dreamlandu i Scholandii, a także interesujące lub frapujące wrzutki z całego świata.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

[Cz][ALFRED] Pierwsza proklamacja królewska

Post autor: Karolina Aleksandra »

Ekorre, dnia 14 marca 2017 r.
Dreamlandczycy!

Zaczynamy pisać nowy rozdział historii.

Królestwo odrodziło się. Dziś jest państwem ludnym i prężnym, zaliczającym się do ścisłej światowej czołówki. Jednak w mikroświecie nic nie jest wieczne. Dalszy byt Dreamlandu zależy od nieustannego ruchu — od ciągłego zbiorowego wysiłku naszej społeczności.

Zależy także od określonych postaw obywatelskich. Dreamlandczyk musi być zdecydowany i zdeterminowany. Swoje ambicje powinien realizować ze śmiałością, jak i z pożytkiem dla dobra wspólnego. Nieodzowne jest, aby był gotowy do pracy nad sobą, odznaczał się samodyscypliną. Powinien wypełniać lojalnie swoje zobowiązania wobec wspólnoty, jak również egzekwować to samo od innych. Takich jednostek potrzebuje państwo. Przy takich jednostkach będę stał.

Nie ma przy tym znaczenia, jakie kto ma zapatrywania czy temperament. Pluralizm ideowy jest fundamentem sporu politycznego, który stanowi główny czynnik życiodajny dla mikronacji. Zaś zarówno charyzmatyczny rębacz, żyjący w wiecznym ogniu słownych zmagań, jak i cichy tytan pracy, ofiarny trybik w machinie państwowej administracji, są wartościowymi członkami społeczności. Spełniają odmienne, ale równie istotne role.

Powyższe nie stanowi zapowiedzi polityki permisywizmu. Będę egzekwował przestrzeganie zasad współżycia społecznego przynajmniej w koniecznym, minimalnym zakresie, tak, aby uczestnictwo w życiu Królestwa nie stało się dla nikogo udręczeniem. Zamierzam też użyć dostępnych mi instrumentów miękkiego wpływu, by kształtować w społeczeństwie pożądane postawy i promować wysokie standardy, do których jestem przywiązany.

Tron królewski to ogromna odpowiedzialność, jednak wierzę, że jestem na nią gotowy. Swojego doświadczenia, swoich umiejętności i powierzonej mi władzy pragnę używać na powiększenie chwały Królestwa; mądrością i roztropnością w sprawowaniu rządów obym dorównał swoim wielkim Poprzednikom.

Obejmuję tron i z podniesionym czołem wychodzę naprzeciw wyzwaniom przyszłości. Moim celem jest Dreamland silny i aktywny; z Waszą pomocą cel ów będzie osiągnięty.

[offset=50]
Alfred, rex
[/offset]
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Cz][ALFRED] Pierwsza proklamacja królewska

Post autor: RomanoPorfavor »

[słowa kluczowe: puste obietnice, frazesy, wstyd, hańba, kompromitacja, nie wracajcie do domu]
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [Cz][ALFRED] Pierwsza proklamacja królewska

Post autor: Siergiusz Asketil »

PTR pisze:[słowa kluczowe: puste obietnice, frazesy, wstyd, hańba, kompromitacja, nie wracajcie do domu]
...zmarnowany potencjał, niewdzięczność poddanych
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [Cz][ALFRED] Pierwsza proklamacja królewska

Post autor: RomanoPorfavor »

a miał jakichś poddanych?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Czytelnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości