Unia personalna

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Unia personalna

Post autor: Daniel von Witt »

Alfred pisze:
Za swojego panowania prosiłem o usunięcie tej informacji i również spotkałem się z odmową. Królewskie zwierzchnictwo nad prowincjami jest w obecnym stanie prawnym czysto nominalne, uniemożliwiając jakąkolwiek kontrolę nad rządami krajowymi. Skądinąd będę chciał to zmienić; szczególy wkrótce.
To, że w danej prowincji pojawiają się fałszywe informacje nie jest znowu powodem do tego, aby centralizować władzę, bo chyba WKM nie zwolniłby Wicekróla i wszystkich w dół za to, że pozwalają uprawiać propagandę twórcy danej strony czy twórcy danej mapy (o tym jeszcze zapomniałem). To samo ma miejsce w przypadku Skytji, którą WKM już kontroluje, mogąc odebrać lenno JE Ingawaarowi za jego wybryki, ale jakoś tego nie robi, chociaż twierdzi, że autonomia Wam przeszkadza. A jeżeli Scholandia jest nieposłuszna i niezdolna do rozwoju, może powinna zostać zlikwidowana i włączona do Domeny Królewskiej, a z Domeny wyłączona inna prowincja, która będzie należycie przedstawiać fakty o samej sobie?

Poza tym "groźba" ograniczania autonomii krajom przy okazji feralnej w skutkach polityki (dez)informacyjnej Scholandii to kiepski pomysł, kłócący się z postulatami niejednej formacji politycznej w Królestwie.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Unia personalna

Post autor: Aleksander »

Gnomia jest taką samą częścią historii Scholandii jak kłól Ałmin Fłydełyk. Ciężko mówić jednakże o faworyzowaniu Gnomii w sytuacji, gdy to sami mieszkańcy chętnie nawiązują do tamtych czasów. Proponuję jednakże wprowadzić parytet i suwak i na każde wspomnienie o Gnomii powinno być następnie wspomnienie Protfazji i Moniki Izdebskiej.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Unia personalna

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Chamberlain pisze:
Juan Domingo Ortega pisze:
Chciałem poznać opinię ale od razu nastąpił atak na moją osobę.
Również wyraziłem swoją opinię. Zdecydowanie negatywną.
Co nie zmienia faktu, że ad personam było zbędne.
Alfred pisze:Śledzę wątek, odkąd powstał. Widzę tutaj dosyć zabawne nieporozumienie: pan Ortega, ledwo się orientując w stosunkach między krajami a rządem federalnym (gdzie indziej pytał, czy Scholandia jest prowincją, czy krajem; także w kwestii unii personalnej proponuje wyważać otwarte drzwi), chciał najwidoczniej zabłysnąć śmiałą koncepcją. Zamiast tego został jednak spacyfikowany od wejścia przez nadzwyczajnie zjednoczoną w poglądach społeczność, która teraz urządza mu kręcenie wora czy też bicie pasem po głowie — kto którego z dreamlandzkich klasyków woli.
Istotnie, sformułowane w ten sposób brzmi całkiem zabawnie.
Za swojego panowania prosiłem o usunięcie tej informacji i również spotkałem się z odmową. Królewskie zwierzchnictwo nad prowincjami jest w obecnym stanie prawnym czysto nominalne, uniemożliwiając jakąkolwiek kontrolę nad rządami krajowymi. Skądinąd będę chciał to zmienić; szczegóły wkrótce.
Czekam z niecierpliwością.

W ogóle zastanowiłbym się w obecnej sytuacji czy jest sens istnienia Wicekróla i Premiera na raz. W Unii takowego nie ma, bo jest zbędny. Kiedyś już był podnoszony problem, że konstytucja nie zakłada nie-monarchicznej formy ustroju kraju. Jeśli Scholandczykom zależy na wyborach to proponuję albo ustanowić Scholandie republiką, której elekcyjny zarządca będzie składał przysięgę Królowi albo tytuł Wicekróla uczynić elekcyjnym na zasadzie premiera, a aktualne stanowisko premiera znieść; albo po prostu ustanowić Wicekróla tak jak dotychczas, który będzie wyznaczany i będzie stał na czele Rządu. Tu się natomiast pojawia problem-oddzielne wybory na ministrów? Oczywiście to głupie-sedno tego o co chodzi to "Nie widzę sensu równoległego istnienia Wicekróla i Premiera". Póki Wicekróla nie ma to idealny moment na ewentualne podjęcie takiej zmiany.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości