[Cz] Z pamiętnika szpitala Ostatecznej Głupoty, AD 2017

Tytuły prasowe ukazujące się w Królestwie Dreamlandu i Scholandii, a także interesujące lub frapujące wrzutki z całego świata.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

[Cz] Z pamiętnika szpitala Ostatecznej Głupoty, AD 2017

Post autor: Stanisław Dmowski »

Rzecz się dzieje w marwenabadzkiej psychuszce, budynek postawili w punkt, pośród miasta widma. Znikąd pomocy, a uciekać nie ma gdzie, pustynia. Strach się bać...

- Panie Ordynatorze! Panie Ordynatorze! Jakiś ciężki przypadek do nas wiozą...
Ordynator drzemał, ostatnimi czasy i jemu dał się udzielić nastrój pacjentów, wzięło go ostatnio na wspomnienia z dzieciństwa i kieliszek dobrego koniaku. A taki francuski, pierwsza klasa
- Panie Ordynatorze!
- Czego tam?
- Wiozą pacjenta, podobno nadzwyczajny przypadek
- No jeśli naprawdę nadzwyczajny...
Z niezbyt wielką chęcią wstał z fotela, nałożył fartuch i podreptał za pielęgniarką. Dało już się słyszeć syrenę karetki. Krzyki. Sanitariusze szarpią się z pacjentem
- Proszę mnie kategorycznie zostawić, ja na premiera kandyduję!
- Cicho tam!
- Ja jestem obywatelem IV świata, puścić natychmiast!!!
- Oj niedobrze, niedobrze - szepnął pod nosem ordynator.
- Ja nikomu nie wybaczam, nie odpuszczam, rozumiecie? - szarpał się niemiłosiernie, dopiero posiłki z budynku pozwoliły go zawlec do osobnego pokoju.

Był wyłożony poduszkami, cały w bieli. Do tego jakiś taki nieduży. Tylko łóżko na środku i czekająca pielęgniarka ze strzykawką.
- Siostro, tutaj zwykła dawka nie pomoże, podwoić
- Jaaa jestem szaafarzem bólu, nie odpuuuuszczę, nie wybaczam
Sanitariusze wobec tego skowytu zatkali mu usta kawałkiem prześcieradła. Po zastrzyku nadal się rzucał i próbował coś krzyczeć, jednak stopniowo się uspokajał.
- Tu panu będzie dobrze, tu panu nic nie grozi, my chcemy dla pana jak najlepiej
Wyjęto mu tkaninę z ust, był już dziwnie spokojny, kręcił tylko głową
- Ale co wy chcecie mi zrobić? Ja na premiera kandyduję, ja muszę na wybory...
- Nigdzie pan nie musi, tu panu nikt nic złego nie zrobi, tu będzie dobrze
Nastała cisza, wszyscy wpatrzenie w ordynatora, sięgnął po jakiś notes do kieszeni
- Jak pan się nazywa?
- Szafarz bólu.
- Mhm, a kim pan jest?
- Jam jest katem, ja muszę zabijać, muszę. Krew na śniegu. Rewolucja. Ból. Młodość. Męskość.
- Doprawdy?
- Nic nie rozumiecie, nic. Ja mam misję, od Maurrasa. On sam mi powiedział, tak, to on, mój mistrz, powiedział: "gardź słabością" i gardzę. Wycinam, te Suderlandy, te Bialenie. Ja sam. Nie poddaję się. Walczę. Ja. Pies przy mnie. W kieszeni karty. Dla sportu. Zero litości. Zero. Dla nikogo!!!
Ordynator mu nie przerywał, ze spokojem obserwował, jak improwizacja idzie dalej
- Żadnej kurtuazji. Agresja. Naloty dywanowe. Za ojczyznę. Bądź lojalny wobec państwa. Ono cię potrzebuje. Zwalczaj te klony. Przerost ambicji. Hipertrofia roszczeń. Ciąć ich mieczem katolickiej myśli. Bo to zaplute karły ewolucji. Ból. Determinacja. Siła. Młodość. Męskość. Ja.

I wtedy padł na łóżko jak przeszyty. Pędem podbiegły pielęgniarki. Jeden z sanitariuszy spytał się ordynatora:
- On jakiś dziwny, w karetce cały czas wypisywał o jakimś gównie, o sprawiedliwości, co mu jest?
- Hmmm, może to być tylko choroba g...
Nie dokończył, wybiegł na korytarz, wieźli nowy przypadek.
[autor: pamiętnikarz z Marwenabadu]
[słowa kluczowe: Senancour, ból, geniusz]
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [Cz] Z pamiętnika szpitala Ostatecznej Głupoty, AD 2017

Post autor: Stanisław Dmowski »

Gwoli komentarza, tekst za niebawem będzie miał już trzy lata. Pochodzi z czasów niemiłosiernych scysji i kłótni pomiędzy mną, innymi krajanami a Gastonem de Senancourem, szafarzem bólu a wtedy kandydatem na premiera Dreamlandu. Czytając ten jakże dziecinnie i prostolinijnie napisany kawałeczek prozy aż się łezka w oku zakręciła za starymi czasami. Kiedyś to było, inaczej. Wtedy go nie doceniałem... Senancourze, gdzie jesteś? Gdzie? Wróć! Opowiedz nam o swoim nowym zastawie filiżanek i podziel się swą nienawiścią do czwartego sortu mikronacji...

Podkład do czytania:
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [Cz] Z pamiętnika szpitala Ostatecznej Głupoty, AD 2017

Post autor: Maciej II »

Wtf.
Jaka była historia powstawania tego?
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Czytelnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości