Strona 1 z 1

Goniec Nr/1

: 5 gru 2019, 06:45
autor: Maciej II
https://drive.google.com/file/d/1d2k3RA ... sp=sharing

Zapraszam do zapoznania się z 1., 11-stronicowym, numerem Gońca - a w nim dwa wywiady - z JXM Christenem „Dreamland będzie szedł do przodu…” oraz z JE Erwinem von Beckendorffem „Dreamland jest moim drugim domem”, na deser mój felieton "Fałszywa twarz prowincji i dlaczego federacja musi odejść".

Re: Goniec Nr/1

: 5 gru 2019, 07:24
autor: RIIF
To jest wspaniałe! Gratuluję, winszuje, i proszę o więcej! Raduje się szczególnie, że temat federalizm/unitaryzm urósł do istotnej rangi w naszej polityce i stał się pierwsza, od dawna, konkretną osią sporu generująca dyskusje, argumenty, emocje!

Re: Goniec Nr/1

: 5 gru 2019, 12:07
autor: Stanisław Dmowski
Dobra szata graficzna i ciekawe wywiady to jest coś, co bardzo lubię sobie w mikronacyjnych gazetach. Cieszę się, że tytuł prasowy, który pierwotnie należał do mnie, za sprawą króla znów odżył. Oby więcej takich numerów.

Re: Goniec Nr/1

: 5 gru 2019, 17:00
autor: Christien van der Pohl
Komentować nie będę, z racji wywiadu ze mną w Gońcu.
Ale cieszę się, że media zaczynają działać!

Re: Goniec Nr/1

: 7 gru 2019, 20:55
autor: Maciej II
No cóż, jeżeli poprzez pierwotne należenie do Jego Ekscelencji, mamy na myśli to, że logo i nazwa były moją inwencją, a JE napisał ten oto artykuł i posiadał passy do nieużywanego konta wordpress, to faktycznie nastąpiło tu przekazanie własności.

Przyznam szczerze, że jestem zawiedziony recepcją prasy w KD i zaczynam mieć wątpliwości, czy warto rzeczywiście wkładać w to wszystko tyle pracy.

Re: Goniec Nr/1

: 7 gru 2019, 21:51
autor: RIIF
Dajmy jej chwilę. Proszę JKM pamiętać, że dziś prasy w ogóle nie ma. Zaufanie do niej jest niskie. Nigdy nie wiadomo, czy wyjdą kolejne numery. Po co więc się angażować?

Prosze zobaczyć jak odbierany był biuletyn MSZ. Myślę, że warto walczyć.

Re: Goniec Nr/1

: 11 gru 2019, 19:00
autor: Stanisław Dmowski
Czegoś tu nie rozumiem? Czego JKM się spodziewał? Że wszyscy obywatele sznureczkiem napiszą, że przeczytali i że pismo porządne? Kto chciał ten przeczytał. Sam pochwalilem, bo lubię dobrej jakości mikronacyjną prasę i proszę o więcej. Czytelnicy się znajdą, nie należy się poddawać. Stale grono prenumeratorów zebrane, nie?

Re: Goniec Nr/1

: 11 gru 2019, 20:43
autor: Aleksander
Staszek to taki człowiek, który gdyby rzygnął na Mona Lizę, to uważałby się za jej współautora.

Re: Goniec Nr/1

: 11 gru 2019, 21:14
autor: Maciej II
Stanisław Dmowski pisze:
11 gru 2019, 19:00
Czegoś tu nie rozumiem? Czego JKM się spodziewał? Że wszyscy obywatele sznureczkiem napiszą, że przeczytali i że pismo porządne?
Właściwie to oczekiwałem jakiejś polemiki z moim artykułem, czegoś więcej niż pustego pochwalenia tego jak to sformatowałem. Ale rzadko generalnie pojawiają się posty z czymś więcej niż dwuzdaniowym podsumowaniem tego, co ja doskonale widzę moimi własnymi gałkami ocznymi. Jeżeli mamy sobie prawić tylko takie oczywistości, byle coś napisać, to jest to kicha, bo słabo przykrywa to jedynie niewspółmierność z ilością czasu, którą poświęciłem na przygotowanie tego wszystkiego. Podobnie zresztą sprawa ma się z debatą wyborczą. Daję kandydatom jednoznaczną możliwość określenia się za jakimi opcjami się znajdują, żeby wyklarować ich programy wyborcze... A Ci zasadniczo odpowiadają mieszanką "na dwoje babka wróżyła", "nie wiem", itd.
Ani nie da się tutaj budować jakiejkolwiek dyskusji (która jest główną osią działania KD), ani nie za bardzo chce się tego nawet czytać.