Poproszę o szybki briefing.

Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 99
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Poproszę o szybki briefing.

Post autor: OlaChojnacka »

Co z miastami? Gdzie mapa? Jak to działa? Jaka jest historia tego, że my tutaj? Dlaczego dreamlandzkie gogle tłumaczące oddają gnomie słowo?
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: RomanoPorfavor »

Co z miastami?
Co do miast, to zwyczajowo istnieją stolice historycznych regionów, ale większość nie jest zarządzanych bądź są zarządzane zwyczajowo. Daniel von Witt na zasadzie gościa zarządza Adrianopolem, tow. Wileńska przez krótki czas swojej obecności zarządzała Studziankami Pancernymi w Gnomii, tow. Jezus opisał Królów/Koenigow. Jedyną formalnie istniejącą pomocniczą jednostką terytorialną jest Gnomia, którą tymczasowo zarządzam ja, ale na głębsze zaangażowanie czekam na moment gdy będę miał więcej wolnego czasu.
Gdzie mapa?
Zależy jaka. Na stronie Scholandii (http://scholandia.dreamland.net.pl) znajdziesz mapę geograficzną oraz (nieaktualną) mapę administracyjną (nieaktualną w tym sensie, że nie ma na niej naniesionej Gnomii jako faktycznej jednostki terytorialnej. Poza tym ostatnio tow. Sky wypuścił mapę z naniesionymi zasobami kopalnymi.
Jak to działa?
Co konkretnie?
Jaka jest historia tego, że my tutaj?
W lipcu 2015 r., w efekcie niemal totalnego zamarcia aktywności w Scholandii, a także agresji Sarmacji na Awarę Płd. król Filip Radgar zdecydował się na traktat o Unii, która przyłączyła Scholandię jako prowincję do Dreamlandu.
Dlaczego dreamlandzkie gogle tłumaczące oddają gnomie słowo?
Ja nic przy nich nie majstrowałem.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 99
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: OlaChojnacka »

PTR pisze:
Co z miastami?
Co do miast, to zwyczajowo istnieją stolice historycznych regionów, ale większość nie jest zarządzanych bądź są zarządzane zwyczajowo.
Zarządząłabym. Najlepiej Internetią.
PTR pisze:Co konkretnie?
Normalnie pisze się na forum itp., ale tutaj czuję się trochę, jakby odziedziczyć jakiś opuszczony, rozwalający się dom, gdzie nie wiadomo, czy jak pójdziesz w prawo to podłoga się nie załamie.
PTR pisze:W lipcu 2015 r., w efekcie niemal totalnego zamarcia aktywności w Scholandii, a także agresji Sarmacji na Awarę Płd. król Filip Radgar zdecydował się na traktat o Unii, która przyłączyła Scholandię jako prowincję do Dreamlandu.
Ale czemu akurat wy? Kto zadecydował, że środowiska okołowandejskie są godne zarządzać Scholandią?
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: Otton van der Berg »

rhadmor pisze: Ale czemu akurat wy? Kto zadecydował, że środowiska okołowandejskie są godne zarządzać Scholandią?
No słuchamy,... czy Wanda jest godna?
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: RomanoPorfavor »

Zarządząłabym. Najlepiej Internetią.
Międzysieciowo, dobry wybór. W tym celu są dwa wyjścia - albo obejmiecie zarząd spontanicznie i oddolnie, albo pójdziecie drogą bardziej oficjalną i złożycie do Wicekróla wniosek o lokację jednostki pomocniczej w postaci tego miasta.

Normalnie pisze się na forum itp., ale tutaj czuję się trochę, jakby odziedziczyć jakiś opuszczony, rozwalający się dom, gdzie nie wiadomo, czy jak pójdziesz w prawo to podłoga się nie załamie.
No Scholandia jest trochę skansenem, nie da się ukryć. Ale kroki w prawo nigdy nie są specjalnie rozsądne, lepiej iść w lewo.
Ale czemu akurat wy? Kto zadecydował, że środowiska okołowandejskie są godne zarządzać Scholandią?
Nie rozumiem? Ja nie zarządzam w tej chwili Scholandią. Po przybyciu do Dreamlandu w 2016 r. zamieszkałem tutaj z tytułu swoich gnomich korzeni. Zainicjowałem reorganizację i byłem dwukrotnie wybierany na Premiera Scholandii (wicekrólem przez cały czas był i jest rdzenny scholandczyk, tow. Mat Max von Salvepol), po mnie wybrany został tow. Andy Sky, inny rdzenny mieszkaniec kraju. Czy jedna osoba (nawet tak p o t ę ż n a) może być uznana za "środowisko"? Nie sądzę.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: RomanoPorfavor »

Otton van der Berg pisze:No słuchamy,... czy Wanda jest godna?
Godny*.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 99
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: OlaChojnacka »

Otton van der Berg pisze:No słuchamy,... czy Wanda jest godna?
Obrazek
PTR pisze:Międzysieciowo, dobry wybór. W tym celu są dwa wyjścia - albo obejmiecie zarząd spontanicznie i oddolnie, albo pójdziecie drogą bardziej oficjalną i złożycie do Wicekróla wniosek o lokację jednostki pomocniczej w postaci tego miasta.
We shall see.
PTR pisze:Nie rozumiem? Ja nie zarządzam w tej chwili Scholandią. Po przybyciu do Dreamlandu w 2016 r. zamieszkałem tutaj z tytułu swoich gnomich korzeni.
A ja mam i takie i takie :3
PTR pisze:Zainicjowałem reorganizację i byłem dwukrotnie wybierany na Premiera Scholandii (wicekrólem przez cały czas był i jest rdzenny scholandczyk, tow. Mat Max von Salvepol), po mnie wybrany został tow. Andy Sky, inny rdzenny mieszkaniec kraju. Czy jedna osoba (nawet tak p o t ę ż n a) może być uznana za "środowisko"? Nie sądzę.
Po prostu odniosłam wrażenie, że pół Wandystanu tu jest. Zapewne mylne. Welp.
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: RomanoPorfavor »

rhadmor pisze:Po prostu odniosłam wrażenie, że pół Wandystanu tu jest. Zapewne mylne. Welp.
W tej chwili w całym KD są dwie osoby pochodzenia wandejskiego (jeśli liczyć Torkana jako Wandejczyka, on bardziej się liczy jako Teutończyk), a w porywach były jednocześnie trzy (OIDP Ipanienko zaczął działać aktywnie już po tym jak Wileńska nas opuściła). A aktywność Ipanienki i Wileńskiej tutaj była stosunkowo niewielka, więc tym bardziej.

Co oczywiście nie przeszkadza dreamlandzkiej prawicy ryczeć o "wandeizacji". Jeżeli trzech Wandejczyków z czego jeden taki sobie potrafi zwandeizować państwo, to co by było jakby przyjechało siedmiu? Strach się bać.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: Tannegard »

PTR pisze:
rhadmor pisze:Zarządząłabym. Najlepiej Internetią.
Międzysieciowo, dobry wybór. W tym celu są dwa wyjścia - albo obejmiecie zarząd spontanicznie i oddolnie, albo pójdziecie drogą bardziej oficjalną i złożycie do Wicekróla wniosek o lokację jednostki pomocniczej w postaci tego miasta.
Przypominam że Scholandia weszła do Dreamlandu z pięcioma miastami i nic się w tej sferze nie zmieniło od tamtej pory. Wprawdzie do tej pory nie stworzono dla tych miast nowych stron, ani nawet nie odświeżono starych, to jednak nie zostały zamknięte, kulturalnie i historycznie istnieją. Zresztą nie ma Scholandii bez tych miast. Co do wspomnianej Internetii, jako że lada chwila będzie nowy Premier, decyzję w tej sprawie zarządu nad miastem pozostawiam nowej władzy.
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 99
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: OlaChojnacka »

Andy Sky pisze:Przypominam że Scholandia weszła do Dreamlandu z pięcioma miastami i nic się w tej sferze nie zmieniło od tamtej pory. Wprawdzie do tej pory nie stworzono dla tych miast nowych stron, ani nawet nie odświeżono starych, to jednak nie zostały zamknięte, kulturalnie i historycznie istnieją. Zresztą nie ma Scholandii bez tych miast. Co do wspomnianej Internetii, jako że lada chwila będzie nowy Premier, decyzję w tej sprawie zarządu nad miastem pozostawiam nowej władzy.
Proszę nie studzić moich zapędów, Ekscelencjo :(
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

rhadmor pisze:Proszę nie studzić moich zapędów, Ekscelencjo :(
Zdecydowanie uważam przyznanie opieki nad miastem za coś pozytywnego, jednak mam zamiar to bardziej uregulować aby nie było wyłącznie intuicyjnym zabiegiem.
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 99
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: OlaChojnacka »

Ruprecht van den Spraak pisze:Zdecydowanie uważam przyznanie opieki nad miastem za coś pozytywnego, jednak mam zamiar to bardziej uregulować aby nie było wyłącznie intuicyjnym zabiegiem.
Dziwne, że w tej chwili nie jest.
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

rhadmor pisze:
Ruprecht van den Spraak pisze:Zdecydowanie uważam przyznanie opieki nad miastem za coś pozytywnego, jednak mam zamiar to bardziej uregulować aby nie było wyłącznie intuicyjnym zabiegiem.
Dziwne, że w tej chwili nie jest.
Mnie także odrobinę to dziwi, a także, martwi.
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
Tannegard
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 360
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: Tannegard »

rhadmor pisze: Proszę nie studzić moich zapędów, Ekscelencjo :(
Ależ nie takie były moje zamiary, proszę o wybaczenie... :)

Ruprecht van den Spraak pisze:
rhadmor pisze:
Ruprecht van den Spraak pisze:Zdecydowanie uważam przyznanie opieki nad miastem za coś pozytywnego, jednak mam zamiar to bardziej uregulować aby nie było wyłącznie intuicyjnym zabiegiem.
Dziwne, że w tej chwili nie jest.
Mnie także odrobinę to dziwi, a także, martwi.
Przepisy scholandzkie zostały wyrzucone do kosza w momencie połączenia z Dreamlandem. A jak dreamlandzkie prawo się na to zapatruje? - przyznam bez bicia że nie wiem. Nowych scholandzkiech przepisów nikt do tej pory nie stworzył. W zasadzie to sam nie wiem, czy powinniśmy pójść starym szlakiem scholandzkim - czyli mianowaniem zarządców miast przez rząd, czy może w jakiejś innej formule, np. podległości lennej. Tak czy inaczej otwiera się temat do dyskusji ;)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: Daniel von Witt »

Prawo federalne w żaden sposób nie określa spraw związanych z miastami. Jest to domena krajów Dreamlandu. To one w pełni autonomicznie określają zasady w tym przedmiocie. Dziw bierze, że od 2015 roku Scholandia nie pochyliła się nad tą fundamentalną kwestią.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: RomanoPorfavor »

Tyle, że to wszystko nieprawda.

Karta Scholandzka wprost reguluje powoływanie do życia pomocniczych jednostek podziału terytorialnego - czy będą to prowincje, regiony, czy miasta nie ma znaczenia z punktu widzenia regulacji, celowo zostały tak zaprojektowane, żeby można było je dopasować do potrzeb. Jeżeli istnieje potrzeba powołania formalnych instytucji - proponuję skorzystać z tych rozwiązań.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: Daniel von Witt »

Upieram się przy swoim przy znajomości Karty Konstytucyjnej, a to dlatego, że poza Gnomią to w ciągu tych prawie trzech lat nie utworzono żadnego miasta czy innej jednostki. Skąd ludzie w ogóle mają wiedzieć, że to tak działa jak Pan opowiada, kiedy nikt im tego nie tłumaczy i nikt tych miast nie tworzy?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
OlaChojnacka
Posty: 99
Rejestracja: 8 gru 2013, 21:10
NIM: 714447
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: OlaChojnacka »

Andy Sky pisze:Przepisy scholandzkie zostały wyrzucone do kosza w momencie połączenia z Dreamlandem.
A wystarczyło - tymczasowo - dołączyć poprawki, jak w konstytucji USA, a następnie zabrać się za nowe akty prawne, dzięki czemu teraz nie byłoby pytania "kto i jak i czemu nie moja ciocia po zrobieniu bigosu ustanawia zarządców jednostek podziału terytorialnego oraz je same".
A tak, to jest problem.
Co prawda nie jestem (v-)prawnikiem, ale chętnie pomogę.
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Poproszę o szybki briefing.

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:
Upieram się przy swoim przy znajomości Karty Konstytucyjnej, a to dlatego, że poza Gnomią to w ciągu tych prawie trzech lat nie utworzono żadnego miasta czy innej jednostki. Skąd ludzie w ogóle mają wiedzieć, że to tak działa jak Pan opowiada, kiedy nikt im tego nie tłumaczy i nikt tych miast nie tworzy
Nie bardzo rozumiem problem. Jest Karta Konstytucyjna. Jest w niej wprost zawarta możliwość tworzenia pomocniczych jednostek terytorialnych. Oczywiście można podejrzewać, że obywatele nie zawsze czytają akty prawne, ale nawet jeżeli nie - zawsze można o procedurach przypomnieć/poinformować, co uczyniłem chociażby w swoim drugim poście w tym wątku, 26 lutego.

Czego więcej się Towarzysz spodziewa? Proponuje Towarzysz, żeby stworzyć testowe miasto, po to żeby ludzie wiedzieli że można? Wolne żarty. Do tej pory nie tworzono miast - bo jak łatwo zauważyć, Scholandia miała niewielu aktywnych obywateli zainteresowanych taką działalnością. Namawiałem do zaangażowania - jeszcze za mojej kadencji Premiera Scholandii - różne osoby, tow. Senancoura, tow. Chamberlaina - jednak mimo wstępnych zapowiedzi z ich strony, żaden nie podjął się nigdy działania lokalnego. Problemem nie jest brak regulacji, bo Scholandia ma odpowiednie ramy formalne do najróżniejszych rodzajów działania, tylko brakuje chętnych.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość