Stan finansów Scholandii

Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Stan finansów Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysze,

Czy Scholandia ma swoje konta? Jakie mamy środki w chwili obecnej i dlaczego tak małe ;-) ? Co oznaczają te wypłaty z karty kredytowej Wicekróla dla klubu Kurkumo w Szkolinie? Jak żyć?

Pozostawiam Towarzyszy z tymi pytaniami. Let that sink in.

Obrazek
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Stan finansów Scholandii

Post autor: Andy Sky »

Środki nominalnie mamy duże, nie wiadomo tylko czy armin ma jakąkolwiek wartość w dreamlandzie, bo zdaje się że to nie było przedmiotem żadnych ustaleń. Zresztą i tak póki FRS nie wróci z plaży niewiele możemy konkretnie powiedzieć. ;P
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Stan finansów Scholandii

Post autor: RomanoPorfavor »

Chodziło mi jednak o majątek w dreamach. Nie wiem, czy planowane były jakieś rekopensaty za arminy? Przeniesienie arminów do systemu KD? Czy po prostu Scholandia miała (bądź nie?) dostać coś na start od Dreamlandu w dreamach?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Ivo
Posty: 102
Rejestracja: 1 cze 2012, 16:30
NIM:
Kontakt:

Re: Stan finansów Scholandii

Post autor: Ivo »

PTR pisze:Chodziło mi jednak o majątek w dreamach. Nie wiem, czy planowane były jakieś rekopensaty za arminy? Przeniesienie arminów do systemu KD? Czy po prostu Scholandia miała (bądź nie?) dostać coś na start od Dreamlandu w dreamach?
Fajne by były dwie waluty i konieczność wymiany arminów na dreamy (i odwrotnie). Skypt nie powinien być trudny, a radocha większa.
(-) Ivo Lesrekkson Karakahhanäinen - (Ivo "Ingawaar" Karakachanow)

"Na ścianie wiesza mapę świata, tuż nad nią podniszczone zdjęcia brodatych liderów ludzkości."

Skytigelaina Merenkulun Osuuskunta
SKYTJA
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Stan finansów Scholandii

Post autor: Daniel von Witt »

Prowincje podlegają Królowi. Obecnie więc rozliczają się nieco okrężną drogą z Skarbem Królestwa, bo przez Dwór Królewski - tam trzeba szukać pieniędzy w formie subwencji ogólnej.

(-) Daniel książę von Witt
Lord Kanclerz
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Stan finansów Scholandii

Post autor: matmax »

Jak się okazało, Królestwo Scholandii nie występowało jeszcze nawet na liście instytucji w CRIP - przed chwilą złożyłem tam wniosek rejestracyjny. Aktualny stan skarbu prowincji w Dreamach wynosi okrągłe zero dreamów.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Stan finansów Scholandii

Post autor: Daniel von Witt »

Prowincja została zarejestrowana. Sugeruję wystąpić o fundusze do Dworu Królewskiego

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Stan finansów Scholandii

Post autor: Andy Sky »

Poszedłem nieco na skróty w temacie zbierania informacji posiłkując się danymi jakie miałem do innych celów. Efektem czego jest poniższe zestawienie, nieco starsze niż data przyłączenia, lecz nie starsze niż 31.12.2013. Zaletą tego zestawienia jest to iż stan faktyczny jest bardzo zbliżony do faktycznego z chwili przyłączenia, gdyż niewiele się działo na tych kontach.

1. Administracja Rządowa - konta ministerstw - 8 281,84
2. Pozostałe konta administracji rządowej - są to konta jednostek związanych z adm. rządową, jak np. Fundusz Zabytków, Parlament, itp. brakuje w tym zestawieniu dwóch kwot z kont Scholandzkiego Składu Surowców i Szpitala - 20 094,13
3. Rezerwy Państwa są to konta podatkowe, Fundusz Restrukturyzacyjny, Fundusz Pracy i Biuro Patentowe, pozycja ta nie uwzględnia Skarbca Królewskiego a także konta Banku Centralnego - 786 050,48
4. Jednostki samorządu terytorialnego - czyli miasta i prowincje, w razie potrzeby mogę rozbić na poszczególne jednostki - 126 551,59
5. Wojsko - 2 257,78
6. Środki finansowe firm państwowych i spółek z udziałem SP przy czym są to środki tylko 45% firm bez ważenia udziałem SP - 7 866,38


Reasumując znane środki wynoszą nieco ponad 940 tys. arminów, bez uwzględnienia firm, przy czym brakuje informacji z kilku kont. Czyli jak widać łączne środki finansowe oscylują w okolicach 1 mln arminów. Trzeba jeszcze pamiętać że wiele środków jest zamrożonych w majątku rzeczowym - budynki, zapasy materiałów i towarów. Szacując średnią wartość budynku na 3 tys arm daje nam to kolejne 330 tys arminów (to można zliczyć dokładnie).
Oczywiście trzeba też pamiętać o sektorze prywatnym, który tutaj nie był poruszany.
To na tyle co udało mi się na razie podsumować.
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Stan finansów Scholandii

Post autor: Gaston de Senancour »

Czy możliwe jest przeliczenie tej kwoty na ekwiwalent w dreamlach i wprowadzenie go do wspólnego Skarbu Królestwa? Z tak wzmocnionego skarbca można byłoby przetransferować część środków na aktywne rachunki scholandzkie. Na razie wygląda to tak, jakby KD musiało "zapłacić" Scholandii za akt unii, co trąci groteską.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Stan finansów Scholandii

Post autor: Daniel von Witt »

Gaston de Senancour pisze:Czy możliwe jest przeliczenie tej kwoty na ekwiwalent w dreamlach i wprowadzenie go do wspólnego Skarbu Królestwa? Z tak wzmocnionego skarbca można byłoby przetransferować część środków na aktywne rachunki scholandzkie. Na razie wygląda to tak, jakby KD musiało "zapłacić" Scholandii za akt unii, co trąci groteską.
Królestwo Scholandii zostało dotowane przez Skarb Królestwa za pośrednictwem Dworu Królewskiego kwotą 5.000.000 D. Jest to taki sam tryb uzyskiwania funduszy, z jakiego w przeszłości korzystały wszystkie pozostałe prowincje. Kwota dotacji mogła być ustalona na zasadzie kalkulacji majątku scholandzkiego wyrażonego w środkach pieniężnych, przeliczonych na dreamy, co jak wiemy jest zadaniem trudnym, jeśli nie niemożliwym, bądź też na zasadzie uproszczonej. Wybrano wariant drugi. Scholandia dzięki temu ma środki, z którymi może iść dalej. Moim zdaniem wyceny powyższe mają na celu mają na celu odtworzyć majątki podmiotów chcących funkcjonować w systemie dreamlandzkiej gospodarki. Scholandia zrobi to już samodzielnie, dysponując środkami z ostatniej dotacji i tym, co samej uda się jej zgromadzić.

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość