[DSZ] Wydanie nr. 1/22-10-'19

Tytuły prasowe ukazujące się w Królestwie Dreamlandu, a także interesujące lub frapujące wrzutki z całego świata.
Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
obywatel
Posty: 205
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:10
NIM:
Kontakt:

[DSZ] Wydanie nr. 1/22-10-'19

Post autor: Erwin von Beckendorff »

Die Scholandische Zeitung

Wydanie nr. 1/22-10-'19


Między prawdą a sarmacką prawdą duże rozbieżności.
Jak wszyscy dobrze wiemy, w sobotę Królestwo Dreamlandu zerwało stosunki z Księstwem Sarmacji. Powodów było, jak zwykle, wiele, jak i również okoliczności towarzyszące temu wydarzeniu były conajmniej interesujące.
Jak informuje nas MSZ, Relacje dyplomatyczne z Sarmacją zostały zerwane min. przez odrzucenie oferty Dreamlandu w sprawie utworzenia z Awary Południowej terenu pod zarządem nowego Czwórprzymierza. Z braku jednak zgody władz Baridasu, odpowiedź była przecząca [wg. sarmackiego MSZ]. O braku woli politycznej w Sarmacji na ugodę z KD mówić chyba nie trzeba, gdyż jest to oczywiste.
Kolejnym powodem dla którego KD zerwało relację z Sarmacją jest Andronik, nowy konsul Sclavinii. Ten sam, który mówił o spaleniu Scholandii i wybiciu tutejszej ludności cywilnej oraz o podziale naszego kraju między Sclavinię i Baridas w celu kolonizacji. Powoływał się na wyssane z palca Casus Belli. Zapomniał powiedzieć swoim obywatelom, że jakiekolwiek uzasadnienie wojny ze Scholandią jest bezzasadne, oraz, że Królestwo, nie dość, że można powiedzieć że zyskało ogromną siłę dzięki nowemu Wicekrólowi - Stanisławowi Dmowskiemu, to jest wspierane przez Dreamland, Bialenię, Wandystan, oraz inne państwa. Sarmacja zaś oficjalnie nie potępiła działań Konsula (do czasu zerwania stosunków), co zasługuje na potępienie, że Księstwo pozwala swoim podwładnym na taką swawolę. Ostrzegam was Sarmaci, dobrze się to dla was nie skończy.
Zadziwiające jest też to, że o atak na Scholandię został oskarżony sam Wicekról. Rząd Dreamlandu został oszukany przez wpływowych Sarmatów, przez co doszło do nieporozumienia, które mogło skutkować poważnym naruszeniem dobrego imienia barona Dmowskiego. Jego brak winy jest oczywisty. Dlaczego miałby występować przeciwko Dreamlandowi? Czemu też miałby dążyć do wojny totalnej (której Andronik z pewnością by chciał) ze Scholandią? Nikt tego nie wie i nikt pewnie się nie dowie..


Wracając do tytułowej "prawdy". W konsulacie Sclavinii pojawił się nowy mieszkaniec. Nazwisko znane w Scholandii - Sparasan. Były burmistrz Internetii, dowódca prywatnej armii, która napadła na Gnomię (o co Wicekról również został oskarżony), oraz były oficer AK. Jego wybryki w Dreamlandzie, kompletnie go ośmieszające, musiały skończyć się wyjazdem z tego kraju. Teraz, Sparasan zaczął błaznować w Sclavinii, mówiąc o "394 tysiącach imigrantów ze Scholandii", o tworzeniu się "Scholandzkiego Rządu Emigracyjnego", oraz o innych wyssanych z palca wydarzeniach. Pomijając, że podczas bredzenia o "operacji Gorgona" mówił o 5 statkach Queen Mary 2 (które to mogą pomieścić 2,5 tyś. osób, czyli według Sparasana mogło zmieścić się tam ok. 80 tysięcy osób), to nie może on mówić o żadnym rządzie scholandzkim na uchodźstwie, a już na pewno nie o mniejszości scholandzkiej w Sclavinii, gdyż Sparasan nigdy Scholandczykiem nie był. Kiedy tylko nadarzyła się okazja i skompromitował się tutaj, poszedł do Armii Królewskiej, a gdy stwierdził, że Dreamlandu nienawidzi to postanowił go zdradzić, narobił dymów i poszedł do Sarmacji. Widać jaką wagę człowiek ten przywiązuje do swojej narodowości. Nie ździwiłbym się, gdyby Sparasan wkrótce zdradził Sarmację i przeszedł do kolejnego państwa. Panie Sparasan, naród Scholandzki nigdy nie zapomni tego, co pan dokonał. Jest Pan zdrajcą i do zdrady nawołuje, a lud Gnomii podobno już wiesza pańskie portrety (doniesienia nieoficjalne, gdyż po wejściu SOI na tych terenach prowadzone są regularne zamieszki przez zbuntowanych żołnierzy Sparasana.)
Jägerfest - Największe od dawna scholandzkie święto.
W piątek, 25 października odbędzie się Jägerfest - swoiste scholandzkie święto. W programie przewidziane są liczne zabawy, między innymi kalambury, itd. Święto jest organizowane w Mons Reale przez tamtejszego burmistrza.
(-)Erwin von Beckendorff, Redaktor Naczelny DSZ.
(-)Erwin von Beckendorff
Lord PK
Tymczasowy Dowódca AS
Prezes Scholandzkiej Spółki Wydobywczej

Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1751
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
user_herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: [DSZ] Wydanie nr. 1/22-10-'19

Post autor: RIIF »

Brawo! Bardzo się cieszę, na rozwój prasy w KD!
RIIF, r. s.

Awatar użytkownika
الوـس
Marszałek Parlamentu Królestwa
Posty: 5107
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
user_herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [DSZ] Wydanie nr. 1/22-10-'19

Post autor: الوـس »

Erwin von Beckendorff pisze:
22 paź 2019, 18:32
Jak informuje nas MSZ, Relacje dyplomatyczne z Sarmacją zostały zerwane min. przez odrzucenie oferty Dreamlandu w sprawie utworzenia z Awary Południowej terenu pod zarządem nowego Czwórprzymierza.
Zasadniczo nie to legło u przyczyn, dla których zerwane zostały relacje z Sarmacją. Powodem była agresja Sarmacji na terenie Dreamlandu.

Sam artykuł zaś bardzo dobry. Czekamy z niecierpliwością na więcej!
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta ë Kòmùdny
فقهاء‎‎
Hrabia Odwilży

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1756
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [DSZ] Wydanie nr. 1/22-10-'19

Post autor: Stanisław Dmowski »

Pierwsze koty za płoty, teraz tylko czekać na kolejne artykuły :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czytelnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość