Scholandia potrzebuje bliskich więzi między mieszkańcami

Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Scholandia potrzebuje bliskich więzi między mieszkańcami

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Drodzy Scholandczycy!
Odkąd przybyłem do Scholandii, zafascynowany jestem historią i klimatem tego miejsca. Brutalne zderzenie z prawdziwym obliczem tego regionu było szokiem, jednak jako świeży, młody duch w tym miejscu, mam zamiar przeprowadzić zmiany urzeczywistniające wizję aktywnej społeczności obywatelskiej. Jak tego dokonać? Jest kilka pomysłów.

Aby doprowadzić do stanu, w którym komunikacja między obywatelami nie będzie przerywana tygodniowymi nieobecnościami, powinni oni zamieszkiwać obszar, do którego potrafią się wzajemnie odwołać. Ten teren, dokładnie ograniczony, powinien posiadać podstawowe warunki funkcjonowania. Wśród nich mógłbym wymienić: dostępne miejsca pracy, okazje do prowadzenia wypoczynku, bazę prasową i podobne. W aktualnej sytuacji brakuje tych instytucji, co skutkuje hibernacją forum Scholandii. Tym obszarem może być region państwa, kraina geograficzna, czy nawet pojedyncze miasto. Jeśli będziemy w stanie działać w małej wspólnocie, możliwym będzie działanie wspólne na terytorium całego kraju.

Potrzebna jest inicjatywa działalności twórczej lub ekonomicznej. Te dwie gałęzie aktywności pozwolą na poszerzanie informacji, nowości, które to rozbudują prasę, telewizję lub radio. Ponadto jakakolwiek działalność obywateli powinna mieć źródło właśnie w Scholandii - kancelarie adwokackie dla zainteresowanych prawem? dom sztuki prowadzony dla artystów? może rozgłośnia radiowa albo grupowy czat oferowany przez mieszkańców? Te wszystkie inicjatywy wręcz czekają aż ktoś po nie sięgnie i powie: "będziesz mi wypełniać czas".

Przeglądając instytucje będące zakwalifikowane jako "w likwidacji" natknąłem się na turniej szachowy prowadzony w Scholandii. Chcę Wam udowodnić, że rozwijanie swoich zainteresowań w Scholandii nie musi wiązać się z uzewnętrznianiem się na prawo i lewo, ale może sprawić, że jutro stanie się lepsze nie tylko dla państwa, ale głównie dla reszty mieszkańców. Wystarczy odrobina zaangażowania.
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Scholandia potrzebuje bliskich więzi między mieszkańcami

Post autor: matmax »

Ruprecht van den Spraak pisze:
Aby doprowadzić do stanu, w którym komunikacja między obywatelami nie będzie przerywana tygodniowymi nieobecnościami, powinni oni zamieszkiwać obszar, do którego potrafią się wzajemnie odwołać. Ten teren, dokładnie ograniczony, powinien posiadać podstawowe warunki funkcjonowania. Wśród nich mógłbym wymienić: dostępne miejsca pracy, okazje do prowadzenia wypoczynku, bazę prasową i podobne. W aktualnej sytuacji brakuje tych instytucji, co skutkuje hibernacją forum Scholandii. Tym obszarem może być region państwa, kraina geograficzna, czy nawet pojedyncze miasto. Jeśli będziemy w stanie działać w małej wspólnocie, możliwym będzie działanie wspólne na terytorium całego kraju.
Czy dobrze rozumiem, że propozycja dotyczy wyznaczenia miejscowości / regionu, do której mieliby wprowadzic się wszyscy Scholandczycy, by w mniejszej terytorialnie społeczności nawiązać blizsze kontakty?

W kwestii mediów - jestem w stanie pomóc ze stworzeniem scholandzkiej gazety czy innej formy medialnej.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Scholandia potrzebuje bliskich więzi między mieszkańcami

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

matmax pisze: Czy dobrze rozumiem, że propozycja dotyczy wyznaczenia miejscowości / regionu, do której mieliby wprowadzic się wszyscy Scholandczycy, by w mniejszej terytorialnie społeczności nawiązać blizsze kontakty?

W kwestii mediów - jestem w stanie pomóc ze stworzeniem scholandzkiej gazety czy innej formy medialnej.
W przywołanym fragmencie zabrzmiało to dość... totalitarnie i utopijnie, ale tak, właściwie to o to chodzi.
Gazeta jest świetnym pomysłem, ale myślę, że rozwinięcie rzadszej i mniej standardowej formy mediów byłoby bardziej intrygujące dla potencjalnych nowych mieszkańców. Odejście od formy pisanej myślę, że byłoby dobrym kierunkiem.
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Scholandia potrzebuje bliskich więzi między mieszkańcami

Post autor: Chamberlain »

Ruprecht van den Spraak pisze:Odejście od formy pisanej myślę, że byłoby dobrym kierunkiem.
Rozwinie Pan tę myśl?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Scholandia potrzebuje bliskich więzi między mieszkańcami

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Chamberlain pisze:
Ruprecht van den Spraak pisze:Odejście od formy pisanej myślę, że byłoby dobrym kierunkiem.
Rozwinie Pan tę myśl?
Z wielką przyjemnością.
Informacje zapisane na forach są pełne treści ale brak im wyrazu. Elaboraty wyglądają dobrze, gdyż poruszają wiele zagadnień i odpowiadają na wiele pytań, kluczowym w przekazywaniu informacji jest jednak selekcja materiału - umiejętność, której każdemu, bez wyjątku, brakuje. Często spotykam tutaj wypowiedzi tak długie, że po lekturze nie jestem w stanie dociec, o co chodziło autorowi. Publikowanie prasy w Dreamlandzie jest praktyką interesującą, jednak w wypadku braku pomysłu, często nużącą i nieatrakcyjną.

Rozwiązaniem tego problemu jest według mnie skupienie się na publikacjach innych niż prasowych - istnieją w końcu inne dziedziny mediów. Radio, telewizja, czy nawet plakat, albo jakiś inny, nowatorski pomysł, są o wiele ciekawsze i treściwsze (przez większe zaangażowanie i wysiłek) dla czytelników, słuchaczy i widzów.
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Scholandia potrzebuje bliskich więzi między mieszkańcami

Post autor: matmax »

Jak plakat, to korzystając z ograniczeń, jakie obecnie mam, spróbuję tak.Obrazek

Wysłane z mojego SM-T560 przy użyciu Tapatalka
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Scholandia potrzebuje bliskich więzi między mieszkańcami

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

matmax pisze:Jak plakat, to korzystając z ograniczeń, jakie obecnie mam [...]
Jednak mimo wszystko, w mediach chodzi o przekaz, nie formę. Zaprezentowany przykład jest, mimo początkowej konsternacji, bardzo ciekawym zagadnieniem. Wprawia w refleksję większą niż przywoływany już elaborat. Dla mnie oba plakaty są ciekawe i zastanawiające. Liczę w duchu na więcej tego typu prac. :)
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Scholandia potrzebuje bliskich więzi między mieszkańcami

Post autor: Daniel von Witt »

"Wiele osad" ładniej wygląda nawet na plakacie.

(-) Daniel von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości